Před sezonou neočekávané se stalo skutečností, chodovské ženy si zahrají o zlato proti rytířkám z Vítkovic. Mladý kádr dokázal v semifinále proti střešovickému rivalovi zvítězit v sérii 4:1 na utkání a ani po šesté v řadě tak nebude zástupce z Jižního Města chybět v Superfinále. Výrazně obměněný tým navíc navázal na cestu svých předchůdkyň, které během předcházejících tří ročníků nechyběly ani v jednom finále Extraligy či Poháru. Rozhodující bod v právě skončeném semifinále se rodil velmi těžko, lvice jej vybojovaly až po nájezdech.

Páté utkání rozhodně nebylo ideální. První dvacetiminutovka patřila jednoznačně Tatranu, který také vedl 2:0. Nástup do další periody už lvice měly lepší. Jako první se na chodovské straně trefila v čase 22:23 Tereza Hanzlíková a přišly i další šance, jenže namísto vyrovnání Tatran dokázal odskočit opět na rozdíl dvou branek. Shodná situace nastala také po brankách Kristýny Lechnerové a Adély Jůzové, jež se prosadila v přesilové hře. Před závěrečnou třetinou na světelné tabuli svítil stav 3:5.

První třetina od nás byla odevzdaná. Na hřišti jsme v podstatě nebyly a vše měly zadarmo. Nevyhrávaly jsme souboje. O první pauze jsme si připomněly, o co nám jde a o čem všechny sníme. Začaly jsme více šlapat. Bohužel když jsme daly gól, tak Tatran dokázal udeřit,“ hodnotila průběh Kristýna Lechnerová.

Lvice tak do posledních minut musely zabrat. Utkání ale bylo o štěstí, které se následně přiklonilo na jejich stranu. Důležité dvě branky, na 4:5 a 5:5, obstarala obránkyně Vendula Štolbová v rozmezí pěti minut. Od času 52:56 se tedy začínalo v podstatě od nuly. Další gól jsme však neviděli a přes prodloužení přišla řada na samostatné nájezdy.

V nich se zaskvěla brankářka Hana Ranochová, která za svá záda nepustila ani jeden pokus soupeřek! Chodovské vítězství poté zrežírovaly Eliška Chudá, jež ve druhé sérii dokázala chytrou kličkou vstřelit úvodní branku nájezdů, a Vanessa Rebecca Keprtová. Mladá univerzálka, která šla čtvrtá v chodovském pořadí, se nerozpakovala a střelou nedala hostující gólmance šanci. Hotovo. Lvice jsou v Superfinále.

Nakonec se ukázala obrovská týmový síla a charakter. Nechci hodnotit, jestli dnešní vítězství bylo, nebo nebylo zasloužené, ale holky se neuvěřitelně semkly a odmakaly celý zápas. Žádný plán B nebyl. Řekli jsme si, že to dneska chceme, a hlavně musíme ukončit. Konec byl z mého pohledu skvělý,“ vyjádřil se Lukáš Procházka. Poté již následovala jen postupová radost.

Já asi nemám slov. Je to neskutečné. Před sezonou jsme nevěděly, jestli přihlásíme tým a nejednou jsme v Superfinále. Bomba. Ceníme si toho nyní daleko víc, když jsme vyhrály tímto způsobem a ne třeba 5:0,“ popsala Lechnerová, které spoluhráčky na konci rozhovoru zajistily sprchu přímo před kamerou. „Je to neuvěřitelné. Nevím, jestli je to úleva, nebo jen čistí euforie, ale zrovna jsme vzpomínali, jak jsme se přesně před rokem sešli na letní přípravě a bylo nás jedenáct. Vešel jsem do šatny a řekl: „V klidu, další Superfinále je až za rok.“ Všichni se na mě koukali, jestli jsem se nezbláznil,“ přidal své pocity Procházka.

Na lvice tak nyní čeká vrchol sezony v podobě Superfinále, v něm se utkají se suverénními rytířkami z Vítkovic. „Vím, že nás Vítkovice neberou vážně, o čemž vypovídá i jejich volba semifinálového protivníka. Tenhle tým ale již teď dokázal neuvěřitelné věci a věřím tomu, že ještě není konec a můžeme překvapit,“ uvedl Procházka.