Míša Marešová je legendou českého ženského florbalu. Na Chodově mnoho sezón odehrála a v posledních letech vede úspěšný ženský tým. V minulé sezóně si přibrala i juniorky a hned je dovedla k titulu, proto je také úřadující vítězkou ankety Trenérka sezóny. Jak vidí výsledky chodovské ženské složky? Dočtete se v následujících řádcích.

Sezóna 2017/18 byla famózní, když ženy došly až do Superfinále a juniorky získaly premiérový titul. Nicméně se zdá, že letos mají oba tvé týmy našlápnuto snad ještě lépe. Prožívá ženská složka Chodova nejlepší časy, co pamatuješ?

Máš pravdu v tom, že loňská sezona byla výsledkově velmi úspěšná jak pro ženy, tak pro juniorky, i když jsme si na její závěr všichni přáli zlatý double. Patříme v současnosti ve vrcholových družstvech k absolutní špičce u nás, navíc mě naplňuje optimismem, že se díky dobré práci trenérů daří v nižších kategoriích vychovávat další šikovné hráčky. Tedy ano, časy jsou velmi dobré, ale stále máme spoustu práce před sebou, můžeme být ještě lepší a dělat věci ještě kvalitněji.

Ženy prožily povedený podzim. V Poháru se dostaly až do finále, v Extralize pak budou bojovat o vítězství v základní části. Jste s první částí sezóny spokojeni?

Spokojeni jsme, zatím. Ač se to na první pohled možná nezdá, máme za sebou náročnou část sezony, prošli jsme si i těžkými chvilkami a chci věřit, že nám jejich překonávání pomohlo. Zvítězili jsme v 14 zápasech a i ten jediný prohraný považuji s odstupem za velmi pozitivní zážitek, vyjma prvních cca 5 minut tohoto zápasu. Máme dobře našlápnuto, holky fungují, chtějí na sobě pracovat a mají výbornou partu. Na druhou stranu, za to, že jsme po podzimu první, nám po sezoně nikdo zlatou na krk nepověsí a hráčky to dobře ví.

Tým se může opřít o velkou plejádu hráček, vždyť hned 8 hráček si drží průměr minimálně bod na zápas. Je právě tohle největší síla letošního Chodova?

Přesně tak, jsem ráda, že je to vidět i statisticky. Všichni v lize se vzájemně dobře znají a vědí, které hráčky soupeře jsou rozdílové. Potřebujeme být nebezpeční jakoukoliv naší formací. V současnosti je síla našeho kádru taková, že zápasy může v klidu rozhodovat kterákoliv hráčka, ať už aktuálně hraje v první, třetí lajně nebo naskočí v průběhu z lavičky.

Velká síla je také na lavičce. Jak se ti spolupracuje s chodovskou legendou Lukášem Procházkou?

Známe se tak dlouho, že si od počátku spolupráce nepotřebujeme na nic jeden před druhým hrát nebo si něco dokazovat. To je osvobozující a hodně pozitivní. Komunikace, diskuze nad taktikou, tréninky, hráčkami mě obohacuje a dost baví. Udržuje mě ve střehu a nutí přemýšlet. Hráčky čerpají z Lukyho zkušeností a schopností, já vidím, jak je to neskutečně posouvá a rozvíjí a vím, že si toho cení. Jeho přínos je nenahraditelný.

Závěrem pojďme ještě k juniorkám. I ty si to rozdají o vítězství v základní části. Jak jsi spokojena s jejich podzimními výkony?

Výsledkově je to velmi podobné ženám, 15 vyhraných zápasů, jedna porážka. Z adeptů na titul jsme odehrály povedené zápasy Tatranem a Vítkovicemi, nepovedený s Tigers, dobře bráníme v oslabení a potřebujeme být do play-off výrazně nebezpečnější v přesilovce. Na našem maximu co se týče výkonu a kvality ještě nejsme, konkurenti jsou silní… Těším se, bude to boj. Ať už se letos podaří titul obhájit nebo ne, bude to pro naše mladé naděje v každém případě výborná škola a průprava do další kariéry i života.

V týmu najdeme řadu hráček, které již okusily ženskou Extraligu, ale také mladé talentované hráčky ročníků 2002 a 2003. Bude v budoucnu náš juniorský tým hlavní zásobárnou hráček pro elitní ženský tým?

Věřím, že ano. V realizačním týmu se o tom poměrně často bavíme a jsme připraveni dát jim šanci. Vybrané juniorky a dorostenky mají možnost trénovat a růst vedle těch nejlepších hráček v klubu a v porovnání se rozhodně neztrácí. Podmínky i schopnosti tedy mají, záleží, jaký bude dál jejich přístup a odhodlání se do týmu dostat. Záleží jen na nich.


Generální
partner

Partneři
klubu