Pod novým názvem KB liga a také s novým hracím systémem pro 24 týmů začala v polovině září liga juniorů. Chodov jako obhájce bronzových medaili bude patřit i letos k favoritům, což potvrdil hned v základní šestičlenné skupině, kterou naprosto ovládl a postoupil do "horní" části ligy, kde se bude bojovat o medaile.

Soutěž chodovští mladíci rozjeli na půdě Mladé Boleslavi, kde zvítězili 11:6, když se hned 5x trefil Honza Vacenovský. V prvním letošním domácím zápase zdolali junioři Kladno 18:1, na čemž se největší měrou podílel obránce Tadeáš Daněk (1+4). Na státní svátek 28. září se junioři představili v Chomutově, kde zvítězili 17:7 a opět byl nejvíc vidět Honza Vacenovský, který zaznamenal 7 bodů (1+6). První část sezóny pak juníci uzavřeli zápasy v Liberci a doma proti Ústí. Na severu Čech zvítězili, i díky kapitánu Danielu Maxovi (2+3), 12:3 a doma nečekaně zničili Ústí 14:3, když zářil Jirka Lebeda (4+1).

Základní skupinu tak Chodov ovládl s plným počtem bodů a se skóre 72:20. Honza Vacenovský v 5 zápasech nastřádal 21 bodů a vede kanadské bodování, František Trojan pak zastavil 88% střel a ovládá brankářské statistiky. 

Co je ale možná ještě zajímavější, tak Chodov nasadil do 5 zápasů celkem 4 brankáře a 22 hráčů, z čehož hned 20 bodovalo.

Druhá část sezóny, do které Chodov vstupuje se 6 body a čeká ho ještě 20 zápasů, začíná o víkendu 14. a 15. října, kdy budou junioři hostit brněnské Gullivers a Vítkovice.


Generální
partner

Partneři
klubu