Mistrovství světa juniorů začně v kanadském Halifaxu 8. května a Chodov na něm bude mít hned 3 zástupce, kteří budou nosit dres České republiky. Ty vám postupně představíme a vyzpovídáme. Rozhovor se Šimonem Doubkem si můžete přečíst ZDE a dnes si povídáme s Danem Ermiášem.

Daniel Eremiáš má za sebou velmi těžké období. V loňské sezóně si několikrát obnovil zranění kolene a tak se rozhodl pro náročnou operaci. Po dlouhé rekonvalescenci naskočil 17. února do KB ligy juniorů a do konce sezóny v ní absolvoval 17 zápasů, během kterých přesvědčil reprezentační trenéry, že si zaslouží místo v kádru pro MS. 

Juniorské MS je specifické svým termínem po skončení sezóny. Ty jsi velkou část sezóny věnoval rekonvalescenci po těžké operaci, ale v posledních dvou měsících sezóny jsi odehrál 17 zápasů. Jak se teď cítíš?
Teď se cítím velmi dobře. Od mého prvního zápasu uběhly pouze necelé tři měsíce. Tyto měsíce byly však celkem hektické, protože mimo florbalové tréninky jsem měl také kondiční a rehabilitační tréninky s několika trenéry. Bez nich bych ale určitě nebyl tam, kde jsem teď. Takže mohu s čistým svědomím říct, že se cítím dobře jak po florbalové, tak i fyzické stránce.

Do odletu zbývají poslení dny, už na sobě pociťuješ nějakou nervozitu?
Lehká nervozita samozřejmě je. Do prvního zápasu však ještě nějaký ten den zbývá a myslím si, že malá zdravá nervozita je namístě.

Juniorské MS je pro mladé hráče vždy obrovskou motivací. Byla ta touha ještě o to větší, že se hraje v Kanadě?
Nevím jak to mají ostatní kluci, ale pro mě to asi nebyl důvod větší motivace. Kdyby to bylo v jakékoli jiné zemi, přistupoval bych k tomu stejně. Jede se přeci na MS a ne na výlet ne?

Mnoho hráčů má juniorské MS jako vrchol své kariéry a ta potom spíš upadá. Jaké cíle máš do budoucna ty?
Jako vrchol mé kariéry to neberu. Určitě je to ohromný úspěch a pocta reprezentovat, ale pro mě je to jakési vyvrcholení a zakončení mládežnických kategorií. Když mi to zdraví dovolí, tak bych chtěl určitě naskocit v příští sezóně do A týmu Chodova, tam si vybudovat stabilní pozici a dál se uvidí. 

Na Chodově působíš od starších žáků a prokousal ses až do národního týmu juniorů, okusil jsi také Superligu. Jak moc ti právě Chodov a třeba zkušení spoluhráči pomohli?
Chodovu patří bezpochyby obrovské díky. Bez podmínek a zázemí, které mi Chodov nabízí by to šlo jen těžce a jestli vůbec. Takže na mé účasti na MS má Chodov velikou zásluhu.

Týmovým cílem je asi medaile, ale s jakým osobním cílem na MS odjíždíš?
Jako osobní cíl beru sbírání cenných zkušenosti a pocit toho, že jsem odehrál kvalitní zápasy. Abych si po skončení mistrovství mohl s čistým svědomím říct, že jsem do toho dal opravdu všechno a že se nemusím za nic stydět.

Moc díky za rozhovor a hodně štěstí


Generální
partner

Partneři
klubu