Právě dnes je to měsíc do prvního zápasu chodovských týmů v ligové sezóně 2019/20. V neděli 15. září vstoupí oba chodovské elitní týmy do nové sezóny domácími zápasy. Obhájkyně stříbra vstoupí do Extraligy zápasem proti Jičínu, který odstartuje v 15:15, muži pak naváží od 18:15 soubojem s nováčkem z Brna. Oba zápasy se hrají ve Sportovní hale Jižní Město.

Zápas proti Hattricku Brno bude zajímavý hned z několika pohledů. Oba celky se v rámci soutěžního zápasu střetnou vůbec poprvé v historii, ale tento fakt ještě dalece přebíjí skutečnost, že je zápas 1. kola florbalové Superligy pojat jako tečka za kariérou legendy Chodova Jana Baráka. Ten se po skončení loňské sezóny rozhodl pověsit brankářskou helmu na hřebík a své místo v brankovišti mužů Chodova přenechal po 11 sezónách Michalu Rebrovi.

Klub se rozhodl hned první zápas sezóny věnovat své legendě a skrýt ho pod název Jan Barák – Poslední výhoz, což odkazuje nejen na legendární film o apačském náčelníkovi, ale také na florbalovou dovednost, kterou více než dvoumetrový brankář bavil spoluhráče i diváky.

Více informací k programu na hale poskytl marketingový manažer Chodova David Podhráský: „Honza Barák je bezesporu největší hráčskou legendou klubu a bude skoro nemožné ho v budoucnu překonat. Proto si určitě zaslouží podobnou akci a věříme, že hala bude naplněná k prasknutí. Postupně budeme odtajňovat jednotlivé prvky programu, ale můžu slíbit, že se Bari určitě objeví v brance a připravujeme také třeba speciální merchendising.“

Ještě než začne zápas mužů, tak se odehraje zmíněný zápas chodovských žen proti Jičínu, který bude zajímavý hlavně díky letnímu transferu Anet Jarolímové a Gabriely Žůrkové. Ty společně nasbíraly v minulé sezóně v dresu Jičína 119 bodů, ale před novou sezónou přestoupily na Chodov, kde už v minulosti obě působily a budou chtít týmu pomoci k titulu, který chodovským hráčkám v posledních dvou letech těsně utekl.

Jan Barák
*6.1.1989

Celou kariéru strávil v dresu Chodova, se kterým získal dva mistrovské tituly, vítězství v pohárové soutěži a dvakrát se představil na Champions Cupu. V nejvyšší florbalové soutěží si připsal 324 startů. Dařilo se mu také v reprezentačním dresu. S reprezentací juniorů získal v roce 2007 stříbro, je akademickým mistrem světa a vlastní také bronzovou medaili z dospělého MS v roce 2014. V seniorské reprezentaci nastoupil ke 36 zápasům, dalších 8 přidal v reprezentaci juniorů.


Generální
partner

Partneři
klubu