Do nové sezony naskočila do sestavy Lvic sedmnáctiletá Emilie Skalíková. Nadějná útočnice, která patří i do kádru juniorské reprezentace, ve dvou zápasech posbírala už 5 kanadských bodů a řadí se tak do čela produktivity týmu po bok Magdalény Pláškové. „Ani jsem nedoufala, že bych mohla dostávat takovou porci minut v zápasech,“ přiznává.

Ve druhém kole Extraligy se Lvice poprvé představily na domácím hřišti, za soupeře jim byly hráčky Panthers. Po nepovedené první dvacetiminutovce se Lvicím podařilo rozhodnout čtyřmi brankami ve druhé části a celkově uspět 9:6.

Emilie Skalíková - nová tvář chodovského týmu. Jaká jsi hráčka?

Na hřišti hraji většinou na středu v pozici centra, kombinuji tak útok i obranu. Myslím si, že mezi mé silné stránky patří přehled na hřišti.“

Mezi Lvice si přišla se sestrou Sofií. Jak jste se vůbec dostaly k florbalu?

„V první třídě na základní škole jsme začaly hrát díky jednomu panu učiteli, který spoluzakládal Bohemians.“

Právě v zelenobílém dresu jste působily až do minulé sezony. Proč jste se rozhodly pro přestup?

„Svou roli hrálo více faktorů. Nejdůležitější pro nás byla kvalita a ambice chodovského kádru a fakt, že jsme se chtěly herně posouvat.“

Obě jste také v národním výběru juniorek…

„Jsem za to neskutečně vděčná. Každé soustředění, nebo jakákoliv akce mi přináší zkušenosti a já jsem moc ráda, že tam můžu být.“

Věkovou hranici pro Extraligu žen jste splnily až nyní a rovnou jste se dostaly do sestavy. Jaká je podle tebe nejvyšší ženská soutěž?

Je to úplně jiná soutěž a kvalita florbalu, oproti juniorské lize. Opravdu si vážím toho, že jsem do ní mohla naskočit. Nečekala jsem, že hned od prvních zápasů dostanu příležitost. Každá minuta na hřišti je pro mě moc cenná.“

Se Sofií nastupujete v jedné pětce, celkově je kádr Chodova plný mladých hráček…

Vyhovuje mi to, s holkami si vážně rozumíme. Navíc fakt, že hraji se ségrou v lajně, je pro mě při hře důležitý. Vždy si můžeme říct vše naprosto upřímně a víme, co od sebe čekat.“

Tvůj nástup do Exraligy je působivý, za dva zápasy 5 bodů (3+2). Čekala jsi, že bys mohla být takhle produktivní?

Nečekala, protože jsem ani nedoufala, že bych mohla dostávat takovou porci minut v zápasech. První zápas v Boleslavi byl od nás celkově dobrý a já si ho díky prvnímu střelenému gólu budu dlouho pamatovat.“

Schovala sis míček?

Zatím ho mám ve skříni. (smích)“

Se začátkem sezony jsi i z pohledu výsledků týmu spokojená?

Určitě. Nikdo nechce do sezony vstoupit prohrou, nebo utrápeným vítězstvím.“

Ve druhém kole jste poprvé hrály doma, kde na vás čekaly Panthers. Jaká pro tebe byla premiéra na domácí hale?

Prostředí na Jižním Městě mám ráda, přeci jen je vždy příjemnější hrát na hřišti, na kterém trénujeme. Obecně mám domácí zápasy raději i díky přítomnosti fanoušků a zejména rodiny.“

Rodinní příslušníci jsou velcí fanoušci?

Ano. Chodí se dívat téměř na všechny zápasy, a i tentokrát nechyběli.“

Samotný zápas by se dal rozdělit na dvě části, o čemž ostatně mluvil trenér Procházka v pozápasovém hodnocení. První třetinu označil za nepovedenou a například bez obrany. Čím si to vysvětluješ?

Řekla bych, že jsme na zápas nebyly moc koncentrované. V osobních soubojích jsme byly nepřipravené, nedůrazné a celkově jsme na hřišti působily zmateně.“

V šatně jste se o pauze musely zmátořit…

„Trenér docela důrazně zmiňoval, že se náš výkon doopravdy musí zlepšit. A naštěstí se tak stalo. Do druhé části jsme vstoupily mnohem lépe a dokázaly skóre překlopit na naši stranu.“

Jak bys popsala zbylé dvě třetiny a zejména tu druhou, kterou jste ovládly čtyřmi góly?

Jak jsem říkala, nástup do druhé části byl dobrý a předváděly jsme v ní nejlepší výkon. Poslední třetina už zas byla trochu horší, ale jsme rádi za výhru a body do tabulky.“

Dala jsi dva góly (na 2:2 a 5:4) a k tomu si zaznamenala jednu asistenci. Jak bys popsala situaci u tvé první branky?

Pamatuji si ji moc dobře. Skvěle mi nahrála na střed hřiště Kiki Lechnerová a já jsem z otočky vystřelila. Snažila jsem se mířit a naštěstí míček zapadl do branky.“

Po tvém druhém zásahu jste se vůbec poprvé dostaly do vedení. Mohl to být podle tebe rozhodující moment, od kterého jste se odpíchly k vytvoření náskoku?

Každý gól je důležitý a pomáhá týmu. I tento nám pomohl, ale klíčové bylo, že jsme na něj navázaly dalšími trefami.“

Z utkání sis odnesla ocenění pro nejlepší hráčku. Jaké byly tvé pocity?

Rozhodně štěstí. Upřímně si vážím toho, že někdo ocenil můj výkon.“

Když už odběhneme od nedělního klání, jaké máš florbalové sny?

„Ráda bych dál byla v juniorské reprezentaci a dostala se na MSJ, které by mělo být příští rok. Potom bych si chtěla vyzkoušet zahraniční soutěž.“