25. ročník Czech Open je minulostí a pro Chodov to byl ročník vůbec nejúspěšnější! Lvice obhájili bronz z předchozího ročníku, muži získali medaili stejné hodnoty a juniorské týmy si kategoriemi Open proklestili cestu až do osmifinále. K zhodnocení jsme si pozvali šéftrenéra mužů a juniorů Davida Podhráského.

Jak jsi spokojen s letošním turnajem Czech Open?

Už před turnajem jsem říkal, že výsledky pro nás nejsou až tak důležité, takže rozhodně nelítáme v oblacích. Chtěli jsme si zahrát maximum kvalitních zápasů a to se nám myslím v případě obou týmů povedlo.

Pojďme nejprve k elitní kategorii. Vstup do turnaje nebyl zrovna ideální.

Myslím, že se projevilo, že jsme měli před Czech Open opravdu málo tréninků na hokejce. V zápase proti Ostravě to bylo hodně vidět, s Thürgau to bylo o trochu lepší a myslím, že na správou kolej nás poslal až zápas s Falunem, byť jsme ho prohráli.

A pak už přišel opravný pavouk a dvě výhry, které vás posunuli do čtvrtfinále.

První poločas s Hollvikens byl z naší strany bídný, ale ve druhém jsme se hodně zvedli a zaslouženě postoupili. S Tatranem to byl hodně unavený zápas, vždyť taky začínal ve 20:50. My jsme v něm byli hodně efektivní v zakončení, což nás na začátku turnaje hodně trápilo.

No a přišel zápas s Wilerem, na který se bude dlouho vzpomínat.

Je to tak. V hale se říkalo, že jestli někdo Wiler zastaví, tak to bude Falun. My jsme si ale řekli, že jdeme zkusit vyhrát. Myslím, že jsme zahráli skvělý zápas a ty poslední dvě minuty a skvěle zvládnuté nájezdy pak byly třešničkou na dortu. Opět se ukázalo, že tenhle tým má charakter.

A jak daleko bylo z tvého pohledu finále?

Moc ne. I s Pixbem jsme hráli velmi dobře, ale nedokázali jsme proměňovat šance. Naopak soupeř po našich chybách udeřil a pak už myslím nezbývali fyzické síly a možná ani mentální síly na zvrat. Určitě se ale nemáme za co stydět.

Vím, že to trenéři neradi dělají, ale vyzdvihl bys něčí výkony v průběhu turnaje?

Musím určitě zmínit oba brankáře, kteří si vedli naprosto skvěle. Stejně tak všichni hráči juniorského věku ukázali, že mohou reálně bojovat o sestavu. Samostatnou kapitolou pak je Martin Řezáč, který byl vržen do vody a plaval fantasticky. Největší radost mi však dělá, že jsme se v průběhu turnaje zlepšovali. Když vezmu, že nám ještě chyběli někteří klíčoví hráči, tak mě to naplňuje mírným optimismem.

V závěru se ještě pojďme dotknout juniorského týmu, který se proklestil až do osmifinále.

V první řadě musím poděkovat kolegům, kteří mi pomohli s trénováním juniorů. V druhé řadě musím kluky velmi pochválit. Pro mnoho z nich to byla premiérová konfrontace s mužským florbalem a ukázali potenciál. Je třeba říci, že v play off tým hrál bez 4 klíčových hráčů, z nichž 2 hráli za muže a 2 za reprezentaci, se kterou získali také medaili.

Co čeká oba týmy v následujících dnech a týdnech?

Muži jdou do finální fáze přípravy na start sezóny a 3 týdny budou tvrdě pracovat v hale. U juniorů nás čeká klíčové období obsahující soustředění a G2 Cup a pak už se pomalu budeme těšit na start soutěže.

Díky za rozhovor

Taky děkuji


Generální
partner

Partneři
klubu