Obsazení brankoviště prvního týmu Chodova - velké téma posledních týdnů. Po tragickém úmrtí Michala Rebra si tlak s touto pozicí spojený rozdělili Vojtěch Šimůnek s Karlem Hodíkem. Uspěli, slavili výhry proti Spartě i Tatranu shodně 8:6. Na pozici třetího gólmana je navíc připravený Karel Pergler. "A tak to i zůstane, nikoho přivádět neplánujeme," hlásí hlavní trenér David Podhráský.

UŽ JSTE SLYŠELI 15. DÍL PODCASTU BARI & DEJV?

Jak se ti líbily výkony našich brankářů o uplynulém víkendu?

"Jako na trenéra na mě působili sebevědomě a jistě, což je pro tým vždycky strašně důležité."

Přitom to pro ně nebyla vůbec lehká situace... 

"Ano, jak říkáš. S Michalem si byli blízcí, psychicky je to stejně jako nás všechny strašně zasáhlo."

Z vlastní zkušenosti vím, že jsi na gólmany náročný. Bylo něco, co jsi jim vyčítal?

"S klukama jsme si zápasy ještě nevyhodnocovali. Z mého pohledu by se našlo pár situací, které se asi daly vyřešit lépe, což mi potvrdila i debata s tebou."

Souhlasíš, že dvě výhry byly pro jejich i týmovou důvěru zásadní?

"Určitě! Ale musím říct, že jsem v týmu jedinkrát nezaslechl nějaký projev nedůvěry. Tím, že se podíleli na dvou důležitých výhrách samozřejmě pomohli svému sebevědomí i upevnění důvěry v je samotné."

Vnímal jsi třeba i lehce zodpovědnější přístup našich hráčů k obranné fázi?

"Bránili jsme opravdu slušně. Ve hře 5 na 5 jsme vlastně za víkend dostali jen šest branek, což je hezké číslo. Ale my bránit umíme, což jsme už na podzim dokázali proti Spartě či Boleslavi. Takže bych to asi nespojoval s obsazením brankoviště."

Z mého pohledu je výhodné, že máme typologicky zcela odlišné gólmany, souhlas?

"Každý z našich tří kluků je úplně jiný a může mu sedět jiná typologie zápasu. Ve zbytku základní části budeme mít prostor kluky otestovat v různých situacích, abychom před play off mohli udělat nějaké rozhodnutí."

Takže nyní jedničku definovat nebudeme?

"Předběžně jsme se Šindim a Adamem bavili, že leden dojedeme v rytmu 1-1, pak si na to sedneme a vyhodnotíme si, co bude nejlepší řešení."

Výpomoc nabídl i švýcarský brankář Matthias Stern, který působil třeba ve Wileru Ersigen.

"Ano, to je pravda. Potěšilo mě to. Taková solidarita ukazuje, jaký florbal je."

Vím, že jsi jednání ukončil, jak to vzal?

"Myslím, že úplně v pohodě. Vysvětlil jsem mu situaci a naše rozhodnutí, popřáli jsme si vzájemně štěstí."

A poděkování si jistě zaslouží i Martinové Zich s Dejmalem, kteří také nabídli své služby, že?

"Určitě! Myslím, že mohu mluvit za nás oba, že nás to velmi potěšilo."

Zpátky k našim mladíkům. Karlu Hodíkovi je 17 let, Karel Pergler je o rok starší, nejzkušenější je 20letý Vojtěch Šimůnek. Není to risk, neuspěcháváme jejich vývoj?

"Já si to nemyslím. Kluky jsme si dlouhodobě připravovali a počítali jsme s jejich výraznější rolí v áčku. Teď je to samozřejmě urychlené, ale máme v jejich kvality důvěru. Navíc brankáře, kteří by byli svou výkonností opravdu výš, vidím v Česku tak tři a ty mám nejspíš konkurenti nepůjčí."

Bavíme se o Binderovi, Součkovi a Bauerovi?

"Ano, a možná bych přidal ještě Radovana Michajloviče."

S radou starších si rozhodnutí trenérského štábu podržet mladé kluky konzultoval, byli kluci pro?

"Musím říct, že jsme to neřešili. Vzhledem k tomu, že se Míšova tragédie stala těsně před Vánoci a hned po nich jsme zase naskočili do soutěže, nebyl vlastně ani čas něco takového řešit. Ale z týmu mám pocit, že i hráči považují tohle řešení za správné."

Na našich ambicích se předpokládám nic nemění…

"To určitě ne! Kluci jsou mladí, ale jejich reprezentační anabáze dokazují, že mají velkou kvalitu. Když jim všichni pomůžeme, není důvod házet flintu do žita a snižovat naše cíle."

Cítíš, že klukům pomáhá speciální servis, který jim během tréninku poskytuje Adam Štegl?

"Určitě! V kondičních blocích vznikl prostor, kdy se lze brankářům více věnovat a Adam ho perfektně vyplnil. Dal klukům jakýsi návod. V případě jeho absence už si kluci připraví program i sami a rozhodně se neflákají."

Ale specializovaný trenér brankářů by se hodil, že?

"Máme nějaký seznam bodů, které chceme v budoucnu vylepšovat a trenér brankářů na tom listu určitě je. Bohužel kvalifikovaných odborníků v Česku moc není a naše brankoviště jsi asi 20 let okupoval ty, takže nemáme ani kde zapátrat mezi bývalými brankáři. Možná lze brát tenhle rozhovor jako malý inzerát. (smích)"


Generální
partner

Partneři
klubu