Od pondělí do dnešního poledne jste mohli pokládat otázky chodovskému trenérovi Davidu Podhráskému. Ten přišel na Chodov z Tatranu před sezónou 2008/2009 a z hráče třetí lajny a trenéra mládeže se vypracoval až v trenéra dvojnásobných mistrů. V dresu Chodova odehrál 148 zápasů, dalších 122 pak strávil na lavičce mužů jako hlavní trenér. A tady jsou odpovědi na více než 50 otázek.

Hana Pechová

Ahoj Davide, jak bylo těžké postavit sestavu na superfinále a byla vaše taktika ofenzivní nebo defenzivní? Díky za odpověď, hodně štěstí v další sezóně.

DP: Ahoj. Postavit sestavu snad ani tak těžké nebylo, rozhodovali jsme pouze, zda začít na 2 nebo 3 lajny a řešili pár šrámů. Naše taktika byla myslím očekávatelná a osobně jsem čekal, že nám soupeř bude chtít vnutit svoje pojetí hry, to se nestalo a nám to hodně pomohlo.


Anonym

Je možné si florbalem na Chodově alespoň přivydělat? Bylo by smutné, kdyby hráči jako Sýkora, Pražan, Dóža, za tu dřinu nic nedostali.

DP: Hráčům se snažíme v rámci možností florbalu vytvořit takové podmínky, aby se mohli hraní věnovat "naplno", většinou se jedná o pomoc s bydlením dojížděním či prací, která je se sportem slučitelná.


Sojosaurus

Ahoj Davide, rád bych věděl, kdy tě uvidíme v nové chodovské kšiltovce. Která bude jistě překvapením na další sezónu. Díky.

DP: No kšiltovky NEW ERA ještě nějaké mám, ale budu doufat, že bude nějaká pěkná v nové kolekci FAT PIPE :-)


Honza Mannl

Ahoj Dejve, chtěl bych se zeptat, jaké to je trénovat takové osobnosti jako Patrik Dóža nebo třeba Tom Ondrušek? Určují si nějak svoje tréninkové podmínky nebo trénují často navíc? Díky a hodně zdaru v příštích sezónách! :)

DP: Většinou je to radost. Já s hráči rád mluvím a poslouchám jejich názory a zrovna tihle dva mají vždy co říci. Obecně lze potvrdit, že všichni hráči s reprezentačními ambicemi trénují hodně navíc a klubové tréninky jsou pro ně jen nezbytný základ.


Honza

Ahoj Davide, na stridacce vypadas velmi klidne, a hracum v podstate vubec nic nerikas nebo nekreslis na tabulku. Je to tvuj zamer, nebo neco na cem chces vice pracovat? Diky

DP: Moje přesvědčení je takové, že se snažím hráčům vytvořit podmínky, ve kterých se jim dobře pracuje. Z vlastní zkušenosti vím, že hráči stejně většinu pokynů nevnímají, takže se jim snažím sdělovat jen ty úplně nejdůležitější věci a to především o přestávkách.


Ota Zavadil

Ahoj, Proc se vrací ze Švédska dvojice Mikeš Ondrusek, co je k tomu vede?

DP: To by byla spíš otázka na ně a u každého to bude trošku jiné. Florbalově myslím oba chtějí získat silnější pozici v týmu, bavit se sportem a mít dobré podmínky pro boj o nominaci na domácí MS.


Robert Krahulec

Ahoj . Jakou značku auta mas? Mas automatickou převodovku?

DP: Aktuálně využívám vůz Mercedes Citan od našeho partnera MERCEDES-BENZ PRAHA a řadím normálně ručně :-)


Oliver Smid

Ahoj proc se vrací tvůj bratr Michal Podhrasky? Co ho k tomu vedlo?

DP: Zase otázka spíš na něj, ale myslím, že se chce florbalem o něco víc bavit a také si chtěl začít budovat pracovní kariéru.


Lukáš Koval

Ahoj, Dostávají hrací od klubu nejake peníze, nebo ne? Treba Sýkora Pražan Doza jak tu byl..

DP: Odpovídal jsem výše.


Martin Průcha

Ahoj jaky obor stredni skoly mas vystudovaný?

DP: Vystudoval jsem Management hotelnictví a turismu.


Petr Pavlu

Dobry den Komu fandis v NHL a v české extralize?

DP: V NHL se v posledních letech trápím při fandění New Jersey Devils a v Extralize se trápím při sledování play off v podání Sparty:-)


Bronislav Konarik

Ahoj Proc se k nám vrací Tom Ondrusek? Vr Švédsku se mu nelíbilo?

DP: Už jsem odpovídal výše.


Tonis

Jaky je tvůj názor na angažování finského trenéra k reprezentaci?

DP: Co se týče samotného Kettunena, tak to kvituji. Bezpochyby je to odborník a přinese k nám nové vidění florbalu. Menší obavy mám z toho, jak se mu podaří odfiltrovat tlaky, které na něj budou od lidí, se kterými bude nejčastěji přicházet do styku.


Petr Novotny

Ahoj Jakou pozici hraje Mikeš Ondra?

DP: Mikiho pamatuju i v obraně, ale podle mě je to jeden z nejlepších českých centrů.


Jirka Svoboda

Jaký je tvůj názor na začleňování mladých hráčů do Superligy? Díky a hodně štěstí

DP: To je strašně složitá otázka. Sám trénuju dlouho mládež a přál bych si své svěřence posouvat co nejdříve a mít jich tam co nejvíc, ale myslím, že je naopak potřeba trpělivost. Zkušenosti ze zahraničí i z jiných sportů ukazují, že drtivá většina hráčů není v 18ti připravena na start mezi muži a naopak jim brzké ostaršení v dlouhodobém horizontu škodí. Chápu však i pohled hráče a je to asi o dobré komunikaci a nastavení. Osobně si myslím, že bychom měli víc přemýšlet, jak ten přechod do mužů usnadnit, střídavý start byl dobrý krok, ale je to jen začátek.


Petr Panek

Jakou pozici hraje Tyl?

DP: Miloš je typické levé křídlo a střelec.


Petr Matonoha

Ahoj Mas radsi auto s automatickou nebo manuální převodovkou?

DP: S automatickou jsem nikdy neměl tu čest, ale stejně bych si asi radši zařadil ručně.


Petr Steiner

Ahoj Mas i civilní zaměstnáni? Jake?

DP: Jsem OSVČ. 95% svého pracovního času odvedu pro Chodov na sportovních pozicích a v marketingu. Dovolenou pak věnuju Rookie Campu :-)


Lukáš Seidler

Dobry den Prc se rozhodl k nám vrátit Mikeš?

DP: Už jsem se snažil odpovědět výše.


Adam Mitáš

Jak těžké bylo rozhodnout kdo v superfinále nastoupí do branky?

DP: Rozhodně nebylo lehké. Pro Dana hrála ta loňská vítězná zkušenost, pro Bariho zase aktuální forma. Nakonec jsme se s kolegou Milanem Šindelářem rozhodli vsadit na aktuální formu a myslím, že jsme se nespletli. Nicméně myslím, že máme nejlepší brankářskou dvojici v lize a zvládli by to oba.


Petr Pessel

Ahoj Jaky typ obránce je Tomáš Sýkora?

DP: Nenahraditelný :-) Syky má všechno, co má moderní obránce mít. Má skvělou techniku a přehled, výborně čte hru a v posledních letech obrovsky vyspěl i jako osobnost a i proto dvakrát zvedal pohár nad hlavu jako první.


Petr Guldan

Ahoj Mel Tom Ondrusek nabídky i ze zahraničí? Proc sel k nám?

DP: Jistě to vlastně nevím, ale myslím, že něco určitě měl.


Lubomír Macha

Ahoj Proc se k nám vrací Podhrasky Michal? Ve Švýcarsku se mu uz nelíbilo? Bude brát peníze?

DP: Myslím, že se mu ve Švýcarsku líbilo, možná trochu horší to bylo s florbalem. Peníze brát bude za práci, kterou mu prezident Michal Bauer zajistil v jedné ze svých firem.


Erik Pflunger

Ahoj Bude Tom Ondrusek od klubu dostávat peníze?

DP: Tom bude na částečný úvazek v klubu zaměstnán, takže za to bude brát nějaký plat.


Lubomír Kovarik

Ahoj Jak bys porovnal kvalitu české a švýcarské ligy?

DP: Těch zápasů jsem neviděl až tolik, abych mohl úplně objektivně hodnotit. Z toho co jsem viděl, tak je ta úroveň podobná. Švýcarskou ligu extrémně zvedají cizinci, především Švédi a Fini, a asi je také trochu tvrdší. Na druhou stranu bych naši ligu vůbec nehanil a řekl bych, že kdyby v NLA nebylo cca 30 kvalitních cizinců, tak budeme minimálně na stejné úrovni.


Marek Klíma

Dobrý den, jaký máte názor na změnu formátu G2 ligy juniorů?

DP: Nechci být sprostý. Podle mě je to totální úlet, na kterém jsem nenašel asi ani jedno pozitivum. My musíme na hráče vytvářet tlak prostřednictvím konkurence a ne naopak. Byl bych rád, kdybych po sezóně mluvil jinak a byl vyveden z omylu, ale myslím, že to tak nebude.Aleš Zahor

Ahoj jaky mas názor na to ze Superligy bude mít od následující sezóny 14 týmu? Dle me je to špatně, protoze nemáme natolik kvalitních hráčů aby obsadili 14 týmu..

DP: I taky si myslím, že jde o krok vedle. Opět snižujeme konkurenci a dáváme v nejvyšší soutěži šanci hráčům, kteří nemají florbal na žebříčku priorit tak vysoko. Když už k tomu došlo, tak jsem rád, že postoupilo Znojmo a Ústí. Tyhle kluby si to zaslouží a navíc tedy rozšíří i to regionální rozložení.


Lukáš Patera

Ahoj Co většinou snidas?

DP: Musím se přiznat, že většinou nic.


Lubomír Zavadil

Ahoj byl si uz na Floride? Jak se ti tam líbilo?

DP: Nebyl a myslím, že se tam ani nikdy nepodívám. Upřímně mě to vůbec neláká.


Petr Pessel

Ahoj kdo myslis ze letos vyhraje Stanley Cup?

DP: Od listopadu, kdy Devils zase ztratili šanci na postup do play off, to tak nesleduju. Ale asi bych to přál Edmontonu, aby měl radost náš sekretář Karel Myšák.


Patrik Novy

Ahoj Názor na rozšířeni extraligy?

DP: Odpovídal jsem výše, podle mě špatný krok.


Lukáš Smidak

Jak se ti líbí v Brně?

DP: Do Brna moc nezavítám, maximálně na zápasy Superligy. Každopádně je to krásné město, ale jako Pražáci tam nejsme moc vítáni.


Tomáš M.

Čau Dejve, mám problém. Příští sezónu můj tým bude hrát NL. Myslím si, že kdybych měl slušnou letní přípravu, tak bych byl stabilním členem kádru. Chci jít ale na VŠE do Prahy a vím, jaké "síto" mě v prváku čeká. Předpokládám, že se nebudu stíhat vracet domů každý víkend natož na tréninky. Zároveň se mě nechce s florbalem skončit kvůli škole. Co bys mi poradil? Mám zkusit oslovit nějaké pražské týmy z NL nebo Divize, když nemám žádné nabídky? Díky za odpověď!:)

DP: Myslím, že v dnešní době facebooku a mailů se dají jednoduše oslovit týmy, které by tě zajímaly.


Petan

Dobrý den, zajímalo by mě jako je Patrik Doža hráč co se týče chování. Hodněkrát mi v zápasech přišlo, jako že by se neustále dohadoval se spoluhráči. Je to tak?

DP: Paddy je Paddy :-) Chce hrozně vyhrávat, hodně toho zažil a nebojí se své názory prezentovat, takže to někdy může z venku vypadat, jak píšeš.


Kejdža

Dobry den, predne Gratuluji k uspechu! Mate B tym muzu? Je nejaka spoluprace A a B muzstva (napr. sance dostat se z B do A, a samozrejme obracene)? Dekuji.

DP: B tým mužů (dokonce i C tým) máme, ale aktuálně není s A týmem propojen nijak. O jeho významu diskutujeme, ale v současné době je institut střídavého startu pro ambiciózní hráče zajímavější.


Kesi

Zdravim, chci se zeptat? Nechystate treba k oslavam titulu nebo nejakeho budouciho vyroci nejake zajime utkani, kde by treba proti sobe hrali vsichni byvaly hraci? Myslim si, ze jich Chodovem proslo dost a nekteri zajimavy jsou jiz zapomenuti. Jednim z hracu by jste byl samozrejme i vy. Treba turnaj o ctyrech tymech i s panem Bauerem by mohl byt vskutku lakavy. Bylo by to takove hezke podekovani vsem a zajimave pro mladez i divaky. Dekuji za nazor.

DP: Zajímavá myšlenka. Určitě chceme letos pohár hodně využít, tak třeba dojde i na tohle. První možnost si po potěžkat bude ve čtvrtek 4. května v showroomu Mercedes - Benz na Chodově.


Jan Čechák

Kolik míst pro zlaťáky z Chodova si mam na sezonu 17/18 připravit? Budou stačit 3 nebo radši 4?

DP: Klídek Doktore! Přece si nebudu nosit dříví do lesa?! 


Honza

Které dva týmy si myslíte, že postoupí z baráže a proč?

DP: Byť přeju spíše prvoligistům, tak myslím, že Liberec a Kladno svou příslušnost uhájí.


Filda

Jak tezka byla cesta za titulem?

DP: Myslím, že každá cesta za nějakým úspěchem je těžká a nemusí se jednat pouze o sport.


Skůča

Co jsi dokázal?

DP: Letos jsem třeba vyhrál titul s Traverzou :-D


Stefan

Zdravim,predevsim gratuluju k uspechu! Chtel bych se zeptat, jestli mate v klubu nejake sve favority, ktere uprednostnujete pred ostatnimi?

DP: Často to slýchám. Nicméně myslím, že každý trenér staví hráče, o kterých je přesvědčen, že jsou v tu chvilku nejplatnější. Pak je otázka jestli si to ten trenér myslí správně. 


Márt

Čau Dejve, těšíš se na Rookie Camp?

DP: Těším se moc! Strávit 14 dní s více než 160 lidmi, kteří milují florbal, je prostě super!


jiri giptner

Nemam otazku, zdravim Vas a moc gratuluju, kam jste se s Chodovem vypracovali. A dekuju, co pro mlade florbalisty delate na Rookie Campech :-)

DP: Díky moc Gipi, vážím si toho!


Táda

Ahoj, hraji florbal na divizní úrovni. Přes týden studuji v Praze na vysoké škole a domů dojíždím až na konci týdne, proto stíhám doma jen jeden trénink. Chtěl bych se zeptat, jestli má hráč možnost, napsat nějakému týmu z vyšší ligy (např. 1. ligy) a docházet na jejich tréninky? Rozhodně by se něco přiučil a byla by to skvělá možnost.

DP: Jak jsem psal již výše, tak v dnešní elektronické době to není žádný problém a pustil bych se do toho.


Jan Beneš

Kdy jste poprvé uchopil do rukou florbalovou hůl ?

DP: Řekl bych, že to bylo tak ve 12ti letech na základní škole.


Beny

Jaký máte názor na Santa Open?

DP: Pro nás Zanzibar team asi nejoblíbenější turnaj, jen musí fungovat diskotéka u Mikšů.


Hynkus45

Ahoj Davide, hodláš ještě posilovat kádr? Pokud ano na jakém postu?

DP: Bude záležet na tom, kolik hráčů ze současného kádru bude pokračovat, což budeme vědět v následujících týdnech. Oči máme otevřené.


Pan udiveny

Ahoj Davide, zajimalo by me, jake je tvoje oblibene jidlo a jestli ses povercivy - mas pred zapasem nejaky zvlastni ritual?

DP: Asi nemám úplně oblíbené jídlo, kdybych měl jedno jmenovat, tak asi svíčková. Pověrčivý jsem, ale tak nějak rozumně. Když mi nějaký rituál vypadne, tak se nesložím. Z těch konkrétních věcí si vždy před zápasem plácnem s Karlem Myšákem a napijeme se Alpy :)


"Fanoušek" libereckého florbalu

Zde se mluví o tom, že dostal Radek Valeš nabídku od Chodova, je to pravda? Jaký máte názor na Radka jako hráče i člověka?

DP: Radek dostal nabídku od Chodova asi před třemi lety a od té doby je to uzavřená kapitola. Hráč je to určitě šikovný, ale podle mě už měl udělat krok dál. Jako člověka si ho netroufám hodnotit na základě jedné schůzky, ale vlastně obdivuju jeho věrnost Liberci, byť si to odporuje s první částí mojí odpovědi.


Robert Pondrelli

Ahoj Davide, trošku se bojím, že Chodov bude v příští sezoně slabý, neplánujete přivést další posilu, třeba namátkou Vratislava Pecku, který by v případě potřeby mohl plnit i roli externího grafika? Děkuju za odpověď a ať se daří

DP: S Pecim jsme průběžně v kontaktu a jeho čas určitě ještě přijde


Děkuji za všechny otázky i za podporu a těším se na shledání na dalších zápasech Chodova!

Generální
partner

Partneři
klubu