Po dvanácti odehraných sezónách na Chodově se Martin Flousek rozhodl se zlatem na krku ukončit superligovou kariéru. Skvělý happy end klubové legendy, která se v dresu Chodova objevila poprvé v sezóně 2004/2005.

Martin Flousek, přezdívaný Floyd, prožil s Chodovem mnoho vzestupů i pádů. Byl u dvou největších klubových úspěchů (obě účasti v SFF) i u nejhoršího okamžiku klubových dějin (play down). Díky své fantastické povaze a srdci, které vždy bilo pro Chodov a pro úspěch týmu, byl vždy jedním z nejdůležitějších členů týmu, byť to zvenku možná tak nemuselo vypadat. O to sladší je pro Martina konec se zlatou medailí na krku.

Rodák z Vrchlabí odehrál v nejvyšší soutěži chodovském dresu celkem 305 utkání, z čehož 234 v základní části, 64 v play off a 7 v play down. V této porci zápas zaznamenal celkem 46 bodů (28+18), ale body nikdy nebyly tím, co zdobilo jeho hru. 

Martina určitě budeme na florbale vídat dál, neboť patří k elitním českým sportovním fotografům a i tahle činnost, ve které je tak úspěšný, vedla k myšlenkám na konec kariéry. Pro klubový web uzavřel svou kariéru několika větami: "Jsem rád, že končím v době, kdy je Chodov na vrcholu, jinak bych asi musel čekat věčně. :-) Rád bych poděkoval všem spoluhráčům, trenérům, fanouškům a dalším lidem spojených s klubem a jsem hrdý na to, že jsem mohl na Chodově strávit tolik let. We Are Chodov!"

Déle než Martin Flousek jsou u elitního týmu na Chodově aktuálně už jen Karel Myšák a prezident klubu Michal Bauer, který zažil Floyda ještě jako spoluhráče a také na to zavzpomínal: "Ač je to neuvěřitelné, hrál ještě se mnou! Přišel k nám z Vrchlabí, skvěle fyzicky připravený orientační běžec, původně do B týmu mužů. Pokud nefotil nebo netestoval rychlá auta, prakticky nevynechal trénink. Normální kluk, kterého vždycky měli všichni rádi, naprosto nekonfliktní, pohodový, totální týmový hráč, oddaný klubu, ať hrál stabilně nebo zaskakoval v sestavě, universál, bojovník, pitbull. Naskakoval často do rozjetých zápasů, když bylo potřeba něco udělat, zabojovat, přitvrdit, rozpohybovat to. Věřím, že Martin v klubu zůstane v jakékoli roli trenérské nebo manažerské i nadále! FLOYDE, díky!"

Na závěr jsme poprosili o komentář i hlavního trenéra Davida Podhráského: "Co říct, abych se neopakoval. Když jsem přišel na Chodov, tak se mě právě Floyd s Barim ujali a byť to znamenalo, že jsem se na výjezdech nevyspal, tak mi to strašně ulehčilo adaptaci. Víc asi není potřeba říkat, kdo Floyda zná, tak ví. Jsem strašně rád, že jsme mohli společně zvednout ten vysněný pohár nad hlavu. Díky Flýýý!"

Za celý klub tedy strašně děkujeme, přejeme hodně štěstí do dalšího života a věříme, že se budeme na Chodově vídat i nadále!


Generální
partner

Partneři
klubu