"Růžová" tradice VIP hostů na domácích zápasech Chodova pokračovala i v neděli. Na utkání 7. kola Superligy s Českou Lípou (5:3) dorazil a úvodní buly vhodil komentátor a moderátor ČT sport Michal Dusík. Rekordman v počtu odkomentovaných přímých přenosů v České televizi, bývalý hokejista (HC Příbram, HC Slavia Praha) a trenér mládeže v HC Sparta Praha navázal na návštěvu elitní plavkyně a olympioničky Barbory Seemanové a Karla Jarolíma, bývalého fotbalového trenéra národního týmu nebo pražské Slavie. Michale, díky!

Dusík ve Sportovní hale Jižní Město vydržel celé utkání, zachumlaný do chodovské šály tleskal povedeným akcím i velkému obratu z 1:3 na konečných 5:3 ve třetí třetině. Kromě buly po těsné výhře ocenil i nejlepší hráče střetnutí. A PINK BUBBLE? S "bublinami" 48letý elitní komentátor spolupracuje několik let, na košili měl dokonce připnutý jejich odznáček.

Jak jste si užil první návštěvu na Chodově?
"Určitě jsem si to užil víc než domácí fanoušci. Nějakých 45 minut jsem si myslel, že už sem nebudu smět, že jsem moc štěstí nepřinesl. (smích)"

Bylo to slušné drama, že?
"Dlouho to vypadala, že se Chodovu nepodaří uspět, ale jsem rád, že to nakonec klaplo a spokojení byli úplně všichni. Užil jsem si to ohromně, byl to krásný dramatický zápas, kterému nechybělo vůbec nic. Bylo to super!"

Jaký vůbec máte vztah k florbalu?
"Je to velký ostuda, ale musím říct, že naživo jsem měl florbalovou premiéru, zatím jsem ho viděl vždy jen v televizi. Často jsem ho také vysílal jako zprávař v ČT. Určitě se nevidíme naposledy, byla to obohacující zkušenost."

Vaší doménou v ČT je hokej, sem tam také atletika a bojové sporty. Co florbal, troufl byste si na přímý přenos?
"Ondra Zamazal mě k tomu nepustí. (smích) Přes Ondru nejede vlak, ale kdybych měl tu šanci, tak by mě to lákalo. Stačil by mi dobrý spolukomentátor, který by mě prováděl nástrahami pravidel, ty bych se musel hodně naučit."

Florbal je hodně blízký hokeji, to byste zvládl, ne?
"Přesně tak, hokeje jsem dělal od pěti let, takže proč ne. Jak rád říkám, útočníci musí útočit, obránci bránit, brankář musí něco chytit a hlavně bomby k tyči. (smích)"

Co vy a charita? PINK BUBBLE je vám dobře známý, hrajete s nimi charitativní golfové turnaje. Jak se vám líbí myšlenka chodovského růžového října?
"Já musím říci, že dámám růžová sluší vždycky. Ale chlap v růžovém? To vypadá hodně zvláštně, teda pokud to není pro dobrou věc, což byl tento případ, takže klobouk dolů. S bublinami se kamarádím pět let a je to úžasná organizace, která dělá super věci pro mladé lidi, kteří si prošli kopcem smůly. Je super, když jim v tom startu do života někdo malinko pomůže."

To jsme společně zvládli, my celý říjen dražíme dresy a platíme za nastřílené branky mužů i žen, vy jste přispěl do kasičky a ozvláštnil náš zápas.

"Za to jsem strašně rád. Charita obecně je znak vyspělé společnosti, to znamená, že se nestaráme jen o sebe, ale i druhé, kteří neměli tolik štěstí. Charita je to, co z nás dělá lidi, že umíme pomoci bez toho, abychom od toho čekali nějakou protislužbu. Takovéto akce jsou strašně potřebné.“


Generální
partner

Partneři
klubu