Stejně jako v minulém roce vyráží chodovští muži necelé 3 týdny před startem Superligy do švédského Falunu, aby během tří zápasů ladili formu na začátek ligové soutěže. Meziročně se turnaj rozrostl na šest týmů, ale počet odehraných zápasů zůstává stejný, Chodov tedy čekají tři utkání.

FLORBAL CHODOV vs. ZUG UNITED 3:6

branky: Vošta (Ondrušek), Ondrušek (Pražan), Eremiáš (Maxa)

Komentář trenéra Davida Podhráského: "Tentokrát jsme měli slušný vstup do zápasu, vedli jsme, ale opět jsme udělali laciné chyby, které soupeř potrestal. Ve 2. třetině nám pak ještě víc odskočil a poslední část se víceméně shodovala s přechozím zápasem. Hrálo se skoro na jednu branku, ale naše střelecká nemohoucnost nám nedovolila zápas zdramatizovat."

Sestava Chodova:

Šimůnek (Rebro)

Maxa, Pražan - Ondrušek, Vošta, Plíhal

Podhráský, Strnad - Krbec, Eremiáš, Vávra M.

Vávra T., Doubek - Majer, Řezáč, Lebeda

FLORBAL CHODOV vs. VISBY IBK 5:6

branky: 3x Ondrušek (Rebro), 2x Řezáč (Maxa)

Komentář trenéra Davida Podhráského: "Do utkání jsme vstoupili mizerně a soupeři jsme tak umožnili získat vedení a pohodu. Následně se náš výkon zlepšoval a gradoval ve 3. třetině, kdy jsme se dotáhli na rozdíl jediné branky, ale další šance jsme už nevyužili."

Sestava Chodova:

Rebro (Šimůnek)

Sýkora, Maxa - Ondrušek, Pražan, Krbec

Podhráský, Doubek - Řezáč, Eremiáš, Vávra M.

Vávra T., Strnad - Majer, Vošta, Lebeda

IBF Falun vs. FLORBAL CHODOV 6:3

branky: 2x Hallén (Larsson, Lundmark M.), 2x Lundmark M. (Lundmark E., Aldeeb), Wettergren (Lundmark E.), Ruud (Wettergren) - 2x Eremiáš (Krbec Sýkora), Krbec (Podhráský)

REPORT: Do zápasu vstoupil lépe domácí Falun, když hned ve 2. střídání udeřil z brejku Hallén. Poté si Chodov vytvořil několik skvělých šancí, ale ani ta největší v podobě trestného střílení Eremiáše nebyla využita. A tak udeřilo na druhé straně. Během 4 minut Lundmark, Wettergren a Ruud navýšili na 4:0. Ve druhé třetině byla hra klidnější a padla jediná branka. To když se v přesilovce nekompromisně trefil Lundmark. I třetí třetí třetinu otevřela branka Falunu, když Hallén využil další přesilovou hru. Chodov se však nevzdal a Eremiáš snížil na 1:6. Vstřelená branka chodovské hráče ještě víc nakopla a tři minuty před koncem se opět trefil Dan Eremiáš. Za stavu 2:6 se Chodov odhodlal k power play a po pěkné kombinaci přidal další branku Mikuláš Krbec. I přes snahu další branka už nepřišla.

Komentář trenéra Davida Podhráského: "V první třetině nás doběhly klasické problémy s produktivitou. Falun dal ze svých šancí 4 branky, my jsme naopak neskórovali ani jednou. Za zbylých 40 minut už jsme nedostali branku ve hře 5 na 5 a na konci jsme se dokázali i brankově prosadit. V naší hře bylo mnoho pozitivních momentů ve hře s míčkem i bez něj, ale zároveň nám Falun svým pohybem a kvalitou s míčkem ukázal i mnoho slabších míst, která ještě musíme vyladit."

Sestava Chodova: 

Rebro (Šimůnek)

Sýkora, Doubek - Ondrušek, Eremiáš, Plíhal 

Podhráský, Pražan - Krbec, Koutný J., Vávra M.

Maxa, Strnad - Řezáč, Vošta, Lebeda

Vávra T., Majer

Předturnajový text:

Hned na úvod čeká na Chodov těžký oříšek v podání domácího Falunu, který před pár dny ovládl pražský turnaj Czech Open a ukázal, že bude opět patřit k tomu nejlepšímu, co světový florbal nabízí. V kádru finalisty posledního ročníku SSL sice došlo k výraznému omlazení, ale jména jako Galante Carlström, Enström, Johansson, Aldeeb či Samuelsson zůstávají a jsou zárukou vysoké kvality.

Druhým soupeřem Chodova bude tým nováček švédské SSL Visby IBK. Tým ze švédského ostrova Gotland patřil v posledních letech k aspirantům na postup a jeho dres v minulosti nosil mimo jiné i Milan Tomašík. Visby v minulé sezóně skončilo na 2. místě v základní části jižní divize Allsvenskan a v play up si poradilo se Strängnäs i s bývalým účastníkem SSL Teamem Thorengruppen, čímž si zajistilo příslušnost k elitě. O produktivitu týmu se staralo duo Tommy Bolin a Wilmer Viinamäki a oba tito hráči by se měli představit i na turnaji.

V posledním zápase se Chodov utká se stejně umístěným týmem skupiny B, ve které se střetnou švédský mistr Storvreta, účastník švýcarského play off Zug United a nám dobře známá Bohemka.

K významu a cílům celé akce se vyjádřil hlavní trenér Chodova David Podhráský: „Jsme rádi, že můžeme opět vyrazit do Falunu poměřit zde síly s různou úrovní soupeřů v regulérních zápasech. Akci vnímáme jako klíčovou z hlediska florbalové přípravy i fungování týmu, neboť budeme mít ve Švédsku dost času i na společné aktivity. Čeká nás velká zkouška obrany proti domácímu Falunu, naopak proti Visby bychom chtěli hrát daleko více s míčkem a pak uvidíme, kdo na nás vyjde v závěrečném zápase.“

Do Falunu odletí šestadvacetičlenná výprava, kterou bude tvořit realizační tým ve složení David Podhráský, Milan Šindelář, Karel Myšák a Jiří Tvrdík, dva brankáři a 20 hráčů. Ke složení týmu opět přidal pár slov hlavní trenér: „Do Švédska odcestuje kompletní kádr pro sezónu s výjimkou Ondry Mikeše, který vdává sestru. Rozhodli jsme se s sebou vzít u juniora Petra Majera, který se v přípravě i na Czech Open jevil velmi dobře a také Jirku Lebedu, který bude v sezóně nastupovat primárně v dresu Startu, ale je jedním z hráčů, které máme v hledáčku i pro superligový tým.“

Chodovská výprava odlétá do Švédka s partnerem klubu FLY UNITED ve středu 21. srpna dopoledne a návrat je plánován na neděli 25. srpna ve večerních hodinách. O průběhu turnaje samozřejmě budeme informovat na webu i všech sociálních sítích.

Program Chodova na Falun Floorbal Open 2020

čtvrtek 22. srpna | 19:00 | IBF Falun vs. FLORBAL CHODOV
sobota 24. srpna | 13:00 | FLORBAL CHODOV vs. Visby IBK
neděle 25. srpna | 9:00 nebo 11:30 | o umístění 

Kádr pro turnaj ve Falunu:

Michal Rebro, Vojtěch Šimůnek – Šimon Doubek, Dan Kašovský, Daniel Maxa, Michal Podhráský, Martin Pražan, Michal Strnad, Tomáš Sýkora, Tomáš Vávra, Daniel Eremiáš, Jiří Koutný, Martin Koutný, Mikuláš Krbec, Jiří Lebeda, Petr Majer, Marek Matejčík, Tom Ondrušek, Ondřej Plíhal, Martin Řezáč, Marek Vávra, Ondřej Vošta


Generální
partner

Partneři
klubu