Letní příprava ženského A týmu je v plném proudu, neboť začala již v polovině května. V jejím rámci družstvo čekají turnaje Prague Challenge a Czech Open, řada přípravných zápasů a soustředění v tradiční destinaci Jilemnice. 

Z loňského bronzového týmu se do přípravy zapojilo 17 hráček a s nimi několik nadějných juniorek. Do tréninkového kolotoče zatím po dohodě nenastoupí Tereza Pilíková, Janu Vávrovou a Elišku Vrátnou čekají mateřské povinnosti, Hanče Ranochová má krátce po plánované operaci. "V týmu došlo v průběhu loňské sezony a bezprostředně po jejím skončení k pár změnám. Jak je známo, dvě zkušené hráčky odešly na mateřskou dovolenou a my jim ještě tímto způsobem děkujeme a přejeme mnoho zdraví a sil do vychovávání nové generace :-) Některé hráčky budou dohánět tréninkové manko až po doléčení zranění či splnění studijních povinností. S Terkou Pilíkovou jsme se dohodli, že zatím do přípravy nenaskočí ze studijních důvodů," říká ke stavu kádru hlavní trenérka týmu Michaela Marešová.

V kolonce příchodů se objevilo hned dvakrát stejné jméno - přišly Evy Preisslerová a Krauskopfová. "Obě hráčky jsme si vytipovali již v průběhu sezony a s jejich zapojením do přípravy zatím vládne spokojenost, holky zapadly výborně do party a ukazují se v dobrém světle." hodnotí trenérka Marešová. Z hostování v Elite se vrací a o svou šanci bojuje Eliška Císařová, v bráně rehabilitující Hanče Ranochovou zastoupí Martina Lerchová. Dobrou zprávou je i fakt, že celý realizační tým z druhé poloviny loňské sezony zůstává pohromadě. Hlavní trenérkou je nadále Michaela Marešová, které bude pomáhat Lukáš Procházka a z pozice vedoucí týmu Lenka Lačňáková, za kondiční přípravu zodpovídá kouč Radek Plíhal.

K průběhu letní přípravy podotýká Marešová: "Na hráčkách je po víc než měsíci letní dřiny už vidět slušný posun a přestože spousta práce nás ještě čeká, máme všichni z holek dobrý pocit. O sobně jsem zvědavá na přístup a výkony hráček juniorského věku, které jsme pozvali, aby trénovaly s námi. Ač bude jejich primárním úkolem táhnout juniorské družstvo k medaili, věříme, že na sebe upozorní a řeknou si o šanci podívat se do extraligy " říká hlavní trenérka žen a nově i juniorek Michaela Marešová.

V závěru letní přípravy se širší, v tuto chvíli cca. 25-tičlenný kádr, zúží na vybraných 18+2 hráček, které budou usilovat v nadcházející sezoně již tradičně o výhru jak v ligové soutěži, tak o pohárovou trofej.

Kádr na startu přípravy na sezónu 2017/2018:

Brankářky: Kristýna Provázková, Hana Ranochová (operace), Martina Lerchová

Hráčky: Syslová Tereza, Tožičková Gabriela, Jiráková Nela, Vrbová Johana, Frantíková Daniela, Lacková Jana, Klímová Magdalena, Plášková Magdalena, Žižková Magdalena, Beránková Petra, Suchá Karolína, Řepková Martina, Urbánková Tereza,Preisslerová Eva, Krauskopfová Eva,Jůzová Adéla, Pitterlingová Tereza, Kuchařová Nikola, Císařová Eliška + vybrané juniorky

Realizační tým:

Hlavní trenér: Michaela Marešová
Asistent trenéra: Lukáš Procházka
Kondiční příprava: Radek Plíhal
Vedoucí družstva: Lenka Lačňáková
Generální manažer: David Bohumínský


Generální
partner

Partneři
klubu