Muži Chodova mají za sebou úvodní dvě utkání semifinále Livesport Superligy. Na hřišti suveréna základní části z Mladé Boleslavi v neděli prohráli 5:8 a v pondělí před TV kamerami 5:11. Série pokračuje o víkendu na Jižním Městě.

Po takřka čtyřtýdenní pauze vstoupili svěřenci Davida Podhráského do semifinálové série brilantně. V úvodní třetině nedělního duelu šokovali favorita třemi góly. Prosadili se Michal Podhráský, Daniel Eremiáš a Tomáš Sýkora. Úvodní dvacetiminutovku vyhrál Chodov na střely 9:6. Domácí snížili zásluhou Natova s Curneym, do závěrečného dějství vstupoval modrobílý tým s vedením 4:3, když se podruhé trefil Tomáš Sýkora a ve 40. minutě dostal Boleslav na dostřel Bína.

Slibné vedení se rozplynulo během čtrnácti vteřin ve 44. minutě, Vojtěcha Šimůnka překonali Bína a Tokoš. V 56. minutě využil přesilovou hru Tomašík a o výsledku bylo rozhodnuto. Po 60 minutách svítil na ukazateli skóre výsledek 5:8. Domácí vyhráli poslední periodu 5:1.

„Byl to zápas hodný semifinále, po dlouhé pauze to toho oba týmy vstoupily s velkou energií. Udělali jsme víc chyb, které soupeř potrestal nemilosrdně. Proto jsme prohráli. Vedli jsme 3:0, ale z historie víme, že Boleslav je strašně silný tým, takže výhoda to je, ale nehraje zas tak velkou roli, kor když je 40 minut před vámi," ohlédnul se za prvním semifinále David Podhráský.

Na slova hlavního trenéra navázal Tomáš Sýkora, nejlepší hráč Chodova v úvodním semifinále. „Vletěli jsme na ně, dobře jsme to rozehráli. Ale bohužel je to taková ohraná písnička, vzpomínám si na dva roky starou semifinálovou sérii, kde jsme také v zápasech vedli, ale nedokázali jsme to dotáhnout. V posledních minutách musíme být lepší, protože v koncovkách zápasů je Boleslav strašně silná."

Nedělní utkání, které přímým přenosem vysílala ČT sport, mělo diametrálně odlišný úvod. Na začátku 9. minuty zvýšil Tokoš na 4:1, Chodov ale zásluhou Toma Ondruška a Martina Řezáče snížil na rozdíl jedné branky. Po 40 minutách vedla Boleslav 5:4, skórovali Tokoš a Tomáš Vávra.

Na čtyři gólové radosti v síti nejistého brankáře Bauera stačilo modrobílým devět střeleckých pokusů.

Nadějný stav bohužel rozmetal vstup do třetí třetiny, po šesti vteřinách skóroval Curney, o 23 sekund později se prosadil Suchánek a pětiminutovku hrůzy završily branky Bíny a Tokoše. David Podhráský sáhl k dlouhé hře bez brankáře, ze které vyústilo kosmetické snížení Daniela Eremiáše. Poslední slovo ale měla Mladá Boleslav, Karla Hodíka, který vystřídal Vojtěcha Šimůnka překonali z nájezdu Curney a v 22 vteřin před poslední sirénou Komárek.

Chodov prohrál poslední část vysoko 1:6 a celé utkání ztratil v poměrů 5:11. „Moje hodnocení je negativní, prohráli jsme. Objektivně ale musím říct, že Boleslav vyhrála zaslouženě, v utkání byla lepším týmem. Dvě třetiny jsme byli na dostřel, přestože soupeř měl více střeleckých pokusů, ale vstupem do závěrečné třetiny jsme to rozhodli. Byli jsme nekoncentrovaní, udělali jsme hloupé chyby a stahovat tak velké manko už je proti Boleslavi takřka nemožné. Musíme se poučit, odstranit z naší hry laciné chyby a góly, které jim darujeme. Pak můžeme být úspěšní," má jasno David Podhráský.

„Vůbec jsme nezachytili vstup, podle toho se pak odvíjel celý zápas. Dneska to byl horší výkon než včera. My prostě musíme předvést lepší než perfektní výkon, abychom uspěli. Sice nám naše výkony ukázaly nějaké mezery, ale pořád na nich můžeme pracovat a neprohráváme jen kvůli tomu, že soupeř je lepší. Vstup do třetiny byl poslední hřebíček. Věřím, že v domácích utkáních se zlepšíme a sérii otočíme," přidal svůj postřeh bezprostředně po zápase Petr Majer, nejlepší hráč nedělní přestřelky.

Třetí a čtvrté semifinále proběhne na Jižním Městě v sobotu v 16:00 a v neděli v 18:00. Chodováci, držte nám palce!


Generální
partner

Partneři
klubu