Pátek 15. září byl dnem, kdy musel na IFF odejít final list pro Champions Cup 2017. Chodovští trenéři tak museli z původní třicítky vybrat 20 hráčů, kteří se zúčastní nejprestižnější klubové akce sezóny. 

V nominaci se objevuje 9 hráčů, kteří absolvovali v dresu Chodova loňský Champions Cup, další 3 absolvovali tuto akci se svými předchozími týmy, ale ve vybraném kádru je také 8 hráčů, pro které to bude premiéra na této prestižní akci.

Kromě očekávaných jmen jsou v nominaci i některá zajímavá či možná nečekaná a také hned 4 hráči juniorského věku. O komentář ke konečnému výběru jsme poprosili hlavního trenéra Davida Podhráského, kterému jsme položili 5 otázek.

Jak těžké bylo vybrat 20 jmen?

"Bylo to složité rozhodování a řešili jsme to skutečně až do poslední možné chvilky, přičemž jsme v úvahu brali opravdu hodně proměnných."

Mezi brankáři padla volba na duo Barák - Šantora, proč?

"Jméno Honzy Baráka bylo jasné, u Karla Šantory rozhodly zkušenosti. Přeci jen má odchytáno mezi muži o pár zápasů navíc."

V nominaci se neobjevuje Tomáš Vávra ani Zdeněk Žák. Jak je to s nimi?

"Přestože je Zdeněk Žák hráčem Chodova, týmem se připravuje a papírově jeho startu nic nebránilo, tak jsme se rozhodli nenominovat ho, jelikož ještě nemá dořešené vztahy s Grünenmattem a my chceme, aby se hráči soustředili pouze na florbal. U Tomáše Vávry je důvodem také soustředěnost. Jeho manželka Jana má hned po Champions Cupu termín porodu, proto jsme se dohodli, že se Champions Cupu nezúčastní."

Naopak se v nominaci objevuje hned 5 hráčů juniorského věku, přičemž Tadeáš Daněk dosud nenastoupil ani v Superlize.

Obecně nám vyrůstají z mládeže šikovní hráči a pokud jsou ochotni na sobě pracovat, tak mají dveře otevřené. Dan Maxa už je pevným článkem týmu, Michal Strnad a Martin Řezáč si svými výkony v přípravě o nominaci jednoznačně řekli a Honza Vacenovský už delší dobu do áčka nakukuje a má za sebou velmi povedené období. U Tadeáše jsme se opravdu rozhodovali do poslední chvilky. Roli hrál jeho hráčský potenciál, pravé držení hokejky i jistá univerzálnost. Věříme, že nám Táda tuto důvěru v budoucnu splatí.

Závěrem ještě k cílům. S čím Chodov na Champions Cup pojede?

Do turnaje jsou stále ještě 3 týdny, ale pokud vydržíme zdraví, tak se chceme poprat o finále. Německého mistra, při vší úctě, musíme bez problémů přejít a pak nás čeká Classic. Ty můžeme porazit tak 2x z 10 pokusů a my uděláme vše proto, semifinále Chmapions Cupu bylo právě tím zápasem.

Na závěr si řekněme, že Champion Cup se letos koná ve finském městě Seinäjoki od 6. do 8. října a kromě Chodova se ho účastní mistři Švédska (Falun IBF), Finska (SC Classic), Švýcarska (Wiler-Ersigen), Německa (Weissenfels) a pořadatelský tým SPV. Chodov začíná svou pouť turnajem v pátek 6. října v 9:45 proti Weissenfelsu, semifinále by ho čekalo o den později v 15:30.

Nominace na Champions Cup 2017 (6. - 8. října, Seinäjoki)

Barák, Jan
Daněk, Tadeáš
Fiala, Jan
Kašovský, Daniel
Kotlas, Michal
Koutný, Martin
Matejčík, Marek
Maxa, Daniel
Mikeš, Ondřej
Ondrušek, Tom
Plíhal, Ondřej
Podhráský, Michal
Pražan, Martin
Řezáč, Martin
Strachota, Michal
Strnad, Michal
Sýkora, Tomáš
Šantora, Karel
Vacenovský, Jan
Vávra, Marek


Generální
partner

Partneři
klubu