Před několika dny jsme informovali o konci spolupráce s kondičním trenérem Karlem Frýdem a navázání nové spolupráce. Nově se o kondici elitního chodovského týmu budou starat odborníci z Floorball PREP., které bude v roli hlavního kondičního trenéra zastupovat Ondřej Mikeš. Ten bude nadále pokračovat i v roli hráče.

Tým PREP. se skládá ze 3 lidí, kdy zakladatelé jsou Jan Musil a Boris Aspridis a nově právě Ondřej Mikeš. V první fázi se logicky zaměřili na házenou (Handball PREP). Boris je bývalý extraligový házenkář a reprezentant, v současnosti kondiční trenér pracující u profi týmů mužů a žen v rumunském týmu Minaur Baia Mare. Honza je také kondiční trenér, který má zkušenosti s přípravou házenkářů (HCB Baník Karviná, jednotlivci). Během ročního působení na házenkářském trhu navázal Handball PREP. spolupráci se 2-mi extraligovými kluby (SKKP Handball Brno a Házená Nové Veselí) a desítkami hráčů - jednotlivců, kteří se připravují dle programů Handball PREP.

Projekt PREP. má za cíl zlepšit silově-kondiční přípravu sportovců. Hlavní aktivitou je tvorba silově-kondičních programů pro týmy i individuality. Dále edukace trenérů, sportovců i veřejnosti v oblasti silově-kondiční přípravy, která je v ČR stále podceňovanou složkou v přípravě sportovců.

A jak se k celému projektu dostal Ondřej Mikeš, který je znám svou skvělou fyzickou kondicí? "Hodně mě ovlivnilo 2-leté angažmá ve švédské SSL. Právě ve Švédsku jsem přičichl k silovému tréninku, a proto jsem se po návratu z této štace začal jako samouk vzdělávat v oblasti tréninku síly a kondice. Kluci z PREP. mají univerzální know-how a já bych měl vnést patřičné znalosti a zkušenosti z florbalového světa. Rád bych pomohl posunout úroveň síly a kondice v Chodově a celém českém florbalové prostředí minimálně na severskou úroveň."

Jak vnímá změnu na pozici kondičního trenéra hlavní trenér David Podhráský? "Snažíme se procesy v áčku i celém klubu neustále vylepšovat a v projektu PREP. vidíme možnost dalšího růstu našich hráčů. Chceme jít cestou, kterou už větší sporty prošlapaly a je bezesporu správná. Navíc bychom chtěli, aby nový koncept prostupoval celým klubem a kondiční připravenost se stala jednoznačným poznávacím znamením našich hráčů. Mikiho dvojrole hráč - trenér je jistě nestandardní, ale myslíme si, že to v našem týmu bude přinášet hlavně benefity. Máme hráče, kteří se chtějí zlepšovat a nyní budou mít tu možnost prakticky denně."

Již brzy si budete moci přečíst rozhovor s Ondrou Mikešem, kde se o celém projektu dozvíte ještě daleko více.


Generální
partner

Partneři
klubu