V uplynulé sezóně protekla lvicím mezi prsty dvě finálová utkání a možná to bylo i kvůli nedostatku zkušeností. I proto se na Chodov vrací dvě zkušené hráčky Anet Jarolímová a Gabriela Žůrková. Obě v poslední sezóně působily v dresu extraligového Jičína obě již v minulosti nosily chodovský dres. Třetí posilou lvic je brankářka Hana Ranochová, která umlynulou sezónu strávila na hostování v Tatranu, a nyní nahradí dlouholetou oporu Kristýnu Provázkovou, která se rozhodla ukončit kariéru. Na extraligových kolbištích už nebudeme v chodovském dresu vídat ani další klubovou ikonu Petru Beránkovou. Důvody změn v ženském týmu popisuje sportovní manažer klubu Ondřej Neuman:

“Letos se nám podařilo prakticky hned od první fáze přípravy pracovat s kompletním a ideálním kádrem. Příchody i odchody vyplývaly z dlouhodobější představy realizačního týmu o tom, jak by měl být kádr doplněn a složen s ohledem na poslední 2 stříbrné sezóny. Prioritou proto pro nás bylo doplnění kádru tak, aby zavládl balanc mezi zkušeností reprezentovanou TOP hráčkami a dravým mládím, které se nám podařilo v posledních letech zapracovat do kádru. Proto jsme nadšeni z příchodů Anet a Gabči, jejichž působení pro nás bylo prioritou a jsem rád, že jsme i s kluby nalezli rychlou dohodu. Věříme, že jejich touha vítězit, společně s mnohaletou příslušností k absolutní špičce hráček v ČR, nám v kádru pomohou během náročné sezóny, kterou navíc ovlivní i ženské MS. V případě obou hráček nám pak jejich příchod pomůže rozložit velkou nebezpečnost a kvalitu do více lajn. Anet navíc rozšíří i realizační tým ženské složky, kde naváže vedle Elišky Hofmanové na svou trenérskou práci u juniorek, jíž se u nás už také věnovala.

Do brankoviště se nám vrací z hostování Hanka Ranochová, která v tandemu s Janou Christiánovou znovu zajistí špičkové a stabilní brankářské duo. Tím máme vyřešen i avizovaný konec vrcholové kariéry Kiki Provázkové, které byla mnoholetou oporou v našich barvách. Dále nebude pokračovat Petra Beránková, byť já pevně věřím, že tato hráčka a jeden ze symbolů ženské složky Chodova, v klubu zůstane v jiné roli, kterou s ní nyní debatujeme. V kádru pak nebudou pokračovat ještě některé hráčky, pro které bychom nenalezli dostatečné vytížení či roli, a s nimiž řešíme přestupy či hostování v jiných klubech.

Naopak si v týmu budou dále budovat pevnější pozici končící juniorky ročníku 2000, z nichž některé se již v loňské sezoně staly pevnou součástí týmu - Markéta Svačinová, Kristína Belicová a také sestray Karolína a Kristýna Kellovské. Na ně pak v průběhu sezóny jistě naváží i další mladé talentované juniorky, které budou rovněž v pravidelném kontaktu s “A” týmem žen, aby byla zajištěna kontinuita mezi oběma kategoriemi. Věříme, že jsme tu mozaiku seskládali tak, abychom letos dotáhli sezónu do toho vysněného konce!”

Svůj pohled na věc přidává i nový hlavní trenér lvic Lukáš Procházka, který byl u dvou posledních stříbrných sezón a nyní chce s týmem konečně získat zlato: "Naším prvním úkolem bylo udržet stávající kádr pohromadě, což bylo poměrně brzy jasné, že se podaří a za to jsem strašně rád. To že se podařilo přivést Anet a Žůru je skvělá zpráva. Cítím, že obě mají motivaci na sobě pracovat a něco dokázat. Výhodou je, že se známe. Vím, koho do týmu přivádím a nepochybuji, že to bude fungovat! Ostatně o jejich příchod jsem se pokoušel už před loňskou sezónou, ale tehdy ještě nebyla ta správná konstelace. Upřímně - v jejich případě nejde jen o nesporné herní kvality, ale i o lidskou stránku, charakter. Prostě je fajn je tady mít!"

No a svůj pohled přidaly i obě zkušené útočnice. "Jsem ráda, že jsem zpět na Chodově. Těším se na to, že budeme hrát kvalitní florbal a budeme bojovat o ty nejvyšší příčky. Navíc se chci rozvíjet i jako trenérka a na Chodově k tomu mám ideální příležitost," říká ke svému návratu třetí nejproduktivnější hráčka v historii české nejvyšší soutěže Anet Jarolímová. Její bývalá spoluhráčka z Jičína Gabriela Žůrková dovává: "Být zpět na Chodově je pro mě takový hezký návrat do minulosti. Hodně se těším, že budu zase hrát za tento tým a doufám, že se sezóna vydaří!"


Generální
partner

Partneři
klubu