ELÉVOVÉ (27.7. - 1.8.2017)

1.den

První den na soustředění proběhl bez veškerých komplikací. Po příjezdu se děti ubytovaly do pokojů a vybalily si věci. Po obědě proběhl první trénink. Ten začal na venkovním hřišti, kde jsme si zopakovali základy atletické abecedy a pohybových dovedností. Pokračovali jsme hodinovým tréninkem v hale. Na něm se kluci znovu spřátelili s míčkem a hokejkou. Po vydatné večeři jsme si dali krátkou partičku v klasické „obíhačce“ a po slehnutí se vydali zpět na halu. Tam proběhl hodinový herní trénink a také poslední dnešní trénink. Někteří si na něm poprvé v životě zkusili hrát 5+1. Po něm jsme zahnali divou zvěř do pelechů a vyhlásili noční klid. Dobrou noc!

2.den

Ráno jsme začali výbornou snídaní. Když se děti najedly dosyta, vyrazili jsme na dopolední trénink. Tento trénink byl pro kluky specifický, jelikož si zkusili fyzické testy, které absolvuje většina extraligových hráčů. Někteří tyto testy zvládli velmi dobře, všichni se však mají kam zlepšovat. Po tréninku se všichni osprchovali a poté nás již čekal oběd. O poledním klidu si kluci užívali možnosti hrát ping-pong a odpoledne jsme se vydali zpět na trénink. Kluky jsme rozdělili na dvě skupiny, každá měla trénink hodinu venku, hodinu uvnitř. Venku jsme postavili opičí dráhu, v hale jsme si zopakovali jednoduchá herní cvičení a střelbu na bránu. K večeři byly PALČINKY!!! Po krátké (a nutno říci, že skutečně potřebné) pauze nás naši svěřenci stihli tak naštvat, že jsme je vzali na večerní výběh. Po výběhu jsme klukům naordinovali povinnou regeneraci v bazénu a v 10 hodin večer už byla na pokojích tma a v penzionu zavládlo ticho.

3.den

Po snídani jsme šli na trénink a rozdělili jsme se na dvě skupiny. Vevnitř jsme pracovali s florbalkou a učili jsme se herní taktiky, venku jsme běhali žebříky a běhali a skákali přes překážky. Odpoledne: Po obědě jsme se koupali v bazénu. Na tréninku jsme venku posilovali a v hale jsme si nahrávali a stříleli na bránu. Večer: Po večeři jsme měli zápas.“ Jakub Skall, Martin Penížek, Kryštof Horák a Tomáš Koptiš

4.den

Dopoledne se děti již tradičně rozdělily na dvě skupiny. V hale byli kluci rozděleni na dva týmy a soutěžili v opičích dráhách s hokejkou a míčkem. Venku absolvovali štafety v člunkových bězích, ale většinu tréninku hráli fotbal a vybíjenou. K obědu byly skvělé bramboráky s kuřecí směsí. Po slehnutí jsme děti nahnali do bazénu a po něm jsme se se všemi děti přesunuli do stínu lesa. Hráli jsme spoustu her, do kterých se všichni poctivě zapojili. Začali jsme hledáním ztracených rozlišováků, pokračovali jsme „šátkovanou“, pokračovali jsme školou florbalových pravidel a nakonec jsme si zahráli (hlavně u trenérů) oblíbené „strome, kamaráde, mám tě rád“. Když jsme se vrátili na penzion, mohli jít kluci na hodinu do bazénu. Když všichni oschli, následovalo rizoto k večeři. Večerní program vyplnil vědomostní kvíz z florbalového světa a po něm se děti odebraly do postelí.

5.den

Po tradiční vydatné snídani jsme kluky netradičně ještě před tréninkem rozdělili na dvě skupiny. Jedna z nich se odebrala na 2 hodiny do haly, druhá do lesa. V hale jsme zopakovali vše, co jsme celé soustředění pilovali. To znamená vše od vedení míčku přes nahrávky až po samotnou hru. Skupina v lese se rozdělila na dvě čísti a běhala štafety. Po obědě se pak skupiny jen prohodili, aby si všichni užili to samé. Po večeři pak přišel konečně čas na bazénové hrátky. Po nich si už kluci začali pomalu balit své věci a možná i těšit domů.

6.den

2.soustředění končí - elévové právě nastoupili zpáteční cestu do Prahy. Dle aktuálních informací čekají na trase na Prahu mírná dopravní omezení, takže očekáváme příjezd dětí zřejmě cca ve 13.30 hodin a v případě zásadnějších změn budeme dále informovat. Smržovka nyní vítá první skupinu mladších žáků.


Generální
partner

Partneři
klubu