Poslední domácí utkání základní části se Chodov rozhodl vyvézt do Plzně v rámci spolupráce s partnerským klubem FBŠ Slavia Plzeň. Do haly Lokomotiva si našlo cestu 276 diváků a viděli výhru Chodova nad Pardubicemi v poměru 8:5 a také čtyřgólovou salvu Patrika Dóži.

Do utkání lépe vstoupili hosté a v 7. minutě je poslal do vedení Lehký. Chodov však reagoval rychle a Miloš Tyl s Patrikem Dóžou během necelých dvou minut otočili skóre. Do šaten se šlo za stavu 2:2, když další dalekonosnou střelou prosadil Krigovský.

Druhá třetina patřila jasně Chodovu, který zlepšil obranu a vyhrál ji 3:0. O góly se postarali Patrik Dóža, plzeňský odchovanec Ondřej Vošta a opět Patrik Dóža, který tak ve 33. minutě dokonal hattrick.

Třetí třetina se nesla v duchu snahy Pardubic o zdramatizování zápasu. V čase 41:02 přiblížil hosty na dostřel exchodovský Martin Zozulák a v následujícím časovém období měly Pardubice několik šancí. Ty nevyužili a udeřilo na druhé straně. Michal Kotlas natáhl na půlce a propálil vše, co stálo v cestě. Pardubice opět snížili Kourkem a následně odvolali brankáře, ale prázdnou branku trefil Miloš Tyl. Ještě jedna korekce ze strany hostů přišla od Teichmana, ale skóre na konečných 8:5 uzavřel svou 4. brankou Patrik Dóža.

Pardubice tak definitivně přišly o možnost zahrát si play off, naopak Chodov si zvýšil sebevědomí před startem bojů o titul. Poslední kolo odehrají úřadující mistři na půdě Otrokovic a to v neděli 5. března od 17 hodin.