Muži Chodova stejně jako před dvěma lety opouští play off Superligy v semifinále po vyřazení od Mladé Boleslavi. Po dvou venkovních porážkách se svěřenci Davida Podhráského v hale na Jižním Městě srdnatě rvali, třetí duel dostali do prodloužení, nedělní porážka 2:7 před TV kamerami ale znamená konec sezony a zisk bronzových medailí.

Vítěz základní části se v červnovém Superfinále utká s Vítkovicemi, které přehrály 4:0 pražskou Spartu. Boj o zlato tak bude mít potřetí v řadě stejné obsazení, loňský ročník ukončila v průběhu čtvrtfinále pandemie koronaviru a mistr nebyl určen.

„Byla to strašně těžká série, to jsme věděli před jejím startem. Svým umístěním po základní části jsme si ji zasloužili. Abychom s Mladou Boleslaví uspěli, muselo by se sejít úplně všechno. V každém zápase podat výkon na hranici našich možností, mít taky trošičku štěstí. To se ale bohužel úplně nestalo. Myslím si, že jsme neudělali žádnou ostudu, odehráli jsme tu sérii se ctí. Na to, abychom prošli dál, ale bylo potřeba víc," bilancoval sérii bezprostředně po konci čtvrtého utkání hlavní trenér David Podhráský.

Nedělní duel skončil porážkou 2:7, definitivní zlom ale přišel zřejmě už v sobotu. Muži Chodova zásluhou vyrovnávací branky Petra Majera ze 48. minuty na 4:4 vybojovali prodloužení, které takřka přesně v jeho polovině ukončil bekhendovým blafákem Martin Tokoš.

„V sobotu jsme byli nejblíž, jednoznačně, v prodloužení se to mohlo zlomit na jakoukoliv stranu. Ale my jsme mohli uspět už v utkáních v Boleslavi a jeden bod si odvést, v některých fázích zápasu jsme byli lepší. Bohužel to ale nedopadlo. Za stavu 0:3 na utkání už to bylo strašně těžké, stáli jsme nad propastí, a přestože se říká, že poslední krok bývá nejtěžší, tak Boleslav je tak zkušená, že si to pohlídala. Měli zápas pod kontrolou," uznal Podhráský.

Do průběhu nedělního utkání zasáhlo nešťastné vyloučení Michala Strnada v první třetině na pět minut za úder loktem do obličeje, Boleslav góly Suchánka s Tomašíkem otočila skóre. Po dvou třetinách byl stav 2:4, Chodov vyměnil gólmany, zdramatizovat zápas už ale ani při hře bez brankáře nedokázal.

Tomašík (v zápase 2+3), Tokoš do prázdné branky a Šebek dali výsledku finální podobu.

Šílená sezona, během které se tým z Jižního Města musel vypořádat nejen s COVIDEM, ale zejména s tragickou smrtí spoluhráče a kamaráda Michala Rebra, končí. Tým Davida Podhráského, který po základní části obsadil páté místo, díky postupu přes třetí Bohemians a vypadnutí Tatranu ve čtrvtfinále se Spartou získal bronzové medaile.

„Je to úspěch! Před sezonou jsme samozřejmě chtěli víc, na druhou stranu v jejím průběhu jsme byli častěji dole než nahoře. Takový rok už doufám nikdo z nás nikdy nezažije! Nakonec ten výsledek, to, že si budeme moci pověsit medaili na krk, je fajn," zakončil David Podhráský.


Generální
partner

Partneři
klubu