S koncem kalendářního roku přichází tradičně i konec přestupního období v Česku. Chodov letos nepřivádí žádné posily pro mužský tým, naopak jeden z hráčů soupisku opouští. Chodovský odchovanec Michal Klápa přestupuje na Kladno a ambicióznímu prvoligovému celku by měl pomáhat v bojích o postup do Tipsport Superligy.

Michal Klápa odehrál, s výjimkou několikaměsíčního působení v Bohemians, na Chodově celou kariéru, s týmem mužů vyhrál Pohár České pojišťovny a zahrál si také Superfinále. I vinnou nemocí a zranění však v této sezóně nedostával příliš příležitostí, proto se zrodil jeho přestup na Kladno, kde by měl patřit ke klíčovým mužům.

Důvody svého přestupu popsal autor 32 extraligových a superligových bodů pro server florbalmag.cz: "Důvodů je víc. Velkým problémem bylo moje zranění kotníku, které se bohužel opakovalo a mě jednoduše ujel vlak a do rozjetého chodovského vlaku jen tak skočit nejde. Chodov je ve velké pohodě a má 3 silné pětky a spoustu mladých nadějí. I přesto, že jsem chtěl zůstat s Chodovem až do konce, tak rozum dal přednost před srdíčkem. Dále je tu pak práce, která už nejde skloubit s úrovní a náročností, kterou na Chodově musíte podat, aby jste se vešli aspoň do třetí lajny." Svůj pohled přidává i hlavní trenér mužů David Podhráský: "Klápič je srdcař a obrovský bojovník, ale zranění a nemoci mu bohužel už od přípravy nedovolovali souvisle trénovat. Přestože je to hráč, jehož síla se třeba v play off může hodit, tak jsme se společně dohodli, že zkusí něco jiného a já bych mu chtěl tímto poděkovat a popřát hodně štěstí a gólů, které tak miluje."

Poslední slovo patří prezidentovi klubu Michalu Bauerovi. "Michal je v našem klubu snad od nepaměti! Vzpomínám, jak se učil florbal jako malý elév pod vedením Petyse Pajera a Máry Dvořáka a v naší staré chodovské hale byl k vidění snad každý den. Nevynechal jediný zápas ani akci, s klubem žil, s malou hostovací pauzou prošel až do juniorů, kde v jedné sezóně společně s Paddym Dóžou pomohli vrátit náš tým do první juniorské ligy. Do Áčka mužů se prosadil poměrně brzy a sehrál v něm řadu skvělých zápasů. Srdcař, bojovník, klubista, hráč s velkým egem, který ale potřebuje hrát pravidelně, dávat góly a mít pevnou pozici. Myslím, že jeho odchod do první lajny Kladna je v této etapě správným krokem. Klápiči, držím ti palce a jak jsme se dohodli – když budeš mít na superligový florbal čas a chuť a budeš zdravý a připravený, dveře do FLORBALu CHODOV máš vždycky otevřené !“

O tom, že Michal Klápa bude pro Kladno velkou posilou se mohli fanoušci přesvědčit hned v prvním zápase proti Black Angels, ve kterém zaznamenal 4 body (2+2).


Generální
partner

Partneři
klubu