Není tajemstvím, že již po loňské sezóně koketoval reprezentační útočník Ondřej Mikeš s možností vyzkoušet si švédskou SSL. Nakonec se i vzhledem k blížícímu se MS rozhodl zůstat na Chodově a prožil zde individuálně skvělou sezónu. V základní části zaznamenal v 19 zápasech 39 bodů (18+21), v play off pak přidal další 4 body (1+3). Po skončení sezóny Ondra opět otevřel komunikační kanály se Švédskem a v průběhu posledních týdnů byl v kontaktu s několika kluby. Po dlouhých jednáních elitní chodovský centr podepsal dvouletý kontrakt s Granlo BK.

Tento tým se, po úspěších v minulých letech, letos nedostal do play off a jen o 5 bodů unikl sestupu. V týmu se Ondřej Mikeš již nepotká s aktuálně nejlepším obránce světa Robinem Nilsberthem, naopak by si měl zahrát s kapitánem švédské reprezentace Johanem Samuelssonem.

A co říká na přestup do SSL sám Ondřej Mikeš a zástupci Chodova? „V první řadě bych chtěl poděkovat celému klubu a fanouškům za 5 krásných let, ve kterých jsem našel na Chodově svůj druhý florbalový domov, zažil spoustu dobrého, poznal skvělé lidi, trenéry a spoluhráče. Rozhodování to pro mě opravdu nebylo lehké a bude se mi těžko odcházet. Zahrát si švédskou nejvyšší soutěž pro mě bylo vždy obrovské lákadlo a je to pro mě nová výzva a příležitost na sobě dál pracovat a florbalově i mimoflorbalově se posunout,“ říká muž, který přišel na Chodov ze Znojma a vypracoval se v hvězdu české nejvyšší soutěže. „Před sezónou jsme si s manželkou řekli, že pokud se mi naskytne dobrá příležitost a budeme mít možnost jít společně i s naším malým synem, tak do toho půjdeme. Granlo mi bylo sympatické jako klub a i když měli vloni nějaké problémy a sezona jim určitě nevyšla podle představ, věřím, že mají silný tým a vyšší ambice. Po několika hovorech s novým trenérem jsem měl jasno a věřím, že je to pro mě dobrá volba. Těším se především na to, že si zahraji s Johanem Samuelsonem, asi nejlepším centrem na světě, a také si znovu zahraji s ex-chodovákem Maxem Wahlgrenem. Navíc je to krásné město a myslím si, že je to pro mě a moji rodinu skvělé místo pro florbal i život. Budu doufat, že zde budu stejně spokojený, tak jako jsem byl na Chodově,“ uzavírá populární Miki.

Pro trenéra Davida Podhráského je to samozřejmě nepříjemná zpráva, ale dech mu nevyrazila. „O tom, že má Miki chuť vyzkoušet švédskou nejvyšší soutěž, jsme věděli a bylo jen otázkou, zda dostane adekvátní nabídku. Pro nás je to samozřejmě obrovská ztráta, ale věřím, že se s ní dokážeme vyrovnat. Pracujeme na posílení kádru a věřím, že se nám povede přivést hráče, který Mikiho nahradí,“ říká muž, který s Ondrou Mikešem 3 roky hrál a 2 roky ho vedl jako trenér a dodává: „S Mikim jsem tu strávil celých těch 5 let a je neuvěřitelné, jak se vypracoval z hráče, který přišel po těžkém zranění až v reprezentačního centra. Každopádně mu přeju hodně štěstí!“

Ondřej Mikeš tak dočasně opouští Chodov, za který odehrál v základní části 94 zápasů, ve kterých zaznamenal 129 bodů (57+72), což z něj dělá 7. nejproduktivnějšího hráče chodovské historie. V play off pak odehrál za Chodov 42 zápasů, ve kterých vyprodukoval 39 bodů (19+20), což ho řadí dokonce na 4. místo chodovské historie. Nyní se pokusí napodobit úspěch Matěje Jendrišáka, který se z Chodova do Švédska vydal před rokem a stal se ihned hvězdou soutěže.

Prezident klubu Michal Bauer k tomu říká: „Miki je luxusní hráč, skvělý kluk a pro mne opravdový Sportovcec s velkým S – vždy perfektně fyzicky připravený . Jeho očekávaný odchod je pro náš klub přirozeně velká ztráta hráčská i osobnostní, ale o to větší přínos bude mít jeho návrat na Chodov, na kterém jsme společně s ním i švédským klubem domluveni. Věřím, že se ve Švédsku dokáže prosadit a že ho to po dvou letech potáhne s rodinou zpátky domů – a bude v té době ještě lepším hráčem než je teď!„

Díky za roky strávené na Chodově, přejeme hodně štěstí a těšme se na comeback!


Generální
partner

Partneři
klubu