V tomto článku je k dispozici kompletní celotýdenní připomenutí našeho letošního letního soustředění.

PŘÍPRAVKA (22. - 27.7.2017)

1.den

Naši nejmladší jako první vyrazili užívat si zázemí oblíbeného penzionu Červená Karkulka. Všichni dorazili v pořádku a pod vedením kompletního realizačního týmu zahájili i první tréninky na místním hřišti i v osvědčené sportovní hale. Věříme, že bude především přát počasí a o všechno ostatní se postaráme - dobré nálady máme všichni dost, elán do tréninku nám nechybí a budeme vás rádi průběžně zásobit informacemi a sledeovatele našeho facebooku i fotkami toho, jak nám to tu probíhá.

První den všichni v plném nasazení zvládli. Body v celotýdenní hře jsou rozdány stejně jako malé ceny. Čas jsme strávili nejen florbalem, ale i různými hrami. Nejvíce děti zaujala poslední hra dnešního dne - Ulov si svého trenéra. Po návratu do penzionu jsme absolvovali večení očistu a účastníci už spí ve svých postelích.

2.den

Druhý den započal tréninkem v hale, který byl zakončen zápasem dětí proti trenérům. Po obědě následovalo koupání ve Smržovském moři za penzionem, které si všechny děti užily. Před odpolední bouřkou jsme se schovali na tréninku v hale, který byl plný zápolení o body do naší celotýdenní soutěže o nejšikovnějšího malého florbalistu nebo florbalistku. Po večerních palačinkách jsme vyrazili do lesa, kde jsme zápolili v šiškované opět děti proti trenérům a tentokrát měly děti jasně navrch. Pak program pokračoval orientačními běhy, běhalo se tak úporně, až děti objevily spícího divočáka. Bohužel ke zklamání dětí a úlevě trenerů se při bližším průzkumu situace ukázalo, že šlo jen a jen o velký kámen. Za tyto běhy byly rozděleny poslední body dnešního dne a večer v jídelně proběhlo vyhlášení dnešních vítězů a rozdání malých cen. V tuto chvíli chata utichá a děti pomalu začínají usínat.

3.den

Třetí den začal do zataženého rána, ale to nám na elánu neubralo. Po snídani jsme začali trénink venkovní rozcvičkou a fotbalovým zápasem, do kterého se zapojilo i několik trenérů. Pokračovali jsme v hale trénováním florbalového křížení. Před obědem jsme navštívili zdejší hřiště, aby se děti mohly zabavit i jinak než florbalem. V poledním klidu proběhla opět návštěva Smržovského moře, které jsme kvůli hrozícímu děšti zastřešili. Po pořádné koupačce jsme šli na odpolední trénink, který začal florbalovým slalomem, při kterém občas lítaly balonky do všech stran. Na konci děti vyzvaly trenéry k odvetnému zápasu. Po večeři jsme se sešli v jídelně na florbalové kino. Dívali jsme se na základní fauly a signalizaci rozhodčích a základní prvky florbalové techniky, aby děti viděly, co se učí teď a s čím budou v budoucnu pokračovat. Po třetím dni zapluly všechny děti do postelí a usnuly dřív než obvykle.

4.den

Čtvrtý den začal kuželovým pralesem, ve kterém děti hledaly různě bodované poklady. Trénink pokračoval nácvikem florbalové techniky podle včerejšího instruktážního kina. Takže se nacvičovalo získání míčku od soupeře a nahrávky. Obědní řízek se setkal s velikým úspěchem a brambory to prohrály na plné čáře. Odpoledne nás zabavily žíněnky. První soutěž byla o přemístění spoluhráče sedícího na žíněnce po vytyčené trase. Druhá soutěž spočívala v přesunu lidí na žíněnce, kdy se střídal rub a líc žíněnky, na které pořád musel stát určený počet hráčů. Třetí žíněnková soutěž byla opět transportní. Žíněnka byla podložena míči a seděl na ní vybraný člen týmu a tým musel spolupracovat na přendavání míčů, aby kolegu úspěšně dopravil až nakonec cesty. Tato soutěž se setkala s nějvětším úspěchem. Proto se uskutečnila i cesta zpátky. Trénink skončil tradičním zápasem proti trenérům. Po večeři se uskutečnila kontrola smržovské sáňkařské dráhy, kde závodil několikanásobný mistr republiky kreslíř Urban. Během této výpravy při česání borůvek vznikla i hláška dnešního dne "My to ještě nemáme dožlaný.". To nás potěšilo, protože se ukázalo, že děti neztratily lásku k ovoci. Po výletě byla vyhlášena soutěž o nejrychleji uložený pokoj. Zůstává otázka, kdo vyhraje. A to se dozvíte zítra.

5.den

Včerejší soutěž vyhráli klučičí pokoje na plné čáře, ale holky se také snažily, bohužel měly nevýhodu, protože si myly vlasy. Dnešní ráno začalo hrami v hale. Největší dopolední hrou bylo florbalové Člověče nezlob se. Pak děti hrály a dále zdokonalovaly vybrané techniky. Po obědě se opět dalo, díky počasí, koupat ve Smržovském moři. Odpolední trénink na hale začal hrou na schovávanou a byl to první okamžik, kdy jsme neviděli ani neslyšeli jediné dítě. Následovala hra, kdy děti běhaly pro čísla a tvořily postupky. Konec tréninku byl věnován přípravě na závěrečný turnaj. A to formou dětského zápasu, kdy mladí trenéři vedli každý jeden tým. Po večeři přišlo na řadu nutné zlo v podobě hledání a balení věcí. Ale potom následovala zasloužená odměna a vyhlášení celotýdenní hry. Vítězi se stali dle očekávání bráchové Šíma a Tobias, kteří ale spadají do vyšší kategorie elévů. Vítězem přípravky je na plné čáře Péťa. Vítězové dostali drobné ceny a všichni byli za úspěšné absolvování soustředění odměněni sladkou tečkou. A už začíná období loučení, protože už dnes nás opouští první účastník. Zbytek dětí se vytratil dobalit a spát.

6.den

Děti absolvovaly poslední rozlučkový trénink v místní hale, zabalily věci a uvolnily penzion Červená Karkulka další skupině. Soustředění přípravky končí, děti se k hale Jedenáctka VS budou vracet cca ve 13 hod a my věříme, že si všichni společně s námi soustředění užili.


Generální
partner

Partneři
klubu