Lvice si pro čtvrtfinále vybraly za soupeře Bohemians. Uvidíme tak stejnou sérii jako v prvním kole bojů o titul v minulém roce a stejně jako v nedávném podání mužů. Klokanky ale nebyly prvním plánem chodovských žen. „No, upřímně jsme si přáli sérii s Tigers, volba tedy jednoznačná nebyla. Myslím, že každý soupeř, kterého jsme mohli zvolit, je něčím nebezpečný a specifický,“ pronesl hlavní trenér týmu Lukáš Procházka.

„O výběru soupeře rozhodlo týmové hlasování. Určitě hraje velkou roli, že nemusíme nikam cestovat a celá série se odehraje v Praze. Přestože očekáváme vypjaté zápasy, věřím, že Bohemians jsou pro nás hratelným soupeřem,“ navázala na něj útočnice Tereza Hanzlíková.

V minulém roce, kdy měla první část play-off totožné složení, byly na cestě za postupem lvice, které vedly po víkendu 2-0 na utkání. Po výrazné obměně kádru je ten aktuální v jiném rozpoložení, přesto se novému týmu povedlo navázat na předcházející ročník a chodovské ženy dosáhly na shodných 57 bodů. „Myslím, že základní část jsme zvládly fakt dobře. Několik těžkých zápasů se nám podařilo zlomit po skvělých obratech, ve kterých se ukázala naše morální síla. Jsem ráda, že jsme vybojovaly druhé místo a měly jsme tak do play-off lepší výchozí pozici,“ sdělila o první části ročníku kapitánka Daniela Frantíková

„Tuhle sezónu jsme úplně jiný Chodov. To se odráží i na naší hře a týmovém myšlení, které se také výrazně změnilo. Jediné, co se může podobat, je určitě touha po postupu do semifinále,“ myslí si opora lvic Karolína Suchá. Série, v níž se utká druhý tým s osmým, ale i podle vyjádření nemusí být tak jednoduchá. „Bohemka bude rozhodně těžký soupeř, nic jiného ani nejde v play-off čekat. Věřím, že když se na zápasy dobře připravíme a pohlídáme si jejich klíčové hráčky, dokážeme dovést čtvrtfinále do vítězného konce,“ tvrdí neproduktivnější hráčka Chodova Eliška Chudá, jež za základní část posbírala rovných 40 bodů (19+21).

V dosavadním průběhu ročníku 2020/21 v obou duelech uspěly lvice. Nejprve si v domácím prostředí dokázaly s Bohemians poradit 6:0. Následně se ve venkovním utkání s klokankami dlouho trápily. Bohemians tlačily a sahaly po bodech, nakonec se však favorizovanější hráčky dostaly do vedení a uspěly 6:4. „První vzájemný duel se odehrál už před poměrně dlouhou dobou, hned na začátku sezony. Ten hodnotím kladně, dokázaly jsme si se soupeřkami poradit, a dokonce udržely čisté konto. Druhý jsem kvůli covidu sledovala pouze jako divák, ale byl to o hodně těžší zápas. Holky si ale s Bohemkou i v neúplné sestavě dokázaly poradit,“ popsala Chudá.

Síla zelenobílých spočívá především v prvním útoku, kde nastupují zkušené Hana Poláková s Adélou Bočanovou. „První útok Bohemky je rozhodně jejich největší zbraň. Z posledního vzájemného zápasu víme, jak nás dokáže potrápit,“ myslí si Karolína Suchá. Právě tyto hráčky jsou nebezpečné také pro brankářské duo Jana Christianová a Hana Ranochová. „Myslím, že Bohemians umí dobře využít předbrankový prostor, v posledním utkání nám to dělalo velké problémy. Hrají poměrně tvrdě a nebojí se jít přímočaře do branky,“ uvědomuje si Christianová.

Celkově si je ale chodovský kádr vědom svých kvalit. „Věřím v týmovost a vyrovnanost našeho týmu, a i když to vůbec nebude snadné, našim cílem je postup,“ dodává Procházka.


Generální
partner

Partneři
klubu