V poslední den přestupního termínu opouští kádr Chodova Jiří Lebeda, který bude v nadcházejících měsících působit na Vinohradech. Tam se bude pokoušet přispět k záchraně nejvyšší soutěže. Jeho spoluhráčem bude i Patrik Chládek, který do SKV přestupuje z kunratického Startu, ale s chodovským týmem absolvoval celou letní přípravu.

Jiří Lebeda působil na Chodově od sezóny 2012/13 a prošel takřka kompletní mládežnickou strukturou. Do nejvyšší soutěže naskočil v chodovském dresu poprvé v sezóně 2018/19 a od té doby posbíral 10 startů. V minulé sezóně se zaskvěl v 1. lize v dresu Startu, když ve 13 zápasech zaznamenal 25 bodů (19+6). Začátek jeho letošní sezóny poznamenaly nemoci a zranění, proto nedostal v kádru Chodova tolik minut. Nyní bude moci svůj talent rozvinout ve Vinohradech pod vedením dua chodovských legend Michal Kotlas a David Bouša. 

Patrik Chládek je chodovským odchovancem a na Jižním Městě působil od roku 2011. letošní přípravu absolvoval s Chodovem, ale kvůli většímu vytížení nakonec zůstal v kunratickém Startu. Vzhledem k tomu, že restart 1. ligy je zatím v nedohlednu, dostane i on možnost vyzkoušet si superligové angažmá. 

Přesun obou hráčů krátce komentuje sportovní manažer Floorball Group Ondřej Neuman: "Pro oba hráče bylo výrazně limitující, že 1. liga již dlouhé měsíce stojí. Náš koncept U23 směřuje k tomu, aby hráči hráli Superligu, neboť víme, že ve svém věku potřebují hrát a být motivovaní. Proto jsme rádi, že se tato možnost naskytla. Věříme, že to pro ně bude velký impuls, který jejich kariéře pomůže."


Generální
partner

Partneři
klubu