Je to týden, co kapitán Chodova Tomáš Sýkora zvedl v O2 Areně nad hlavu pohár pro vítěze Superligy, a my jsme se s lehkým časovým odstupem rozhodli vyzpovídat hlavního trenéra Chodova Davida Podhráského. Povídali jsme si o minulé sezóně a lehce jsme naťukli i sezónu příští.

Ahoj Dejve, 
tak jaký je to pocit získat s Chodovem titul?

Ahoj, zdravím všechny chodovské fanoušky, kterým strašně moc děkuju za podporu. Samozřejmě je to skvělý pocit a myslím, že si to všichni strašně moc užíváme. Nicméně mám pocit, že nám vlastně teprve dojde s větším odstupem času, co všechno jsme letos dokázali.

Dokážeš se ohlédnout a říci, co všechno stálo tím, že jste ve 25. roce fungování klubu získali vysněný titul?

To bychom se museli asi ohlédnout pořádně, konkrétně do sezóny 2008/09. V tomhle roce jsem na Chodov přišel a vlastně jsem se účastnil toho, jak Lukáš Procházka od základu postavil nový Chodov. Za těch následujících 8 sezón prošlo týmem mnoho hráčů, z nichž někteří zanechali mizivou stopu, ale také mnoho hráčů, na které nikdy nezapomenu a hodně z nich bylo nakonec základem tohoto mistrovského týmu, byť třeba tu zlatou nakonec nemají. Prostě jsme tak nějak dokončili tu práci, kterou tehdy Lukáš Procházka s Michalem Bauerem začali.

Zeptám se tedy jinak. V čem byla ta letošní sezóna jiná než ty minulé dvě, které skončili ve čtvrtfinále?

Myslím, že jiná byla hlavně naším přístupem. Na začátku sezóny jsme si řekli, že je důležité mít před play off dobrou výchozí pozici a že uděláme všechno pro to, abychom byli na každý zápas perfektně připraveni a neztráceli body zbytečně. No a to jsme vlastně beze zbytku splnili a jasným důkazem je ten bodový rekord v základní části. Jsem si plně vědom, že ta sezóna byla pro kluky, kteří nebyli v prvních dvou lajnách strašně těžká, a musím říct, že jim patří můj obrovský obdiv. Navíc v play off pak předvedli, že jsou skvělí florbalisté a týmu strašně pomohli.

Přesto ale nakonec byli nejvíce vidět hráči jako Dóža, Ondrušek či Koutný..

Od toho tady taky jsou! (úsměv) Kluci dostali hodně důvěry a je potřeba říct, že ji povětšinou spláceli a ten tým táhli. A to nejen bodově, ale i přístupem k tréninku a vůbec ke všemu kolem. Nejvíc jsou pak samozřejmě vidět ti na vrcholu bodování, ale kdo zná kolektivní sport, tak ví, že mnohdy jsou důležité úplně jiné věci. Například v play off skvěle zahrála třetí lajna a moc nám pomohla, jenže to logicky není tak vidět jako ty body.

V létě tým posílili Tyl, Koutný, Bachtík a Kašovský. Jak hodnotíš jejich přínos týmu?

Určitě do týmu přinesli kvalitu a zvýšili konkurenci. O Martinu Koutném se snad ani nemá smysl bavit. Neskutečný člověk i hráč, přesně někdo takový nám v týmu chyběl a musím říct, že jeho přínos snad ani nejde docenit. Miloš Tyl přinesl pracovitost a góly. Jeho přinos byl jasně vidět, když naskočil do play off. Mlaďoši to pak měli hrozně těžký. Kaša nepřišel do přípravy úplně ready, ale přesto prokázal, že je to vynikající hráč a Bachťa sezónu prakticky promarodil. Myslím, že se máme od obou ještě na co těšit! V sezóně nám navíc pomohli i junioři a Ondra Vošta, David Jirásek a Honza Běloch sehráli v mnoha zápasech nezanedbatelnou roli.

Nemůžeme se nezmínit o brankářích.

Všichni tři letos předvedli super výkony a mohli jsme se na ně spolehnout. Pro Karla Šantoru to byl první kontakt s takovým florbalem a vedl si velmi statečně, Bari (Jan Barák, pozn. redakce) udělal při svém zranění obrovský kus práce, ale podle mě mu chyběla letní příprava, když ten čas musel věnovat rehabilitaci. Na a Dan Mück měl naprosto famózní sezónu. Je potřeba před ním smeknout klobouk a zároveň dodat, že si to absolutně zaslouží za svůj přístup a píli. V play off jsme vsadili na Dana a on nám důvěru 100% splatil! K tomu bych chtěl ještě vyzdvihnout Bariho , protože si myslím, že není druhý takový brankář, který by dokázal kolegu takhle podpořit, byť vím, že by strašně moc chtěl být v brance.

No a co teď? Budeš u týmu pokračovat? Plánujete nějaké změny v kádru?

Dělal jsem si z Michala Bauera srandu, že končím, protože teď už se to dá pouze zkazit. (směje se) Pravda je taková, že se už teď na novou sezónu moc těším. Čeká nás Champions Cup, což bude úplně nová zkušenost a pak samozřejmě sezóna, ve které budeme lovnou zvěří. Co se týče změn v kádru, tak odchází Tom Ondrušek, kterému přeju hodně štěstí, ať mu to ve Warbergu vyjde. Jinak bych byl moc rád, kdyby tým zůstal pohromadě, a pouze jsme ho doplnili jedním až dvěma hotovými hráči a šikovnými kluky z juniorky. Nicméně ještě jsem nemluvil s jednotlivými hráči a je možné, že nějaké odchody či konce nastanou. I vzhledem k odchodu Toma mluvíme s nějakými hráči, ale žádné velké letní přestupové akce bych neočekával.

Na závěr se musím zeptat na tebe osobně. Je pro tebe letošní sezóna satisfakcí?

Tak bych to neřekl. Ten úspěch jsem si strašně přál a to především pro klub a pro lidi, kteří se o něj dlouhodobě starají. Po zápase jsem měl největší radost z toho, jak byli tito lidé a taky hráči šťastní. Chtěl bych touto cestou poděkovat Šindimu (Milan Šindelář, pozn. redakce), Carlosovi (Karel Myšák, pozn. redakce) a Karlosovi (Karel Pelikán, pozn. redakce), kteří stáli na lavičce se mnou. I díky nim se nám všem letos pracovalo lépe. Co se týče mě osobně, tak se stále učím. V minulých sezónách jsem nasekal mraky chyb a snažím se z nich poučit a neopakovat je. Já mám rád sportovní frázi, že vyhrávají hráči a prohrávají trenéři, z toho by se dalo říct, že se mi letos podařilo to klukům neprohrát. (směje se) 

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí do další práce.

Také moc děkuji a těším se na setkání se všemi fanoušky na červnové klubové akci.


Generální
partner

Partneři
klubu