Ještě před pár měsíci společně Martina Řepková, Nela Jiráková a Magdaléna Plášková bojovaly o druhý chodovský ženský titul a jejich snahu překazil Covid-19, který paralyzoval celý svět a zastavil také florbalové soutěže. A jakmile se ligy opět rozběhnou, budou bojovat proti sobě ve švýcarské NLA. Řepková s Jirákovou už před nějakou dobou oznámily přestup do Churu a nyní je následuje i Plášková, která bude v příští sezóně nosit dres Red Ants Rychenberg Wintherthur.

Slavný švýcarský klub v posledních letech trochu ustoupil ze slávy a v základní části posledního ročníku NLA skončil na 6. místě. A právě česká reprezentantka by měla být výraznou posilou na cestě zpět mezi elitu.

Magdaléna Plášková hrála na Chodově od sezóny 2011/12, před kterou přestoupila z Kladna. V základní části ženské Extraligy odehrála na Chodově 125 zápasů a zaznamenala 199 bodů (112+87). Postupně se vypracovala v jednu z opor a podílela se na všech úspěších lvic z posledních let.

„Naskytla se příležitost, a tak jsem si říkala, že by byla škoda ji nevyužít. Cely ten proces rozhodování byl docela složitý, ale vlastně hrozně rychlý. Nebudu lhát. Hodně odchodů z Chodova a celkově z celé Extraligy mi říkalo, že bych to taky mohla zkusit. Je to zkušenost, kterou bych chtěla mít.“ Říká účastnice posledních dvou světových šampionátů a dodává své sportovní očekávání. „Nejvíc se těším asi na vyrovnané zápasy, kdy i týmy, ze spodku tabulky, dokáží porazit ty na vrcholu.“

Aktuální dohoda zní, že se po jedné sezóně v NLA Majda vrátí zpět na Chodov, což produktivní útočnice potvrzuje. „V tuhle chvilku se plánuju po jedné sezóně vrátit, ale rok je dlouhá doba a uvidíme, co všechno přinese.“

U příchodu Majdy Pláškové z Kladna na Chodov byl současný sportovní manažer klubu Ondřej Neuman. „Majdu znám od maličké holčiny, která mi přišla na první trénink ještě mnoho let zpátky na Kladně spolu s kamarádem Kryštofem Gráfem. Je to „poslední mohykán“ naší první éry přechodu z kladenského do vrcholového florbalu na Chodově a k ženské složce. Majda na Chodově strávila prakticky stejnou dobu jako já, prošla tady juniorkami, vyrostla do vrcholového florbalu v ČR i na mezinárodní reprezentační scéně a podepsala se společně s dalšími holkami z „první party“ pod všechny klíčové milníky a úspěchy, včetně zatím jediného titulu. Její odchod pro mne osobně symbolizuje nechci říct tečku, ale určitou pomlčku za touto etapou. Majda díky zahraničnímu angažmá zasadí asi poslední chybějící a výrazný dílek do své florbalové mozaiky a věřím, že jí tato zkušenost herně i lidsky pomůže k naplnění veškerého potenciálu i zkušeností. Současně chci věřit, že v jejím případě bude naše spolupráce pokračovat a vše nově nabyté společně zúročíme. Načasování jejího odchodu je samozřejmě, mírně řečeno, pro nás velice citelné a tvrdé, ale o to důsledněji musíme na Chodově nyní zahájit novou éru. Sám pak věřím, že plánovaný budoucí návrat Majdy k nám bude impulsem pro to, aby i tato nová etapa úspěšně navázala na hodnotnou historii, kterou tu za sebou aktuálně zanechává."


Generální
partner

Partneři
klubu