Chodovské dívky mají za sebou své soustředění ve Smržovce.

MLADŠÍ A STARŠÍ ŽÁKYNĚ + ELÉVKY (11.8.- 16.8.2017)

1.den

Hned první den byl pro holky velmi pestrý a náročný. Odpoledne jsme stihli vše potřebné. kvalitní kondiční a atletickou část i velmi dobrou úroveň úvodních florbalových cvičení - prostě nás to docela namlsalo na večerní hru :-) ... Úplně nám nepřálo počasí a odpolední úvodní trénink jsme tedy zakončili úprkem na penzion mokří od hlavy až k patě. Navečer se již vše vysušilo, počasí umoudřilo a bylo tedy vše ideální pro chystaný večerní herní trénink. Tam jsem si ale s holkami trochu uvědomili, že jsme docela dlouho florbal nehráli a co vám budeme povídat - bylo to dost vidět a žádná velká paráda to nebyla. Alespoň máme ale na čem pracovat a zítra začínáme už od rána naplno.

2.den

Druhý den začal zostra, ale již v podstatně lepším počasí. Dopoledne jsme tak začali ve dvou skupinách v hale i venku. Holky perfektně zvládli florbalovou techniku i venkovní sportovní a kondiční hry. Po obědě jsme se i mrkli na části naší hry na videu, abychom uvěřili trenérům, že je na čem pracovat :-) ... no a odpoledne už jsme se pustili do samotného zlepšování naší hry. Elévky ve hře 3+1 a žákyně naopak už opravdu profi řešili, jak vylepšit naší "pětkovou" hru. Celý den pak korunovala skvělá večeře, příjemné relaxační protahovací cvičení na česrtvém horském vzduchu i příjezd trenérů Elí a Anče, na které se holky těšili. Ještě více se na ně těšili Robert s Ondrou, kteří tak už nemusí čelit zvídavým tisícům otázek dívčí bandy sami :-D ...no a jestli vám to ještě nedošlo, tak můžeme potvrdit, že i dnes holky v průběhu celého dne sypaly legraci, fórky, životní moudra i mnoho dalších zážitků z rukávu fakt ve velkém :-)

3.den

Po vstávání a nasycení jsme vyrazili vstříc dopolednímu tréninku. Mladší holky začaly venkovním rozcvičením a koordinačním cvičením s žebříkem. Starší zatím pilovaly v hale souboje 1 na 1. Po hodince se skupiny vystřídaly. Po skvělém obědě a krátké siestě naskákaly všechny elévky do bazénu a velkou část poledňáku strávily opojným koupáním. Žákyně obsadily hřiště s trampolínou a místním obyvatelům poskytly unikátní možnost obohacení hudebního vkusu, neb si k odpoledni dopřávaly nejaktuálnější hity z jejich modrého repráku. Po obědě nás opustil Ondra, ale žádný strach, neopustil nás navěky, nýbrž pouze odjel trénovat dorostence do Jilemnice :-) Odpolední trénink jsme měli společný. Venkovní vyhecovaná vybíjená nám nalila energii a motivaci do žil a v hale jsme pak ve velkém nasazení bojovali na malých hřištích v různých počtech a sestavách proti sobě. Večerní herní trénink jsme odehráli ve výborném tempu a nasazení. Vypadalo to dobře jak na hřišti tak z ochozu...

Některé z našich dnešních výroků, hlášek a poznámek se nesmazatelně zapsaly do paměti našich trenérů a budou navrženy na zápis zlatým písmem do florbalové kroniky slávy :-)

Zpráva o počasí: Pod mrakem trochu zima, ale neprší

4.den

Ranní tréninkový blok venku se nesl ve vytrvalostním režimu. Po nezbytném rozcvičení jsme se vrhli vstříc opičí dráze. Jak čas běžel sem tam pobolívaly tu chodidla, tu záda, tu kolena, ale nakonec jsme to dali úspěšně všichni. V hale posléze probíhal dril vedení míčku a střelby. S rozmanitými cvičeními jsme si umě poradili a vydali se vstříc obědu zpět do penzionu. Během poledního klidu jsme volili regeneraci v bazénu a nebo na lehátkách. Odpoledne proběhla krátká, leč intenzivní lekce basketbalu na venkovním hřišti. Některá předvedená zakončení do koše si nezadala ani s borci z NBA. Škoda jen, že nás nikdo nenatáčel, jinak bychom byli jasnými laureáty titulu borec na konec ve vysílání sportovních novin TV NOVA. V hale posléze probíhal nácvik hry a to jak na pětkovém, tak na trojkovém hřišti. Nutno podotknout, že projev hry se jevil dosti unaveně. Příště budeme muset předvést vyšší výkon. Večer se nesl v uvolněném duchu. Promítli jsme si fotky z dnešního tréninku, abychom si ověřili i estetickou stránku sebe sama. Pak jsme si dali krátký běh s protažením, abychom dobře zregenerovali na zítřejší nabitý program.

Zpráva o počasí: dnes zatím nejlépe za celý pobyt. Místy se dokonce ukázalo slunce a teploty atakovaly hranici 20 stupňů Celsia.

Výrok dne: "Ty brďo, já jsem celá mokrá" pronesla jedna z účastnic soustředění poté, co vylezla po půl hodině z bazénu.¨

5.den

Probudili jsme se do slunného krásného dne. Po tradičně bohaté snídani jsme se vydali vstříc dopolednímu tréninku. Brankářkám byl pro tentokráte dopřán individuální trénink. Ostatní jsme se rozdělili na dvě party. Venku probíhalo posilování a fotbálek a vevnitř jsme drilovali přihrávky. Po vydařeném tréninku jsme se vydali vstříc obědovým bramborákům ala katův šleh. Po obědě jsme byli svědky mimořádně vyhecovaného klání našich trenérů ve vodní pinkané. Rozdělili jsme se na dva fanouškovské tábory. Zápas se jmenoval Robert versus Anče & Zdenka. Robert vyhrál. Po konci utkání jsme naskákali do bazénu všichni a také si užili atmosféru pinkané. Po poledním klidu jsme vyrazili do lesa. Anče si pro nás připravila herní program, který utužil týmového ducha a dal nám řádně do těla. Večerní trénink proběhl v klidnějším tempu, protože se již začala projevovat únava. Navečer jsme si vyslechli bláznovu ukolébavku a spokojeně jsme všichni usnuli.

Aféra dne: Během her v lese našel Robert tři pravé hřiby, a těšil se, že si je dá do polévky. Ale co čert nechtěl, odložil si nalezené houby na nejbližší pařez. Když tu náhle přiběhla jedna účastnice soustředění, která za účelem relaxace, usedla na již obsazený pařez. Vzhledem k váhovému nepoměru dívky a houby došlo k fatální destrukci třeně. Po podrobném prozkoumání klobouku Robert usoudil, že bude lepší zničenou houbu zanechat v lese, a musel se spokojit s prostou polévkou s kapáním.

Výrok dne: (hledali jsme rozlišováky v lese) Kde je ten rozlišovák? No na stromě!!!

6.den

Po dopoledním herním tréninku se holky naskládaly do autobusu a už jsou na cestě domů. U haly Jedenáctka je očekávejte cca ve 13:00


Generální
partner

Partneři
klubu