V nedělním zápase proti Brnu proběhl zápis do české florbalové historie. Chodovský obránce a brněnskou minulostí totiž odehrál svůj 300. zápas v základní části nejvyšší florbalové soutěže. Stal se tak 5. hráčem v historii, neboť této mety před ním dosáhli pouze Libor Schneider (352), Tomáš Kafka (357), Petr Pajer (314) a Petr Kadlec (301).

Michal Kotlas je odchovancem Havlíčkova Brodu, ale do podvědomí florbalového světa vstoupil především v barvách brněnských Bulldogs. V dresu Bulldogs Brno odehrál v základní části celkem 206 zápasů, ve kterých zaznamenal 190 bodů. Následně však před sezónou 2011/12 zvolil přestup do Prahy a jeho novým klubem se stal Chodov. V našem klubu Michal Kotlas letos začal pátou sezónu a aktuálně má na Chodově odehráno 93 zápasů, ve kterých si připsal 71 bodů. V dresu týmu z Jižního Města získal důrazný obránce svůj největší ligový úspěch, když se s týmem v sezóně 2012/13 probojoval až do Superfinále a na krk si pověsil stříbrnou medaili. Ve stejné sezóně také s týmem získal vítězství v Poháru a doplnil tak sbírku tří stříbrných medailí, které získal v dresu Brna.

Vystudovaný architekt také patřil dlouhá léta do reprezentace. Zúčastnil se dvou juniorských MS a na tom druhém byl dokonce vybrán do ALL STAR TEAMu turnaje po boku Tatu Väänänena, Kimmo Eskelinena či Christopha Hofbauera. Dvakrát si zahrál také na Akademické MS a především se zúčastnil tří dospělých MS a byl členem týmu, který získal pro Českou republiku stříbrné medaile na MS 2004. V dresu se lvíčkem na prsou odehrál celkem 66 zápasů a zaznamenal 6 bodů, což ho řadí mezi dvacítku hráčů s nejvyšším počtem reprezentačních startů. 

A co říká na své jubileum sám Michal Kotlas? "To číslo ukazuje spíš na to, že bych měl skončit, ale mám pořád chuť a čas se florbalu věnovat a dokud to tak bude, tak proč končit. To že to vyšlo zrovna na zápas v Brně je krásný a díky vývoje zápasu na to opravdu nikdy nezapomenu."

Svůj 300. zápas v základní části odehrál Michal Kotlas symbolicky na půdě Brna, ocenění od vedení Chodova se mu pak dostane v rámci televizního utkání proti Tatranu Střešovice, které se odehraje v úterý 1. prosince ve Sportovní hale Jižní Město.


Generální
partner

Partneři
klubu