Hotovo, šestice premiérové ankety LINEUP sezony je kompletní. Prestižní post centra uzurpoval ve velké konkurenci hráčů a hráček elitních týmů junior Jakub Dufek, který tak doplnil brankářku Karolínu Bačkovou, obránkyně Nelu Jirákovou s Karolínou Lechnerovou, a křídla Petra Majera s Markem Vávrou. Duffy, gratulujeme, vítej mezi smetánkou!

O čem byla se 17letým talentem a odchovancem kladenského florbalu řeč? Třeba o tom, jaké to je, když vás váš mateřský klub vykopne z play off, o dalších plánech, paření Fortnite nebo hokejových Vegas Golden Knights.

Koronavirus ukončil sezonu už v průběhu března. Jaké byly tvé první myšlenky, když ses to dozvěděl?
"Těšil jsem se, že si ještě zahraju s klukama dorostenecké play off, když jsme vypadli z toho juniorského. Takže jsem byl hodně smutný a zklamaný."

To věřím, stejně to asi cítili všichni.
"Přesně tak, ale zdraví má člověk jen jedno. A kor v této těžké době si ho musíme o to víc chránit!"

Měl jsi někdy v kariéře někdy volno takto brzo?
„Kdepak, takhle brzy jsem nikdy nekončil, je to velký nezvyk."

Jen pár hodin před ukončením sezony jste vypadli z play off juniorů z pozice velkého favorita s Kladnem. Co se stalo?
"Řekl bych, že jsme to vůbec psychicky nezvládli a neměli nastavené hlavy ani v samotném průběhu play off. Vzpomínám si, že když jsem hrál za Kladno proti takovým týmům jako je Chodov, Tatran nebo Bohemka, tak nám vždy dali šanci je porazit nebo minimálně je co nejvíce potrápit. Teď, když jsem stál na druhé straně hřiště a byl jsem v úplně jiné pozici, se stalo to samé. Bohužel jsme tuto šanci Kladnu nabídli a oni ji využili."

Sérii jste prohráli 1:2 na utkání, ale výkony zůstaly výrazně za očekáváním.
"Nakonec jsme to protáhli až do třetího zápasu, i když to už ve druhém po 30 minutách za stavu 0:5 vypadalo, že je hotovo. Naštěstí jsme se dokázali zvednout a vybojovali si rozhodující duel. Ten jsme však vůbec nezvládli, padli jsme 2:7 a řekl bych, že postup Kladna do další fáze play off byl zasloužený."

Bolestivá zkušenost, že? Kor když jsi soupeřovým odchovancem.
"Byla to pro mě obrovská rána. Samotná série pro mě byla dost těžká, hlavně po psychické stránce, protože hrát proti svému mateřskému klubu není nikdy jednoduché. Naštěstí to během zápasu dokážu pustit z hlavy, takže si myslím, že jsem to nakonec zvládnul celkem dobře.“

Bývalí spoluhráči tě jízlivých poznámek ušetřili?
"Ano, nikdo mi nedal nic sežrat. Všichni kluci se ke mně chovali normálně a byli v pohodě."

Jako jedni z mála jste si zkusili zápas bez fanoušků, jaké to je?
"Byl to opravdu zvláštní pocit a asi bych to už zažít nechtěl, protože jsem si uvědomil, jak moc jsou fanoušci pro florbal důležití."

Jak teď trávíš čas v karanténě?
"Snažím se posilovat, občas si zajdu zaběhat a taky si pohrávám doma s hokejkou. Popřípadě nějaký ten Fortnite s dorostenkou Bárou Klinerovou. (smích)"

Pro příští sezonu opouštíš kategorii dorostenců. Superliga a juniorské MS, to jsou tvé mety?
"Samozřejmě obě tyto možnosti jsou mým velkým snem a cílem nadcházející sezony. Zahrát si MS juniorů a dokonce doma v Česku by bylo něco úplně úžasného, ale bude to ještě hodně náročná cesta. I přesto, že tuto sezonu budu teprve prvním rokem junior, chtěl bych si nějaký zápas v Superlize zkusit. Věřím, že budu připravený se poprat o tuto šanci, ale hodně bude záležet na mých výkonech v juniorské kategorii."

Ty fandíš v NHL Las Vegas. Co myslíš, bude se letos hrát o Stanley Cup?
"Upřímně doufám, že sezona bude pokračovat. Myslím, že kdyby hokej přišel i o play off v NHL, tak by to bylo velmi smutné. Pro Vegas i ostatní týmy by to byla určitě velká škoda."


Generální
partner

Partneři
klubu