Před několika dny ohlásil Chodov příchod Michala Podhráského a dnes je tu další skvělá zpráva. Novou tříletou smlouvu podepsal na Jižním Městě kapitán týmu Tomáš Sýkora. Muž, který s kapitánskou páskou přivedl Chodov k historickému titulu, tak k dosavadním sedmi sezónám v modrobílém dresu přidá další.

Tomáš Sýkora prozatím odehrál na Chodově v základní části 129 zápasů, ve kterých získal 132 bodů, v play off pak přidal dalších 49 zápasů a 42 bodů. Je také členem reprezentačního týmu a účastníkem dvou MS (2014, 2016), tedy také majitelem bronzové medaile.

Z podpisu svého kapitána má samozřejmě radost hlavní trenér chodovských mužů David Podhráský: „Jsem strašně rád, že Syky zůstává na Chodově. Z mého pohledu se jedná o nejlepšího českého obránce minimálně v domácí soutěži, ne-li vůbec. V letošní sezóně přidal i větší počet bodů a naši sestavu si bez něho vlastně neumím představit. Kromě herních kvalit také, za dobu co jsme spolu na Chodově, vyspěl v obrovskou osobnost, proto také na Chodově nosí kapitánskou pásku.“ K tomu pak trenér ještě dodává jeden aspekt. „Pravorucí obránci jsou nedostatkovým zbožím a my teď budeme mít 2 ze 3 nejlepších Čechů, což nám bude dávat úplně nové možnosti při tvorbě sestavy,“ pohlíží David Podhráský do budoucna.

Chodovský kapitán má z prodloužení spolupráce také radost. „Jsem moc rád, že jsme se dohodli na dalších třech sezonách. Na Chodově jsem doma a cítím další úspěšné sezóny. Vytváří mi tu skvělé podmínky, abych se mohl florbalu věnovat naplno, za což klubu velmi děkuji. Stále je hodně věcí, které musíme zlepšovat, a jsem rád, že se to každým rokem posouvá vpřed,“ říká osmadvacetiletý ofenzivní obránce.

Prezident klubu Michal Bauer nám k tomu napsal z italského Kronplatzu, kde tráví s rodinou jarní prázdniny: „Jsem moc rád, že jsme se Sykym dotáhli dohodu ke vzájemné spokojenosti ještě před mým odjezdem. Tomáš je naprosto luxusní hráč, který bude v další extrasilné chodovské etapě tvořit základní stavební kámen našeho týmu! Vzpomínám, když jsme před sedmi lety s Lukášem Procházkou přivedli Sykyho z Havlíčkova Brodu. Seděli jsme tenkrát i s jeho rodiči ještě na staré chodovské hale a 

Lukáš mluvil o reprezentaci a bojích o titul. Ten tichý mladý kluk z Vysočiny koukal a myslel si, že jsme se zbláznili. No a vidíte, dnes má bronz z MS, titul s Chodovem, nosí kapitánskou pásku a sestavu si bez něj nedokážeme představit! Syky je náš klubový poklad a je skvělé, že odolal zahraničním nabídkám a zůstává doma na Chodově! Jak jsem slíbil, další zprávy budou následovat!!"


Generální
partner

Partneři
klubu