Výborné výkony našich lvic v posledních sezónách vzbudily zájem mezi zahraničními kluby. Nově českou stopu ve švédské SSL rozšíří také Kristýna Lechnerová, která míří do Malmö. Přestup “Kiki” Lechnerové je zároveň také už posledním přestupovým odchodem před novou sezonou.

Kristýna přišla na Chodov před sezónou 2018/2019, kdy posílila náš dorostenecký tým. Během čtyř sezón se vypracovala na jednu z klíčových obránkyň v dívčí složce a 100% se zabydlela v týmu žen. Obránkyně, která se kromě svědomitého plnění defenzivních povinností nebála vyrážet i za útočným dobrodružstvím – z těchto důvodů je základním stavebním kamenem juniorské reprezentace, kde v září pomohla k zisku bronzových medailí na MS a čeká jí i další šampionát. Nakoukla rovněž i do reprezentace žen.

“Na Chodově jsem odehrála 4 sezóny. Daly mi spoustu nezapomenutelných zážitků, výher, medailí, ale především kamarádů do konce života. Ze začátku to byl trošku nezvyk oproti klučičímu florbalu, který jsem do té doby hrála za Mladou Boleslav. Postupem času se z toho staly ty nejhezčí roky mé kariéry a jsem vděčná, že byly právě na Chodově. Od malička jsem věděla, že můj sen je hrát nejlepší ligu na světě. Takže když přišla nabídka z Malmö, tak jsem neváhala ani minutu a věděla jsem, že moje další kroky povedou právě tam. O motivaci vyhrát s Chodovem mistrovský titul po těch všech stříbrných nezdarech není pochyb. Všechno má svůj čas a věřím, že i ten zlatý přijde. Holkám budu držet palce, co nejvíc to půjde i nadále, přece jenom Chodov je taková moje srdeční záležitost. Věřím, že i s holkami, co také míří na sever, si uděláme výlet, a přijedeme je podpořit. Teď je ale čas na novou a věřím, že skvělou florbalovou, ale i životní kapitolu.” loučí se s Chodovem talentovaná obránkyně.

„Jsme rádi, že se Kiki daří, a i u ní je výsledkem řady let na Chodově posun do Švédska. Její kariéra je specifická - vnímali jsme jí odmala, kde florbalově rostla mezi kluky, což je vždy slibný, byť ne zaručený, předpoklad rozvoje hráčky s potenciálem na vrcholový či mezinárodní florbal žen. Odmala převyšovala své vrstevnice a vždy z logiky věci mířila výš, ke starším a zkušenějším hráčkám a kategoriím. Vnímali jsme, že někdy byla její dosavadní kariéra opravdu hodně prudce akcelerovaná a tlak na ní opravdu velký. Dost možná posbírala více utkání mezi ženami či na repre úrovni, než-li například v „mládežnických“ kategoriích, což se často nestává. I nyní, jako končící ročník juniorek, vlastně rovnou s přechodem do žen odchází mimo ČR na další výkonnostní level. Věřím ale, že vzhledem k jejímu věku určitě bude dále růst a rostla by i u nás, ale má možnost jít za svým snem. Proto doufáme, že vše zvládne a prokáže, že jde o velký generační talent! Budeme jí držet palce, ať je její kariéra dlouhá a úspěšná a budeme rádi, když se naše cesty v budoucnu znovu spojí.“ říká sportovní manažer Ondřej Neuman.


Generální
partner

Partneři
klubu