Prázdniny jsou v plném proudu a jako každý rok i letos se další měsíc ponese ve znamení letního soustředění naší mládeže. I letos budeme "okupovat" tradiční letní bašty - mládež od přípravek po starší žáky a žákyně hostí každoročně Smržovka a pro starší kategorie dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek je pak připraveno zázemí v Jilemnici. V tomto článku pak budeme průběhy jednotlivých soustředění a kategorií tradičně sledovat a přinášet Vám aktuální informace. Sledujte proto nejen tento článek, ale samozřejmě také naše oficiální kanály na sociálních sítích.

STARŠÍ ŽÁCI BLUE( Smržovka,25.8. až 30.8.2018)

Úterý 28.8

Dnešek jsme zahájili příjemnou snídaní, po které jsme se dostali do haly a tělocvičny. Zatímco v hale jsme pilně trénovali florbalové dovednosti s Ondrou Neumannem, tak v tělocvičně jsme měli "kruháček", při kterém jsme posilnili svaly, které nejvíce potřebujeme při florbale. Kolem poledních hodin jsme dostali vydatný oběd,který nás připravil na odpolední hry v lese, kde jsme hráli hru Převozníci. Po hře v lese nás čekal fotbalový "odpočinek" na místním fotbalovém hřišti. Po večeři nás čekal herní trénink a po něm druhá večeře, která rovnou navázala na večerku.

Cimoradský, Škorpa, Weigner, Zlesák

Pondělí 27.8. 

V pondělí jsme si dali vydatnou snídani a vyrazili na náročný dopolední trénink. První skupina se vydala na hodinový venkovní trénink, při kterém šlo o koordinaci a rychlost, zatímco druhá skupina měla vnitřní kruhový trénink. Po obědě, poledním klidu a bazénu jsme si namířili na odpolední trénink, který byl rozdělen také na dvě skupiny. Po večeři trénink nebyl, místo něj se všichni sešli v jídelně a vyplňovali kvíz z florbalové historie. Nastala večerka, všichni se přemístili do svých pokojů a šli spát.

Trejtnar, Vlček, Záboj, Vondra, Rychlík, Bulan

Neděle 26.8.

Ve Smržovce není takové horko. Nedělní dopolední dvouhodinový blok pod vedením Adama se nesl v duchu přečíslování. Všichni se pak těšili na hranolky, které jsme měli k obědu. Odpoledne se k nám připojil Marcel Jambor, který vedl venkovní trénink, jenž jsme začali posilováním a pak se přesunuli do haly. Po večeři jsme ještě stihli trochu zregenerovat a pak na večerní herní trénink. Večer jsme se rozloučili se Zuzkou Gabrielovou a popřáli ji hodně štěstí ve škole.

Matoušek, Poráč, Gabriel, Bezpalec, Beneš, Kašpar, Peterka 

Sobota 25.8.

Dnes kolem 11 hodiny jsme dorazili na ubytování Červená Karkulka. Po příjezdu nás čekal velmi chutný oběd. Po obědě jsme měli polední klid, při kterém jsme si dovybalili a zahráli jsme si část ping-pongového turnaje. Pak jsme se již dostali do haly, abychom se sžili s místním povrchem, abychom se připravili na týden plný florbalu. Po úvodních trénincích pro nás byla připravena večeře, ke které jsme dostali vepřovou kýtu s rýží a dresinkem. Pak nás čekal večerní herní trénink, který jsme si moc užili. Po tréninku jsme dostali druhou večeři a začali se připravovat na spánek. (vyčůrat, pomodlit a spát) 

                                                                                                                                                                                          Zlesák, Vyčítal, Moudrý, Hejtmánek

MLADŠÍ ŽÁCI BLUE (Smržovka, 20.8. až 25.8.2018)

sobota 25.8.

Miniturnájek na 5 týmů i soutěž o krále střelců máme za sebou a už jsme v autobuse. 

Plánovaný příjezd k Jedenáctce je ve 12:30.

pátek 24.8.

V pátek jsme zjistili že nikdo není z cukru, což je fajn. Měřily se dynamické disciplíny a pilovala florbalová technika. Vypadá to, že všichni se za těch pár dní v něčem zdokonalili nebo se naučili něco nového.

čtvrtek 23.8.2018

Dnešek začal ranní rozcvičkou u kostela pod vedením Zuzky Gabrielové. Snídaně hned chutnala o poznání lépe. Dopolední i odpolední florbalové bloky byly prostřídány venkovním posilováním a kondičkou. Po večeři všichni naskákali do bazénu a dali si parádní aquadisco a soutěž v hodu nohou. Vítězem se stal FK, který mrštil půltenisák až za úroveň bočních dveří do sakristie. Večer pak ještě proběhla krátká stezka odvahy a pak už všichni zalehli.


středa 22.8. 2018

Ve Smržovce jsme třetí den, takže si čisté tričko vytáhli z kufru snad už opravdu všichni (někdo až po obědě). Po snídani se rozběhl turnaj v ping pongu. Dopolední tréninkový blok kombinoval florbalovou halu a rychlostní disciplíny na venkovním hřišti. Odpoledne se pak kromě vylepšování florbalových dovedností také třeba létalo na padácích v horizontálním směru, nebo skákalo přes švihadlo (pohyb vertikální). Kdo nevyužil podvečerní relax v bazénu, propadl karetní hře zvané Bobky.

Po večeři ještě proběhl herní trénink a pak už hurá na kutě.

úterý 21.8. 2018

Ve Smržovce nejsou taková vedra, jaké známe z dosavadního průběhu prázdnin. I proto je pobyt na zdejším vzduchu nade vše příjemný a všichni se vyspali do růžova. Úterní dopolední dvouhodinový blok pod taktovkou Dejva se nesl v duchu pohybu s balonkem na holi a jeho zpracování. Všichni se pak těšili na řízky, které jsme měli k obědu. Odpoledne se k nám připojil Lukáš Procházka, venkovní trénink jsme začali basketem a pak se přesunuli opět do haly. Po večeři jsme ještě stihli trochu zregenerovat v bazénu a pak na večerní herní trénink. Večer jsme se rozloučili s Davidem Podhráským a popřáli mu mnoho štěstí ve Falunu, kam ráno odlétá s mužským áčkem.


pondělí 20.8. 2018

Za doprovodu písně Skákal pes přes oves dorazila výprava v pořádku do Smržovky. Turnus začal výborným obědem a pak jsem se již přesunuli na sportoviště. Po úvodním warm upu na venkovním hřišti nás čekal první halový trénink. Hráči a hráčky byli rozděleni na 5 stanovišť a čekal je florbalový kruhový trénink. Pauzu před večeří někteří vyplnili návštěvou bazénu. Po večeři nás čekal druhý halový trénink, který byl věnován hře 5 na 5. Po návratu z tréninku všichni doplnili energii ovocem, zahráli si společenské hry a stolní tenis a šlo se spát. První den po dlouhé florbalové pauze jsme všichni přežili a už se těšíme na úterý.


Generální
partner

Partneři
klubu