Martina Řepková září na českém florbalovém nebi a zažívá individuálně nejpovedenější sezónou kariéry. V základní části ovládla tabulkui střelkyň i kanadské bodování (69 bodů, 45 branek) a v podobném tempu vstoupila i do play off. Aktuálně je v kanadském bodování na 2. místě za spoluhráčkou Terezou Urbánkovou a tabulku střelců opět vede. Na její hlavou krouží lasa zahraničních velkoklubů, ale ona má jedinou myšlenku. Získat pro chodovské lvice titul!

Před startem semifinále jsme Martině položili několik otázek.

Čtvrfinále jste prošly podle očekávání suverénně. Jaké pocity ve vás série zanechala?
Jednoznačné to bylo kromě jednoho zápasu, kde jsme nebyly schopné udržet koncentraci a tím šel náš výkon hodně dolů. Asi uplně nemůžu říct jestli nás soupeř prověřil po těch stránkách, které jsme si potřebovaly zkusit, ale určitě vítězství 4:0 nás těší a dodalo nám to klid a čas na přípravu na semíčko :) 

V semifinále proběhne očkávané derby s Tigers. Jak se těšíte a jak vidíš šance obou týmů?
Když jsem přišla na Chodov, tak byla éra semifinále s Vítkama. Poslední tři roky máme Tigers a upřímně mi to vůbec nevadí. S Martinou Čapkovou (kapitánka Tigers, pozn. redakce) jsme si chtěly zahrát Superfinále v Ostravě proti sobě, to bohužel neklaplo, ale myslim, že tým který postoupí přes tuhle sérii získá titul, protože tahle série bude skvelá. Řekla bych, že série nemá vyloženě favorita, bilance v sezóně je sice pro nás 2:1,ale zase Tigers je mistr a má tam kvalitní hráčky, takže předpokládám že rozhodne opět 7 zápas.

Semifinále z minulé sezóny lze z hlavy těžko vymazat. Bude pro vás loňské boletivé vyřazení správným hnacím motorem?
Je to sport. Loňské play-off nám moc nesedlo, zranilo se asi 7 hráček z toho 5 z prvních dvou pětek. To, že jsme vůbec došly do 7 zápasu, bylo skvělé. Rozhodla spíš psychická síla, než fyzická a rozhodně letos jdeme v plné síle a jsme připravené!

Chodovské domácí zápasy se hrají až po Velikonocích a tak není důvod nemít plnou halu. Na co bys diváky nalákala?
Myslím, že když se řekne ženské derby ve florbale, tak si každý představí Tigers a Chodov. Ty zápasy vždycky to stojí za to. V obou týmech jsou skvělé hráčky, které mají co ukázat. Play-off není jen o florbale, ale také o emocích a týmovosti, která určitě u nás nebude chybět a bude to stát za to. My to Superfinále letos opravdu chceme a jeden z nejdůležitějších faktorů bude podpora, kterou budeme potřebovat! A tímto bych chtěla každého, kdo se dočetl až sem pozvat na Jížní Město!!

Semifinálová série mezi tygřicemi a lvicemi startuje na Velký pátek 30. března v 18 hodin, 2. zápas se pak hraje v sobotu 31. března od 17:15. Obě první utkání se hrají na Jižním Městě pod hlavičkou Tigers. Domácí semifinálové zápas pak přijdou na řadu sobotu 7.4. od 18:00 a v neděli 8.4. od 17:45, taktéž na Jižním Městě.


Generální
partner

Partneři
klubu