Lvice zatím jsou na nejlepší cestě za postupem do vytouženého Superfinále. Pražské derby proti Tatranu mají rozehrané skvěle, po úvodním víkendu vedou již 2:0 na zápasy.

Dlouho očekáváné semifinále Extraligy žen proti Tatranu Střešovice konečně odstartovala. K vidění byly hned dva úvodní duely, které se odehrály na Jižním Městě. Lvice v základní části obsadily druhou příčku a následně si dokázaly poradit ve čtvrtfinále s Bohemians jednoznačně 4:0 na zápasy. Tatranu připadla čtvrtá pozice a v prvním kole play-off se tak střetl s brněnskými Židenicemi, které dokázal porazit až po šesti zápasech. Do série v pozici papírového favorita vstupovaly lvice.

Sobotní duel přinesl spíš opatrnější hru a v některých pasážích také taktické vyčkávání na krok soupeře. Lvice již v první dvacetiminutovce dokázaly soupeřky přestřílet, jenže bez gólového zásahu. Naopak Tatran se dostal v čase 09:00 do vedení. Po změnách do další části zápasu hlavní trenér Procházka nesáhl. „Řekli jsme si, že potřebujeme být trpěliví a že pokud budeme i dál aktivní, tak ty góly musí přijít,“ popisoval v pozápasovém rozhovoru. A měl pravdu. Lvice zásluhou Kristiny Belicové rychle vyrovnaly a následně v polovině zápasu strhly skóre zcela na svou stranu, když se prosadily Marie Havlíčková, Adriana Hýsková i Ivana Vachovcová.

Celkově tak Chodov ovládl prostřední periodu 4:0 a vybudoval si rozhodující náskok. V následném průběhu dokázaly skórovat také Tereza Hanzlíková s Adélou Jůzovou, přičemž soupeř již pouze jednou korigoval na konečných 6:2. „Od začátku jsme měli hru pod kontrolou. Jsem velmi spokojený s obranou, byť jsme ji měli trochu níže, tak jsme zůstali aktivní. Vytvořily jsme si obrovské množství gólových šancí a řekl bych, že jsme zvítězili zaslouženě,“ řekl Procházka.

Druhé utkání nepřineslo ani zdaleka tolik gólů, přestože nabídlo atraktivnější podívanou. Chodov zaznamenal dvojnásobek střel oproti Tatranu, dlouho se ale nemohl prosadit ani jeden z týmů. Na první zásah jsme museli čekat až do závěru druhé třetiny a času 39:27, kdy lvice využily naskytnutou pětiminutovou přesilovou hru. Z gólu se radovala Adéla Polívková a její zásah se následně ukázal jako vítězný. Definitivní tečku za utkáním udělala sekundu před koncem proměněným nájezdem Vanessa Rebecca Keprtová a upravila na 2:0. „Nebýt nájezdu, tak duel skončil 1:0, přičemž jsem si včera dělala legraci, že výhra je důležitá i třeba s tímto výsledkem. Příště tak budu asi opatrnější v tom, co říkám,“ uvedla brankářka Ranochová, která si připsala cennou nulu. „Myslím si, že rozhodlo srdíčko a obětavost holek. Na mě, kromě pár těžších zákroků, nešlo nic a spoustu střel holky zblokovaly,“ zmínila chodovská opora.

S výkonem svých svěřenkyň byl spokojený také Procházka. „Tatran dnes předváděl lepší výkon. Byl to celkově více boj, což byl asi záměr soupeře. Přesto si myslím, že si Tatran nevytvořil dvě třetiny vážnější příležitosti a naše obrana nám fungovala dobře. Oproti včerejšku jsme spálili asi ještě více šancí a tím se zápas dostal do tak dramatické koncovky, která mohla skončit jakkoliv. Je to ale play-off a ubojovaná vítězství jsou mnohdy cennější,“ uvědomuje si trenér.Mladý tým tak pomalu ale jistě míří do Superfinále. „Je znát, že postupně nabíráme sebevědomí a jsme v pohodě,“ míní Procházka.

Série se nyní přesouvá do Střešovic. „Řekla bych, že budeme muset navázat na výkony z tohoto víkendu. Na Tatranu to bude určitě nebezpečnější, i kvůli tomu, že ve Stodole je menší hřiště. Důležitá bude také mentální příprava,“ zmiňuje Ranochová. 


Generální
partner

Partneři
klubu