FLORBAL CHODOV se po vzoru jiných sportovních klubů rozhodl při příležitosti oslav 25. výročí vzniku klubu založit Klub legend FLORBAL CHODOV, a to jako poctu a ocenění hráčů, trenérů, funkcionářů i florbalových nadšenců, kteří významným způsobem přispěli k rozvoji klubu či s chodovským florbalem dosáhli významných úspěchů.

V každé sezóně bude do Klubu legend FLORBAL CHODOV uvedeno 3 - 5 osobností, přičemž prvních pět osobností FLORBALU CHODOV bude uvedeno do síně slávy již 21. února během domácího zápasu superligového týmu mužů proti Mladé Boleslavi. Konečný výběr navržených kandidátů do klubu legend (navrhovat kandidáty může celá široká chodovská veřejnost) schvaluje, podle nastavených pravidel, komise Klubu legend FLORBAL CHODOV.

Nominace do Klubu legend se může týkat jak hráčů, tak i osobností z řad trenérů, funkcionářů nebo z dalších oblastí, ve kterých se zasloužili o rozvoj našeho klubu. Do Klubu legend FLORBAL CHODOV pak může být uveden hráč, který odehrál v dresu klubu minimálně čtyři soutěžní ročníky (sezony) a zároveň odehrál nejméně 100 utkání (v součtu základní části, play off i play down). Druhou podmínkou je, že hráč již nesmí aktivně působit v nejvyšších florbalových soutěžích. Dalšími kritérii jsou pak kromě hráčských schopností i sportovní duch, charakter, věrnost klubu a přínos florbalu jako takovému. V případě nominace trenérů, funkcionářů a dalších osobností, které jsou historicky spjaté s florbalovým klubem FLORBAL CHODOV, pak platí podmínka působení v klubu minimálně 5 sezón.

„Klub legend jsme založili proto, že vice než čtvrtstoletí chodovského florbalu pomáhalo tvořit mnoho výrazných osobností. Rádi bychom tímto jejich přínos ocenili, poděkovali jim a ukázali, že klub, pro který toho tolik odvedli, si jich stále váží a respektuje je,“ říká David Podhráský, marketingový manažer klubu.

„Vybírali jsme mezi mnoha desítkami osobnost, které se o rozvoj klubu zasloužili v různých rolích. Probíhala k tomu diskuze, ze které vzešla první pětice a zároveň už máme i představu, o která jména by se měl klub rozšířit v budoucnu,“ dodává Podhráský.

Chodovští se navíc chystají s legendami nadále pracovat. „V první řadě je to výraz velkého uznání bývalým hráčům, trenérům a funkcionářům. A dále tím vytváříme platformu pro jejich větší zapojení do klubového dění. Jsou významnou součástí historie Chodova, budou zváni nejen na naše domácí zápasy a klubové akce, ale také budou spojováni s dalšími projekty, které do budoucna chystáme,“ uzavírá David Podhráský.


Generální
partner

Partneři
klubu