Domácím vítězným zápasem s Otrokovicemi ukončili muži Chodova první část sezóny a nyní mají krátkou pauzu, kterou vyplní turnaj Euro Floorball Tour. Díky účasti v Tipsport Superlize, Poháru České pojišťovny a na Champions Cupu sehrál Chodov během 44 dní hned 13 zápasů, což je mimochodem o 2 více než fotbalová Sparta a o 2 méně než Sparta hokejová. Připomeňme, že oba zmiňované týmu jsou profesionální a hospodaří s rozpočtem více než 100 milionů. O startu sezóny, ale i nadcházejícím období, jsme si povídali s hlavním trenérem mužů Davidem Podhráským.

Jak jste spokojeni s první částí sezóny?

Když to vezmu jako celek, tak asi musíme být spokojení. Přestože naše výkony nebyly vždy stoprocentní, tak jsme v lize ztratili pouze 4 body, nepodlehli jsme nějakému podcenění soupeřů a přežili jsme tradiční popohárovou kocovinu. Na Champions Cupu jsme asi na víc neměli, takže jsme splnili povinnost a domácí pohár tak trochu padl za oběť náročnému programu.

Zatím jste zaznamenali dvě porážky jednu ligovou a jednu pohárovou, dalo se i z těchto zápasů vytěžit víc?

Domácí zápas s Boleslaví nás samozřejmě mrzí, protože jsme měli uhrát minimálně bod. Co se týče pohárového zápasu s Tatranem, tak tam jsem byl s naším výkonem opravdu nespokojen, protože jsme k utkání přistoupili špatně. Nicméně reakce týmu byla správná a hned v dalším vzájemném měření sil jsme ukázali, co v nás je.

Tento ligový zápas zůstane asi navždy v paměti všech zúčastněných. Co říci k vítězství 17:5?

Byl to zážitek. Do zápasu jsme šli stoprocentně koncentrovaní a s chutí. Měli jsme samozřejmě také velké štěstí, že se nám dařilo v zakončení a rychle jsme odskočili do velkého náskoku a pak už se to na Tatran valilo.

Právě v tomto zápase zaznamenal Patrik Dóža 10 bodů a celkově jich má už 29 a vede kanadské bodování soutěže. Je právě on rozhodujícím jazýčkem na vahách většiny zápasů?

Čísla mluví sama za sebe. Paddy je samozřejmě absolutně nadstandardní hráč, který umí rozhodovat zápasy. Navíc věřím, že bude v průběhu sezóny ještě lepší, protože neprožívá úplně lehké období. Nechtěl bych ale vše směřovat pouze k němu. Ve výborné formě hraje od začátku sezóny Tomáš Sýkora, můžeme se spolehnout na oba brankáře a máme dalších 5 útočníků, kteří mají průměr víc jak jeden bod na zápas a jsou v TOP30 bodování.

Do týmu se postupně implementují i mladí hráči, jak bys hodnotil jejich dosavadní výkony?

Jsme si vědomi, že to mají kluci složité, vždyť bojují o místo v sestavě mistrovského týmu. Musí na sobě neustále pracovat a především být trpěliví, což dnešní generaci trošičku chybí. Určitě s nimi počítáme do budoucna a věříme, že budou schopni svoji výkonnost neustále posouvat, aby zvýšili tlak na hráče nejen třetí formace.

Na závěr se pojďme ještě podívat do budoucnosti. Po skončení reprezentační pauzy vás čeká dalších 5 zápasů během 17 dnů. S čím do těchto zápasů půjdete?

Čekají nás tři ligové zápasy a samozřejmě budeme chtít získat maximum bodů, tak abychom navázali tu první fázi. Věřím, že nás na zápasy s Ostravou a Brnem přijde podpořit hodně diváků, protože jejich podporu budeme potřebovat. Pokud tyto dva zápasy zvládneme, tak budeme moci jít do TV zápasu s Boleslaví velmi sebevědomě. Pak jsou tam dva pohárové zápasy a tam teprve uvidíme, jak se k tomu postavíme, jelikož ten druhý, se vinou unie bude hrát v době, kdy budou reprezentanti na soustředění před MS.

další domácí zápasy:

neděle / 13.11.2016 / 18:00 / SH Jižní Město

čtvrtek / 17.11.2016 / 18:00 / SH Jižní Město


Generální
partner

Partneři
klubu