Pátek 9. září byl dnem, který mezinárodní florbalová federace IFF určila jako deadline pro oznámení konečné nominace na Champions Cup. Trenér David Podhráský se svým realizačním týmem tak musel z 30 jmen na tzv. FIRST LISTU vybrat 20 jmen hráčů, kteří se zúčastní historicky prvního představení chodovských mužů na nejprestižnější klubové akci.

"Rozhodně se nejednalo o jednoduché rozhodnutí, na jedné straně jsou tu hráči, kteří se podíleli na zisku loňského titulu a na druhé jsou mladí hráči, často naši odchovanci, kteří si svými výkony říkají o výraznější místo v kádru. Po zhodnocení celé přípravy jsme se nakonec s kolegy z realizačního týmu rozhodli upřednostnit dravé mládí a věříme, že se nám to v budoucnu vrátí," říká k nominaci hlavní trenér Chodova David Podhráský. Jeho slova potvrzuje i fakt, že se mezi dvacítkou objevují hned 5 jmen loňských bronzových medailistů z G2 ligy juniorů. Zatímco o nominaci Dana Mücka zřejmě nebylo pochyb, tak kvarteto Vošta, Plíhal, Jirásek a Běloch muselo o svá místa tvrdě bojovat.

K tomu David Podhráský dodává: "Věřím, že do budoucna ten tlak od mladších hráčů bude ještě větší. V posledních letech se nám daří s mládeží pracovat velmi dobře, ale vše záleží především na hráčích samotných, zda budou jen čekat, až jejich starší kolegové skončí nebo za to vezmou a pokusí se je prostě vytlačit."

A jak tedy vypadá vyvolená dvacítka, která si 30. září až 2. října ve švédském Boras zahraje na turnaji těch nejlepších?

brankáři: Jan Barák, Daniel Mück

obránci: Jan Běloch, David Bouša, David Jirásek, Michal Kotlas, Martin Pražan, Vojtěch Procházka, Tomáš Sýkora

útočníci: Patrik Dóža, Filip Chmelíček, Dan Kašovský, Martin Koutný, Ondřej Plíhal, Petr Pražák, Michal Strachota, Miloš Tyl, Marek Vávra, Tomáš Vávra, Ondřej Vošta


Generální
partner

Partneři
klubu