Jen pár desítek minut po vítězství mužů na FAT PIPE CUPu zvedli pohár pro vítěze turnaje i chodovští junioři. Ti poprvé v historii zvítězili na prestižním G2 Cupu a navázali tak na loňské vítězství dorostenců. G2 Cup je dnes již tradiční předsezónní měření sil 8 špičkových juniorských celků a toto vítězství určitě má svou váhu. Kromě týmového vítězství brali ceny i jednotlivci. Jan Vacenovský se s 13 body (9+4) stal nejproduktivnějším hráčem a spolu s Martinem Řezáčem také nejlepším střelcem turnaje, Daniel Mück pak byl vyhlášen nejlepším brankářem letošního G2 Cupu.  V All Stars Teamu turnaje se pak objevilo trio Daniel Mück, Jan Vacenovský a Jakub Sklenář.

Cesta k vítězství se nerodila lehce a chodovští junioři museli mnohokrát ukázal florbalový um i morální vlastnosti. V úvodním zápase porazili Spartu 5:2 a největší měrou se na tom podílel střelec hattricku Martin Řezáč. Ve druhém zápase se junioři potkali se slovenskou reprezentací do 19 let, která se chystá na květnové MS, a zvítězili 6:3. V posledním zápase skupiny se hrálo o vítězství ve skupině a Chodov musel zvítězit. Krásný zápas však skončil remízou 6:6 a Vítkovice tak díky skóre zvítězili ve skupině A. 

Chodov tak šel z druhého místa na Ostravu. Skvělý Dan Mück v bráně a vpředu pak čtyřgólový střelec Jan Vacenovský se nejvíce zasloužili o vítěství 9:2 a postup do semifinále.

V něm na Chodov čekala opět juniorská reprezentace Slovenska, která ve čtvrtfinále překvapivě vyřadila Bohemku. Utkání bylo přibližně do poloviny zápasu vyrovnané, ale poté se začala projevovat kvalita i lepší fyzická kondice chodovských juniorů. Ti nakonec zvítězili 10:3 a opět se na tom nejvíce podílel Jan Vacenovský, který podruhé za sebou zaznamenal 4 branky!

Ve finále čekal na chodovské juniory největší favorit turnaje a obhájce loňského vítězství Tatran Střešovice. Zápas přinesl vyrovnanou bitvu, kterou Chodov nakonec ovládl 5:4, když si pomohl dvěma využitými přesilovkami!

Junioři tak potvrdili, že v nejstarších mládežnických kategoriích má Chodov aktuálně skvělé hráče a věřme, že o nich brzy uslyšíme i v elitním chodovském týmu!


Generální
partner

Partneři
klubu