Pomalu končí první část přípravy mužského týmu na novou sezónu, a tak je ideální čas položit několik otázek hlavnímu trenérovi týmu Davidu Podhráskému. Dotkneme se minulé sezóny, kondiční přípravy, nových posil i cílů do další sezóny.

Ahoj Dejve,
pojďme se ještě jednou ohlédnout za minulou sezónou. Jaká podle tebe byla?

To hodnocení je složité. Je třeba říct, že jsme nesplnili ani jeden stanovený cíl, takže byť byl pocit z většiny sezóny celkem dobrý, tak ji rozhodně nemůžeme považovat za úspěšnou.

Našel bys nějaký moment, kde se sezóna lámala?

Sport je krásný v tom, že se vše mění v jediné sekundě. Těch zlomů bylo určitě víc, ale zpětně mě nejvíc mrzí domácí prohra s Boleslaví. V tom zápase jsme hráli opravdu dobře, měli jsme ho ve svých rukách, ale nezvládli jsme to a dost možná jsme se připravili o klíčovou první pozici po základní části.

Podobné to s těmi klíčovými momenty bylo i v semifinále s Vítkovicemi nebo se pletu?

Je to tak. Tady možná rozhodl už první zápas, který jsme měli vyhrát. Nevyhráli a Vítkovicím jsme nalili obrovskou dávku sebevědomí. Nutno říct, že soupeř byů poté po většinu série o krok napřed a ty klíčové momenty zvládal lépe. I přes konečný stav série 4:1 jsme nebyli zase tak daleko, ale ty zlomové chvilky jsme nezvládli. To byl také rozdíl oproti předchozím dvěma titulovým sezónám, kdy se nám podařilo tým po všech stránkách lépe vyladit a v těch rozhodujících momentech to bylo vidět.

O to větší motivace to asi bude do nové sezóny.

Je to tak. Cítím to u sebe, cítím to i z hráčů. Aby člověk mohl udělat další krok nahoru, tak musí občas jít o kousek dolů. Ta nadcházející sezóna bude samozřejmě hrozně těžká, ovlivněná domácím mistrovstvím i změnami v kádru, ale o to bude zajímavější.

Pojďme tedy k aktuální sezóně a začněme u podoby kádru. Oproti konci sezóny schází hned 6 jmen a posily evidujeme pouze 3.

Nacházíme se v zajímavé fázi, kdy se nám tým lehce mění a bude mít novou tvář! Potkali se dvě věci. Zaprvé přirozený konec jedné generace hráčů, zadruhé příchod našich mladých talentů do mužského věku. Takže ano, přišli jsme o několik zkušených hráčů, přivedli jsme tři výborné hráče z venku a otevíráme prostor pro naše mladé kluky, kteří by měli začít prodávat zkušenosti, které pro troškách nasbírali v minulých sezónách.

V týmu by se tedy měli začít výrazně objevovat hráči, kteří ti prošli rukama v mládeže. Je to pro ně výhoda?

Já v to pevně doufám. S většinou se známe hodně dlouho, kluci znají můj styl práce, já zase jejich silné a slabé stránky a myslím, že k sobě máme důvěru. Já jim fandím a přeju si, aby se prosadili, ale je nutné říct, že urvat pevné místo v týmu, který chce hrát o medaile není sranda a hráči tomu musí mnohé obětovat. Není náhoda, že v kádrech loňských semifinalistů nebo dokonce zahraničních týmů moc náctiletých nenajdeme. Nicméně doufám, že se kluci prosadí!

Z prostředí mimo Chodov přicházejí Mikuláš Krbec, Jiří Koutný a Ondřej Vošta. Proč zrovna tato jména a co od nich čekáte?

Začnu od Ondry Vošty, který si tak jenom odskočil. Když se rozhodl vrátit ze Švýcarska zpět, tak jsme o něj měli velký zájem, protože je to pracovitý kluk a navíc velmi univerzální. Musím říct, že se těším, jak se za rok v zahraničí posunul. Mikuláš Krbec byl naší přestupovou prioritou a jsem strašně rád, že bude nosit náš dres. Je to hráč s obrovským potenciálem a schopností zlepšovat hráče kolem sebe. Více už jsme posilovat nechtěli, ale nečekaný odchod Michala Strachoty nás přinutil hledat ještě jednoho útočníka. Když se Jirka Koutný rozhodl nepokračovat ve Švýcarsku, stal se naší prioritou. Je to hráč v nejlepším věku, který umí být produktivní a věřím, že u nás se posune zase o kousek dál. Obecně jsem rád, že přivádíme tři univerzální hráče, kteří přinesou kvalitu i možnosti při skládání sestavy.

Lehce nakousněme i přípravu na novou sezónu. Tým vede kondiční nový trenér a v srpnu je v programu několik novinek.

Přípravu jsme svěřili do rukou Karla Frýda a zatím mohu jen chválit. Spojení jeho odbornosti, přístupu a skvělého zázemí pro tréninky nás posouvá zase o krok dál a myslím, že to kluky hodně baví. Věřím, že jsme zde začali dlouhodobou spolupráci. Co se týče srpna, tak kromě tradičního Czech Open nás čeká zahraniční turnaj, o kterém budeme více informovat v příštích dnech, a také tam startuje pohárová soutěž, takže nás čeká horký srpen, během kterého sehrajeme minimálně 10 zápasů.

Poslední otázka musí mířit k příští sezóně a k cílům.

Jak už jsem říkal, nadcházející období bude extrémně ovlivnění domácím mistrovstvím a bude důležité správně reagovat na vývoj sezóny. Žádné sezení k cílům jsme zatím neměli, ale říkat cokoliv jiného, než že chceme postoupit do Superfinále a vyhrát ho, by byl alibismus. Sekundárním cílem pak pro nás musí být implementace našich odchovanců a samozřejmě bychom také chtěli hrát florbal, který se bude divákům líbit.

Díky za rozhovor a přeju hodně štěstí!

Tady děkuji!


Generální
partner

Partneři
klubu