Lvice jsou v semifinále! Florbalistky Chodova podle očekávání dokázaly proklouznout mezi čtyři nejlepší týmy vyřazovacích bojů, a to v nejkratším možném čase. V městském derby proti Panthers uspěly jednoznačně 4-0 na utkání. Jednoduché to ale neměly, především v neděli musely o poslední bod do série zabojovat.

Po úvodním víkendu se čtvrtfinále přesunulo na půdu Panthers za stavu 2-0 na zápasy. Do třetího duelu tak Lvice vstupovaly v ideální pozici, kterou se jim také podařilo potvrdit. Výsledek 13:1 znamenal v sérii matchball. „Sobotní utkání bych popsala celkem kladně. Třetí zápas bývá obecně zlomový, byť tomu tak nemusí být vždy, jsem ale ráda, že se nám podařilo dávat hodně branek a vyhrát,“ říká obránkyně Marie Havlíčková.

Pak ale přišel na řadu poslední duel, jenž se dlouho nevyvíjel podle chodovských představ. Ještě na konci 53. minuty vedly soupeřky dokonce 5:2. Lvice se však nepříznivého vývoje nezalekly a čtyřmi brankami z čepelí Keprtové, Pláškové, Chudé a Vachovcové překlopily skóre na svou stranu. Po šedesáti odehraných minutách zvítězily rozdílem jediné branky.

Závěrečný zápas už tak skvělý nebyl. Za stavu 2:1 jsme polevily a zbytečně jsme si to udělaly složité. Ačkoli to vypadá hrůzostrašně, tak si myslím, že tento zápas nám dal nejvíc z celé čtvrtfinálové série. Jsem za to zpětně ráda, protože tam se ukázalo, že když si věříme jako tým, a každá z nás hraje pro tu druhou, zvládneme i nemožné,“prohlašuje obránkyně s číslem 11 na dresu.

Lvice nyní mají volno před semifinálovými boji, které by měly být mnohem vyrovnanější. „Čtvrtfinále nám ukázalo, na čem je třeba ještě zapracovat a co zlepšit. Není toho ale málo,“ uvědomuje si Havlíčková. A na co že se budou muset chodovské ženy zaměřit? „Celkově budeme více pracovat spíše v jednotlivých lajnách, abychom plnily pokyny trenérů a také dávat více gólů, to nás totiž občas může stát zápas. Myslím si, že tohle všechno je jen o nás a jak si to v hlavě nastavíme. Věřím, že budeme skvěle připravené,“ dodává dvacetiletá opora zadních řad ženského A – týmu.

Proti komu Lvice nastoupí zatím není jasné. Série mezi ostravským FBC a Bohemians totiž pokračuje. Přesto se dá predikovat, že půjde právě o Ostravu nebo již jistého postupujícího – Tatran. Právo volby budou mít vítězky základní části z Vítkovic.

„Od semifinálové série očekávám pořádnou bitvu a moc se na to těším. Já osobně bych si více přála Tatran, přeci jen už s nimi máme něco nahráno, tak bych si ráda tuhle bitvu o Prahu zopakovala, na druhou stranu Ostrava může být příjemnou změnou,“ přiznává Havlíčková. 


Generální
partner

Partneři
klubu