Lvice ztrácí před klíčovou fází sezóny jednu ze svých klíčových hráček. Dlouholetá opora týmu Gabriela Tožičková se po zklamání z MS, kde nakonec nestartovala kvůli zranění, rozhodla ukončit florbalovou kariéru.

Gabriela Tožičková oblékla chodovský dres poprvé v sezóně 2006/07, když naskočila do soutěže žákyň a následně prošla kompletní klubovou strukturou až do elitního ženského týmu, ve kterém prožila jeho přerod v elitní tým usilující každoročně o nejvyšší příčky. V nejvyšší ženské soutěži se poprvé objevila v sezóně 2012/13 a k dnešnímu dni v ní odehrála 135 zápasů, během kterých zaznamenala 170 bodů (95+75). V play off pak přidala dalších 70 startů a 60 bodů (33+27).

Během svého působení v týmu se výrazně podepsala pod 7 ligových medailí (1-3-3), získala také zlato v pohárové soutěži a zahrála si na domácím Champions Cupu v Mladé Boleslavi. Svou stopu zanechala také v reprezentaci. V roce 2014 byla členkou juniorské reprezentace, která přivezla z MS v Polsku bronzové medaile. Dvě medaile si přivezla také z akademických šampionátů. V roce 2016 získala v Portugalsku bronz a v roce 2018 stříbro v Polsku. V ženské reprezentaci odehrála celkem 44 zápasů, ale účast na MS ji míjela. To se mělo změnit v prosinci, kdy měla startovat na MS ve Švýcarsku, ale o tuto možnost ji nakonec připravilo zranění, kvůli kterému se rozhodla přepustit své místo v nominaci náhradnici (více ZDE).

Po skončení MS se již v chodovském dresu neobjevila a následně se rozhodla ukončit kariéru. A proč se tak rozhodla? Můj konec ve florbalovém působišti měl spoustu důvodů, které tady teď nechci úplně rozepisovat. Nebylo to pro mě vůbec jednoduché rozhodnutí. Florbal mi už více bral, než dával, až se to dost značně podepisovalo na mém fyzickém i psychickém zdraví a já s tím musela něco udělat. Bohužel i okolnosti napomohly tomu, že jsem to ukončila teď v polovině sezóny, a ne až po sezóně, situace už pro mě byla neúnosná,“ uzavírá jedna z ikon ženského týmu posledních let.

Ke ztrátě jedné z klíčových hráček řekl pár vět i prezident klubu Michal Bauer: „Gejby je klubová srdcařka, skvělá holka ze skvělé rodiny, výborná hráčka, bojovnice. Prožila s klubem a ženským týmem těžké etapy, ale i vrcholy a úspěchy! Je mi fakt líto, že nekončí se zlatou medailí na krku v O2 Areně, ale plně její rozhodnutí respektuji. Bylo mi ctí ji mít 14 let u nás na Chodově a pevně věřím, že až si trochu odpočine, vrátí se k práci pro klub jako trenérka nebo v nějaké jiné roli. GEJBY, díky za všechno!“

Za celý klub přejeme Gejby hodně štěstí do další životní etapy a snad brzy nashledanou!


Generální
partner

Partneři
klubu