S nadsázkou by se dalo napsat, že se s příchodem Radima Cepka na Chodov v prosinci 2010 začala psát novodobá historie klubu. Příchod florbalové legendy, držitele mnoha individuálních rekordů a zkušeného legionáře, otevřelo prostor pro nové pohledy na florbal a přístupy k rozvoji chodovského florbalu.

Radimovo zapojení do klubového života přitom probíhalo hned v několika rovinách – jako hráče i jako trenéra A týmu mužů, se kterým dokázal v roce 2012 získat Pohár České pojišťovny a následně se také probojovat do Superfinále v O2 Aréně a získat stříbrné medaile. Důležitou roli ale Radim sehrál také v úloze klubového šéftrenéra, kdy zejména prostřednictvím předávání svého obrovského trenérského a hráčského know how přispíval k výchově nových florbalových trenérů a pomáhal v růstu řadě talentovaných mladých nadějí stejně, jako byl v následujících letech svého působení v klubu oporou pro trenéry obou elitní A týmů. A tak jsme se mohli společně radovat v roce 2015 z historicky prvního titulu pro Florbal Chodov, který vybojovaly naše ženy, aby vzápětí famózní sezonu dokončily ziskem ceněného double – vítězstvím v Poháru České pojišťovny.

Z Radimových taktických rad a strategických pohledů tak mohli i v letošní aktuální sezóně čerpat lodivodi obou elitních družstev, David Podhráský a Míša Marešová, kteří zatím vedou naše vlajkové lodě vodami play off s přehledem a v semifinálových sériích shodně vedou 2:0 na zápasy. Můžeme se tak společně radovat z historicky nejúspěšnější chodovské sezóny a tato radost je o to větší, že ji prožíváme v roce 25. oslav vzniku klubu. Když k tomu přidáme fantastickou sezónu chodovských juniorů, které již druhým rokem vedl jako hlavní trenér právě Radim Cepek, a kdy mohl svoji dlouhodobou práci s touto věkovou kategorií korunovat vítězstvím v základní části a celkovým ziskem bronzových medailí, potom se můžeme v klidu zastavit a při pohledu zpět cítit spokojenost a hrdost na to, jakou cestu náš klub za těch několik let ušel.

Ale každá cesta má svůj cíl a před Radimem se nyní otevírá další mise, kdy se od května 2016 bude již florbalově naplno věnovat pouze reprezentaci a práci pro ČFbU. Proto se také více než 500 skvělých fanoušků chodovského florbalu stalo při pondělním semifinálovém zápase mužů svědky slavnostního okamžiku, kdy se klub oficiálně s Radimem loučil a předával mu s poděkováním také ocenění za jeho mnohaletou práci. „Radim byl nedílnou součástí našich společných úspěchů a v chodovské klubové historii zanechal svoji výraznou stopu, a proto jsme se rozhodli založit novou tradici a ocenili jsme Radima, jako prvního držitele, plaketou nazvanou „Chodovská stopa“, kterou chceme do budoucna věnovat výrazným osobnostem, které se neopakovatelně zasadí o další rozvoj chodovského florbalu,“ říká k předanému ocenění generální manager klubu David Bohumínský a dodává: „Před Radimem je nyní reprezentační mise, která by měla gradovat na domácím MS mužů v roce 2018, do které mu přejeme hodně úspěchů a věříme, že právě naše i jeho „Chodovská stopa“ mu bude i v budoucnu připomínat, kam mohou vést jeho další florbalové kroky, pokud se rozhodne vrátit k vrcholovému florbalu na klubové úrovni. U nás na Chodově jej vždy rádi znovu přivítáme.“

Radim Cepek zasáhl jako hráč v chodovském dresu do 3 sezón, během kterých odehrál 41 zápasů v základní části a získal 59 bodů. V play off pak přidal dalších 23 zápasů a 16 kanadských bodů. Jako hráč a asistent Lukáše Procházky získal s týmem v sezóně 2011/12 stříbrnou medaili v Poháru České pojišťovny a extraligový bronz. V sezóně 2012/13 pak vedl tým jako hrající trenér a dovedl ho k vítězství v Poháru České pojišťovny a do finále Extraligy. 


Generální
partner

Partneři
klubu