Ještě před startem play off může Chodov oznámit první výraznou posilu pro sezónu 2017/2018! Modrobílý dres oblékne reprezentační obránce Michal Podhráský, který se do české nejvyšší soutěže vrátí po třech letech, které strávil v nejvyšších ligách ve Finsku a Švýcarsku. Na Chodově se potká i se svým bratrem Davidem, který je hlavním trenérem týmu.

Šestadvacetiletý Michal Podhráský prošel v mládežnických kategoriích týmy Faraos, Tatran Střešovice a SSK Future, načež se opět vrátil do Tatranu. V české nejvyšší soutěži odehrál 147 utkání základní části, ve kterých získal 106 bodů (33+73) a 65 zápasů v play off se ziskem 57 bodů (16+41), než se vydal již jako trojnásobný mistr ČR do zahraničí.

Během tří let v zahraničí vyzkoušel finskou Salibandyliigu v dresu TPS Turku a poslední 2 sezóny odehrál ve švýcarské NLA, kde si v dresu HC Rychenberg zahrál semifinále soutěže, finále místního poháru a letos bude s týmem útočit minimálně na zopakování loňského úspěchu.

Byť ho poslední MS v Lotyšku těsně minulo, tak je stálým členem reprezentačních týmů. V dresu juniorské reprezentace odehrál 17 utkání (0+8), v dresu mužské reprezentace pak zatím sehrál 43 utkání (4+11) a získal bronzovou medaili na MS 2014. Je také majitelem zlaté medaile z Akademického MS v Praze.

„Přestože to trenéři nemívají s bráchou lehké, tak jsem hrozně rád, že jsme se dohodli a moc se těším na spolupráci. Michal je přesně ten typ hráče, které musí trenéři pro jeho hru milovat. Nevypustí žádný souboj a je na něj maximální spoleh. Věřím, že se okamžitě stane jedním z klíčových hráčů našeho silného týmu a svou výkonností a především svým přístupem posune celý tým zase o kus dál,“ hodnotí příchod svého bratra hlavní trenér Chodova David Podhráský.

Sám Michal Podhráský se pak také velmi těší na spolupráci se svým bratrem, se kterým se potkal jako spoluhráč v dresu Tatranu, tak poté i jako protihráč, když starší sourozenec Tatran opustil. „Do Čech jsem se chtěl vrátit z osobních i sportovních důvodů. S Chodovem jsem byl logicky v kontaktu delší dobu přes bráchu a nakonec i tohle u mě rozhodlo. Zahrát si pod bráchou je pro mě velká motivace, vím jaký má náhled a přístup k florbalu a že se v mnohém shodujeme. Věřím, že můžu přinést něco nového do týmu a pomoct v bojích o příčky nejvyšší. Rodiče mi navíc oznámili, že už rozhodně na 2 kluby chodit nebudou.“ uzavírá mladší ze sourozenců s úsměvem.

Šéf klubu Michal Bauer nám k tomu řekl: „Už od podzimu s Dejvem (Podhráským) intenzivně pracujeme na složení týmu pro další roky. Máme čtyřletý výhled, jak by mohla vypadat sestava našeho elitního týmu na jednotlivých postech! Budujeme tým, který bude mít jen ty nejvyšší ambice a s chutí si zahraje i sérii s Mladou Boleslaví :-). Počítáme v něm se zapojením našich talentovaných a tvrdě trénujících juniorů a dorostenců, s návraty našich hvězd ze zahraničí a samozřejmě i s některými posilami. Michal je první z nich, potřebovali jsme obranu posílit podobným typem hráče! Jsem rád, že s ním i s Tatranem jsme se na všech detailech jeho transferu na Chodov dohodli už nyní! Těším se i na bratrskou spolupráci - Michal má takovou herní kvalitu i tréninkový přístup, že nebude určitě potřebovat žádnou „bratrskou protekci“! Další posily našim fanouškům odtajníme během jara!“


Generální
partner

Partneři
klubu