Volejme sláva! Velký přestup se povedl, po více než půlročním jednání na Chodov přichází Jiří Bauer. Reprezentační zadák a známý tvrďák by měl pomoci zalátat díru vzniklou odchodem Martina Pražana do Švýcarska. A fanoušci se mají na co těšit, za 249 zápasů v nejvyšší soutěži pobral Bauer 196 bodů a 200 trestných minut. Jízda začíná, vítej na Jižním Městě, Jiří!

O čem byla s 27letým a takřka dvoumetrovým kolosem řeč? Třeba o tom, jak jeho přestup kousal prezident FBC Ostrava. Co Chodovu jeho optikou schází. Proč se nebojí konkurence. Jak to má s reprezentací, jaké má osobní cíle. A také s kým a proč bude muset do Ikea.

Vítám tě na Chodově! Jak se na novou výzvu těšíš?
"Samozřejmě moc. Je to pro mě další životní etapa, kterou se doufám zase posunu dál. A to jak pracovně, tak florbalově."

Kdyby ses měl pro fanoušky charakterizovat a vypíchnout své herní přednosti, co by to bylo?
"Určitě by fanoušci neměli čekat žádný freestyle, jsem stará škola. (smích)"

Nebuď skromný, to mi k tobě nejde.
"Dobře. Moje přednost je výška, kterou se snažím prodat ve všech herních činnostech. Snažím se hrát hodně fyzicky a teď už můžu říct, že snad i s větším přehledem, než tomu bývalo dříve."

Dotáhnout tě na Jižní Město byl věru náročný porod, chvilku to vypadalo slibně, pak zase ne, ale nakonec to dobře dopadlo.
"Bylo to pro mě složitější než v předchozích letech, jelikož jsem řešil hlavně práci a samozřejmě i florbal. Nakonec rozhodla kombinace všech těchto věcí. Tvůj přístup a vytrvalost mě nakonec přesvědčily, že se ještě podívám na Pražský hrad a Karlův most. Na to se hodně těším. (smích)"

Jirka Koutný, tvůj bývalý brněnský kumpán, tě jistě rád provede.
"Určitě jsem rád, že si s Koutem zase spolu pinkneme, ale je to spíš jen takový příjemný bonus navíc. Jak jsem už odpovídal, v těch hlavních bodech jsme se s vedením Chodova shodli, to je pro mě nejdůležitější."

Co říkal prezident FBC Rolf Franke, když jsi mu odchod nahlásil?
"Samozřejmě to pro Rolfa a samotné FBC není příjemnost, ale i tohle je součást sportu. Měli jsme více schůzek a myslím si, že jsme se rozešli v přátelském duchu."

Přítelkyně, ostravská rodačka, neremcala?
"Je to menší složitost, jelikož studuje v Brně. Takže si vážím, že mě podporuje. Navíc si myslím, že až zajedeme do pražské Ikea, tak bude všechno v pořádku. (smích)"

S Prahou už navíc své zkušenosti máš, tvé angažmá ve Future ale bylo docela divoké, jak na to vzpomínáš?
„Z chyb se člověk učí. Asi tak vypadalo moje angažmá v Praze. To, co se dělo, ti řeknu raději soukromě."

Chápu, takže na spolubydlení nepůjdeš, že?
"To už prosím ne, nikdy víc. (smích)"

Z tvých statistik mě hned trknou do očí trestné minuty, přicházíš tvrdit muziku, že?
"Souhlas, ze 100%! Myslím si, že to na Chodově trošku chybí, takže doufám, že budu přínosem. Ale 200 trestných minut je dost, to přiznávám. Ale myslím, že jsem se za poslední roky zklidnil. Alespoň trošku."

Na beka jsi extrémně produktivní, i proti Chodovu ti to vždycky lepilo. Čím to?
"Musím říct, že obrana Chodova mi vždy vyhovovala, takže to tam občas i spadlo. Navíc když hraji proti bratrům Koutným, tak se mi vždy daří, hlavně Martina rád provokuji. Těším se na trénink, Martine!"

V loňském čtvrtfinále jste nás měli už skoro na lopatě. Vedli jste 2:1 na utkání a čtvrtý duel se prodlužoval.
"Hned mi naskočí, že jsme se do play off dostali tak tak. Bylo to náročné a stálo nás to hodně sil. Bohužel se náročný režim a hraní na pár lidí projevil právě v těch posledních zápasech s vámi, už jsme jednoduše neměli tolik sil. Série to byla kvalitní, hodně soubojů, vyhrocených situací, to mi vyhovuje. To, že jsme prohráli v prodloužení čtvrtý zápas a ještě po námazu Jana Daniše (promiň, Honzo) je blbý, ale někdy to tak prostě je. Pak už jste si to zkušeně pohlídali."

Ale následně jsme po kruté rychtě 0:4 vyletěli s Mladou Boleslaví. Co podle tebe současnému Chodovu schází? Od posledního titulu uplynuly už tři roky.
"Podle mě chybí určitá zákeřnost v play off. Myslím si, že jste až moc hodní. Kvalita jako celku je podle mě obrovská, ale když hrajete proti tymům, jako jsou Boleslav nebo Vítkovice, tak musíte přitvrdit."

Proto jsme o tebe také tolik stáli.
"Jo, díky. To bych rád změnil."

Z konkurence strach nemáš? Martin Pražan sice odešel, ale v kádru dál zůstávají elitní beci Tomáš Sýkora, Michal Podhráský a další.
"Neberu to jako konkurenci, právě naopak. Těším se, až si s klukama zahraju a přiučím další věci. Když si to trenér dobře postaví, tak můžeme mít velmi silnou obranu."

Co reprezentace, láká tě účast na dalším MS? Praha 2018 musela být boží zážitek, byť jste nakonec skončili čtvrtí.
"Vždycky je pro mě čest, když mi přijde pozvánka do reprezentace. Každý musí mít nějaký cíl, pro mě to je momentálně titul a MS 2020."

Petri Kettunenovi jsi transfer už nahlásil?
"Petemu jsem to nehlásil, ale předpokládám, že už se k němu něco dostalo."

Pozici v repre ti to ale může vylepšit, souhlas? Vyšší nároky, větší konkurence, sezona by měla být delší.
"Věřím, že ano. V týmu Chodova je mnohem více zkušených a herně vyspělých kluků, než bylo v mých předchozích angažmá, takže o to víc do toho musím šlápnout. Stále se učím a věřím, že mě to zase posune o krok dál."Generální
partner

Partneři
klubu