Daniela Maxu na rozhovory moc neužije. Ostýchá se, raději nechával celý rok promlouvat ostatní členy soupisky. "Pré" mu ale skončilo - zkraje června absolvoval chodovský odchovanec poprvé v kariéře soustředění se seniorskou reprezentací. Ideální šance ho vyzpovídat, že? Jaké dojmy si z Hostivic odvezl? To i další věci jsme v povídání důkladně probrali.

Maxa letos odehrál výborný ročník, z pozice beka nasbíral za 20 utkání základní části 18 bodů, mihl se i na přesilových hrách. A když se z červnového kempu národního týmu omluvila nová chodovská posila Jiří Bauer, kouč Petri Kettunen ukázal právě na něj.

Dan Maxa, seniorský reprezentant. Jak ti to zní?
"Zvláštně. (smích)"

Pročpak?
"Přijde mi to jako trochu silný výraz. Nemyslím si, že by ze mne jedna účast na letním soustředění dělala seniorského reprezentanta."

Tak ale neurazilo tě to, ne?
"Kdepak. Nominace byla příjemným překvapením, tak uvidíme, jakým směrem se celá věc bude ubírat dál."

Prodloužený víkend v Hostivicích sis tedy užil?
"Dobrá zkušenost a vítaná změna od normálního režimu. Po třetím týdnu kondiční přípravy bylo fajn na pár dní vyměnit závaží za hokejku a proběhnout se po hřišti."

Nepřijdeš mi jako typ, co snadno znervózní, přesto mi řekni, jaké jsi měl pocity před příjezdem na první seniorskou repre akci.
"Zdání klame. Přiznám se, že jsem lehce nervózní byl, přesně jak jsi řekl, byla to první akce, nové prostředí, a úplně jsem nevěděl, co od toho očekávat. Naštěstí to hned po příjezdu opadlo a víkend jsem si naplno užil."

Na place sis prý také vedl solidně.
"Pocitově to nebylo špatné, ale samozřejmě bylo znát, že jsem nějaký ten pátek nedržel hokejku v ruce, takže to zpočátku nebylo úplně ono."

Co jste pilovali na trénincích?
"Dopolední tréninky byly spíše lehčí a více zaměřené na herní situace a různá cvičení. Odpoledne se pak více hrálo, tréninky byly v mnohem vyšším tempu. Samozřejmě nechybělo nějaké to rozkopání před tréninkem.“

Zjistil jsi v konfrontaci s TOP obránci v Česku nějaké své nedostatky?
"Nové jsem neobjevil, ale o to intenzivněji jsem vnímal ty stávající. Překvapivě přes koronavirovou pauzu nezmizely, takže je stále na čem pracovat."

O čem konkrétně se tu teď bavíme?
„Hlavně rychlost rozhodování v některých situacích při hře v útočném pásmu a s tím spojená práce s míčkem.“

Čí hra, myšleno z obránců, se ti pozdávala nejlépe?
"Těžké vybrat jedno jméno, ale pokud musím, tak asi Ondra Vítovec."

Štace ve Finsku mu prospěla?
Ano, určitě! Myslím si, že je to znát na jeho rychlosti, přehledu, přímočarosti a řešení věcí v pohybu.“

Pokoj jsi sdílel s bývalým spoluhráčem Martinem Pražanem, dal ti nějaké cenné rady?
"Během jeho působení na Chodově se mi dostalo cenných rad dostatečně, takže se naše konverzace odvíjely spíše jiným směrem.“

Do Švýcarska tě doufám nelanařil…
Ne. (smích)“

Jak jste si tedy krátili čas?
„Během dne bylo florbalu poměrně hodně, takže převládal relax, pár hodin jsme se pověnovali i Netflixu."

Na co jste koukali? Tématicky na „Drive to Survive“?
Ne, nic takového. Sport jsme opravdu nechali na hřišti a koukali jen na hodnotné, intelektuální tituly. Třeba Želvy Ninja, 22% na Rotten Tomatoes.“

Během kempu proběhla i přednáška na téma stravování, osvojil sis nějaký šikovný recept?
"Stravu se snažím už delší dobu hlídat, neřeším ji úplně do detailu, spíše v rozumné míře. Takže jsem se ve výkladu relativně orientoval. V přednášce bylo mnoho zajímavých věcí, hlavně co se týče suplementace a správného časování jídel před tréninkem nebo spánkem. Aplikace je ale už složitější kvůli běžným časům tréninků, takže ještě uvidím, jak mi to půjde."

Potkali jsme se spolu osobně v pondělí, cítil ses hodně unavený, byly ty tři dny náročnější, než jsi čekal?
"Neřekl bych, během kempu jsem se cítil dobře a zátěž mi přišla adekvátní aktuální fyzické formě, krátce po příjezdu domů se ale únava nakonec projevila."

Pojďme na Chodov, co říkáš na nového kondičního kouče a svého spoluhráče Ondru Mikeše?
"S Mikim i celým Floorball PREP zatím naprostá spokojenost. Tréninky jsou dobře nastavené a k tomu ještě relativně zábavné. Obdivuhodná je i Mikiho trpělivost, která mu snad vydrží i nadále."

Fyzické testy v loňské sezoně na FTVS ukázaly, že společně s Martinem Řezáčem jste nejlépe připravení hráči Chodova. Udržel sis dobrou kondici?
"Ano, zatím mi to problém nedělá, ale kvůli zranění jsem se ze začátku přípravy neúčastnil všech tréninků, takže je možné, že se únava teprve nasčítá."

Kotník už nebolí?
Občas ho ještě cítím, ale postupně se to zlepšuje.“

Brzy podepíšeš s Chodovem nový tříletý kontrakt, co to pro tebe znamená?
"Doufám, že to pro mě znamená další tři roky strávené se skvělou partou lidí na palubovkách nejvyšší české florbalové soutěže a samozřejmě nějaké ty úspěchy."

A osobní cíle do nové sezony?
"Užít si ji a zvládnout ji odehrát bez zranění."


Generální
partner

Partneři
klubu