4. ročník Prague Floorball Cupu je za námi a týmy Chodova i celé Floorball Group byly hodně vidět. Nakonec naše společné týmy vybojovaly hned 5 medailí!

Ty nejcennější získaly týmy v kategoriích G02 a B04, které si došly pro zlaté medaile. Holky v nejstarší dívčí kategorii vstoupily turnaje prohrou s Black Angels a následně už šly od výhry k výhře. Největší zádrhel nastal v semifinále, kdy dramatický zápas proti Bohemce došel až do samostatných nájezdů, které se rozhodly až ve 12. sérii, když svůj hattrick dokončila Nela Havlínová. Ve finále měly holky možnost oplatit Black Angels úvodní porážku a to se také stalo. Mladé lvice zvítězily 3:2 a hned dvě branky zaznamenala Lucka Bohumínská, které pak byla vyhlášena nejlepší hráčkou finálového zápasu a podělila se s námi o své dojmy ze semifinálového thrilleru i svého finálového představení: "Při nájezdech u nás u všech ,a nemyslím jen u hráček ale i fanoušků, panovala obrovská euforie. Troufám si říct, že celý zápas jsme měly více ze hry, jen jsme to nedokázaly potvrdit i gólově. Jsem ráda za to, že, i po tom co jsme dostaly 2 góly rychle za sebou, jsme se nesesypaly v prodloužení a dotáhly to do vítězného konce. Do finálového zápasu jsme šly s tím, že soupeři máme co vracet ze skupiny, že se to nevyhraje samo, ale také s nějakou úctou a pokorou k soupeři. Za rozhodnutí finále jsem opravdu šťastná, ale není to jen o mě kdybychom nehrály jako tým tak by se to nepovedlo. Za mě jen jedno velké děkuju týmu a všem lidem okolo kteří nás neustále dlouhodobě podporují i když se nám moc nedaří."

Druhou elitní zlatou medaili přidali kluci v kategorii B04. Ti prošli základní skupinou jako nůž máslem se skóre 25:2 a semifinále proti Black Angels i finále proti Trenčínu ovládly v poměru 5:2 a zaslouženě se radovali. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Josef Šedivý a nejužitečnějším hráčem kategorie pak David Moudrý, který nám také turnaj krátce zhodnotil: „Jsem upřímně hodně šťastný a pyšný na tým, že jsme turnaj vyhráli. Prague Floorball Cup byl dobře připraven a společně s klukama jsme si ho užili. Před začátkem jsme si žádný cíl nedávali a chtěli jsme hlavně podat kvalitní výkony každý zápas a to se nám povedlo. Individuální ocenění mě potěšilo, ale pro mě je nejdůležitější, že jsme vyhráli jako tým. Osobně jsem se cítil psychicky dobře a jsem rád, že se nám turnaj podařil.“

Třetí zlato přišlo v kategorii B08 a patřilo týmu Floorball Group, který byl složen z hráčů Chodova, Startu i Traverzy. Jednalo se sice o vítězství v play off B, ale to nijak nesnižuje tento úspěch, zvlášť když tým v průběhu turnaje prokázal velké zlepšení.

Stříbrné medaile braly týmy v kategoriích G08 a G04. Dívky v kategorii G08 odehrály 7 krásných zápasů, ve kterých získaly 13 bodů a nestačily pouze na Židenice. V kategorii G04 se holkám nedařilo v základní skupině, kde získaly pouze 1 bod, ale vše si vynahradily v play off B, kde porazily Kladno a zasloužily si tak zápas se švédskou Skellefteou, které sice podlehly, ale i tak si na krk pověsily krásné stříbrné medaile.

Medailového ocenění se dostalo i našemu nejmladšímu týmu. Kluci a holky v kategorii B11 Mini statečně bojovali a na konci se jim za to na krku houpaly zasloužené medaile.

Zbylé týmy si sice cenné kovy neodvezly, ale zase získali mnoho cenných zkušeností a hned na startu roku 2020 si zahrály kvalitní zápasy, které jim určitě pomohou do zbytku sezóny.

Na závěr se sluší poděkovat všem trenérům a rodičům, že nám pomohly tento turnaj v netradičním novoročním termínu bez problémů zvládnout.


Generální
partner

Partneři
klubu