David Podhráský na Chodově hrál a nyní již šestou sezónu vede muže. V posledních třech s nimi získal dva tituly a bronz a ani letos nejsou ambice týmu nižší než medailové. Jak je spokojen s odehranou částí sezóny a jak je přede týmem výhled, popisuje v následujícím rozhovoru.

Je za námi první část sezóny. Jak ji z pohledu mužského týmu hodnotíš?

Ta uplynulá část sezóny byla hodně ovlivněna domácím MS a to jak z hlediska termínové listiny, tak i z hlediska práce s hráči. Máme na kontě 4 prohry, což je na můj vkus relativně dost, ale zároveň jsme stále ve hře o vítězství v základní části, takže to není úplný průšvih. Myslím, že jsme si dostatečně ověřili, že pokud nepodáme 100% výkon, tak můžeme prohrát s kýmkoliv, což je pro nás memento do zbytku sezóny. Co je pro mě velké negativum, to je nezvládnuté čtvrtfinále pohárové soutěže. To ve mně bude asi ještě dlouho.

Tým se už od začátku sezóny potýká s mnoha zraněními. Je nějaká šance, že v této sezóně uvidíme Tomáše Sýkoru, Michala Podhráského nebo Martina Koutného na hřišti?

Nějaká šance určitě je, ale nechtěl bych se pouštět do nějakých procent. Každý z nich má trochu jiný charakter problému a je velmi složité cokoliv předpovídat. Můžu jen říci, že jak klub, tak i samotní hráči dělají pro návrat na hřiště maximum.

Možná i díky těmto zraněním dostali příležitost mladí hráči a zdá se, že ji chytli za pačesy.

Je to tak. V posledních letech se nám daří velmi kvalitně pracovat s mládeží a je to vidět jak na výsledcích jednotlivých týmů, tak především na počtu hráčů, kteří mohou mít superligové ambice. Aktuálně nastupuje pravidelně 6 kluků, kteří v posledních letech prošli chodovskou mládeží a vedou si skvěle. Zároveň mohou být skvělým příkladem i pro své následovníky. Věřím, že i díky projektu Floorball Group a změnám ve sportovním řízení klubu bude v budoucnu těch adeptů ještě víc.

Naopak minimálně při pohledu na kanadské bodování se může zdát, že letní posily zůstávají trochu za očekáváním.

Tak asi nebudu říkat, že jsme 100% spokojeni, ale u obou kluků jsou nějaké objektivní důvody pomalejšího rozjezdu a zajíci se budou počítat až po honu. Mikuláš Krbec má za sebou velkou změnu ve formě přestupu z Ústí, navíc bojoval o MS a nesmíme zapomenout, že je mu stále 19 let. Má velký přínos pro naši hru i bez kanadských bodů, ale já samozřejmě věřím, že i ty velmi brzy přijdou. Jirka Koutný má za sebou stěhování ze Švýcarska do Prahy, nastoupil do nové práce a potřeboval nějakou dobu, než se vše usadí. V posledních zápasech už bylo vidět výrazné zlepšení jeho hry a věřím, že to pro něj byla i injekce sebevědomí, které mu možná chybí nejvíce. Oba jsou to výjimeční hráči a věřím, že ve druhé části sezóny to všem ukážou!

Pojďme tedy ke druhé části sezóny. Co tým čeká v dalších týdnech?

Především hodně práce. Těším se, že začneme společně makat na naší hře, se kterou rozhodně nejsme spokojeni. Je to skoro 7 týdnů, co jsme pořádně netrénovali v kompletním složení. Máme dva měsíce na to, abychom se připravili na play off. Víme, čemu se chceme věnovat a teď to musíme přetavit na hřiště.

V posledních letech je pro play off klíčové umístění po základní části. Je to pro vás opět důležité?

Určitě chceme být co nejvýš, ale žádné konkrétní cíle si nedáváme. I díky zmiňovaným absencím se musíme zaměřit hlavně na svou vlastní hru. Navíc když se podívám na tabulku, tak vidím nahoře hned 4 velmi silné týmy, takže to možná letos nebude tak klíčové jako v minulých letech.

Kdybys měl závěrem něco popřát do roku 2019, co by to bylo?

V první řadě bych všem popřál pevné zdraví a dobrou náladu. Z florbalového hlediska bych nám všem popřál, aby nás to bavilo, což je ve sportu to nejdůležitější!


Generální
partner

Partneři
klubu