Czech Open skončil, výsledky známe, ale v této fázi přípravy nemusím být skóre vždy určujícím faktorem. Proto jsme poprosili trenéry jednotlivých týmů Floorball Group o krátký pohled na vystoupení jejich týmů.

Nejdále to dotáhli v kategorii U21 chodovští junioři pod vedením sportovního manažera Floorball Group Ondřeje Neumana, který se navíc promítal i na lavičku týmu Startu ve stejné kategorii, takže mu na konci turnaje mohly viset na krku hned dvě medaile - stříbro a bronz. "Kategorie U21 byla pro všechny novinkou a pro nás po skončení Czech Open ve finále lze samozřejmě hodnotit poměrně pozitivně. Neměli jsme konkrétní cíl na výsledek, takže bych k hodnocení turnaje přidal především to, že byl velice přínosný. Pomohl nám odhalit naše slabiny, kterých je ještě celá řada. Současně hodně napověděl k potenciálu jednotlivců, což nám poslouží velmi dobře pro další práci. Výsledkově to bylo na houpačce - často jsme museli hodně bojovat a nahradit tak mnohé výpadky v organizaci hry či hrubkách jedntlivců. Znovu se potvrdilo, že charakter týmu je zdravý, máme na čem stavět. A finále tak prestižního turnaje jako je právě Czech Open je určitě velký úspěch a motivace pracovat dále! Vážíme si toho a máme radost,” shrnuje za stříbrný chodovský tým Ondřej Neuman.

Jak jsme již zmínili, tak druhou medaili pro Floorball Group bral v kategorii U21 tým Startu, v jehož dresu nastopupilo hned 8 hráčů, kteří ještě na jaře válčili v chodovské juniorce. Pohled na výkony bronzového týmu přidal Adam Havránek, který zároveň vedl i tým Startu v kategorii PRO: "Czech Open hodnotím z našeho pohledu velmi pozitivně. V žádném zápase jsme výsledkově nepropadli a odehráli vyrovnaná utkání i s papírově silnějšími soupeři. Určitě mi udělal radost výkon týmu U21, který odehrál hlavně v play off opravdu kvalitní utkání a zaslouženě se dostal až do semifinále. Věřím že kluky tento turnaj nakopne k dobré práci v sezóně."

Muži po dvou bronzových letech tentokrát skončili ve čtvrtfinále, když nezvládli nájezdovou loterii proti Bohemians, ale jinak v turnaji předváděli výborné výkony, což potvrzuje i hlavní trenér David Podhráský: "Turnaj splnil naše očekávání. Hlavním cílem bylo pracovat na obraně a to se dařilo velmi dobře. Navíc se přidala a velmi dobrá hra na míčku, což bylo pro mě příjemné překvapení, když vezmu, že jsme měli pouze nějakých 5 florbalových tréninků. Bohužel jsme nezvládli nájedzy proti Bohemce, ale i v tomhle zápase jsme měli plno zajímavých momentů a především jsme ukázali vůli."

Lvice postpouply do osmifinálové skupiny, ale v ní je zastavili pozdější finalisté Pixbo a Dietlikon. O jejich osudu hodně napověděl už první zápas, což potvrzuje i hlavní trenér Lukáš Procházka: "Výrazně se nám nepovedl první zápas, poté šly naše výkony nahoru, ale celkově jsme se v turnaji prali s produktivitou, chyběla lehkost v zakončení. Nicméně zápasy druhého dne s Göteborgem a pozdějšími finalisty Dietlikonem a Pixbem ukázaly, jaký potenciál v týmu je. Mrzí mě asi nejvíce prohra 0:1 s Dietlikonem, protože tam jsme hráli opravdu dobře a z těch šancí, které jsme si vytvořili bychom měli být schopni minimálně 3-4 góly vstřelit. Nicméně Czech Open jako příprava splnil to, co jsme chtěli a očekávali. Herně jsme konkurenceschopní, kondičně jsou na tom holky dobře, potenciál v týmu je, zároveň nás ale ještě čeká dost práce, abychom do startu ligy byli připravení."

Traverza měla před Czech Open vysoké cíle, ale bohužel se nedostala mezi 32 nejlepších. Turnaj hodnotí manažer klubu Jan Čechák: "Letošní CO jsem si osobně užil. Pro mne skvělý relax, ale z pohledu Traverzy jednoznačně bida. Na Hamru jde podle slov Máry Deutsche sice ubetonovat i Falun, ale tým co nezvládá nájezdy, tak jako Traverza, těžko může projít složitým pavoukem kategorie OPEN. Letošek je jednoznačně neúspěch. Sám jsem zvědavej, jestli budeme mít ještě šanci odskrtnout si i poslední bod na florbalovém Traverza seznamu."

Poslední slovo patří opět sportovnímu manažerovi Floorball Group Ondřeji Neumanovi“Czech Open 2019 považuji za akci, kde se poprvé naplno odhalil potenciál našeho snažení a projektu Floorball Group! Největší radost mi udělaly výsledky a herní projev týmů v kategorii U21, kde zejména Start98 reprezentoval tuto kategorii z českých týmů jediný zcela plnohodnotně (tedy bez juniorů) a bronz je obrovský úspěch, který nás těší. Třešínkou na dorstu turnaje byli junioři Chodova v té samé kategorii a jejich finálová účast, což se nám s chodovským mužským týmem povedlo vůbec poprvé. Elitní týmy měly tradičně těžký turnaj - muži odehráli perfektní zápasy a prohra na nájezdy se prostě může stát. Výsledek žen mne upřímně mrzí - holky neměly dobrý vstup a pak se z toho dostávaly pomalu. Jejich výkon gradoval proti nejlepším soupeřům, ale bohužel to nestačilo. Radost mi udělaly reprezentantky juniorek a palce jsem samozřejmě držel i Traverze, byť kategorie OPEN je tradičně velmi nevyzpytatelná a tudíž také těžká. Celkově hodnotím Czech Open jako přínosný turnaj, jehož letošní ročník se zařadil mezi naše úspěšnější!"


Generální
partner

Partneři
klubu