V neděli odehrál svůj poslední florbalový zápas Ondřej Mikeš. Čtvrtou prohrou v semifinále play off proti Mladé Boleslavi ukončil elitní chodovský centr svou úspěšnou kariéru, během které získal medaili ze seniorského i juniorského MS, zahrál si nejlepší ligu světa i české Superfinále. Miky, děkujeme!

Další kroky bývalého reprezentanta, který se vyprofiloval v klíčovou a ikonickou osobnost chodovského florbalu a v poslední sezoně servisoval své spoluhráče také jako kondiční trenér, povedou do rodného Znojma, kde staví dům. Spolu s manželkou Petrou vychovává dva syny.

Na Chodově strávil Ondřej Mikeš devět sezon, v základní části odehrál 196 zápasů a posbíral 252 bodů (121+131). Dalších 73 zápasů přidal v play off a připsal si 46 bodů (26+20). Během angažmá na Jižním Městě získal jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile, vyhrál český pohár a také nosil kapitánskou pásku.

Ondřej Mikeš přišel na Chodov v sezoně 2010/11, když se zotavoval ze zlomeniny lýtkové i holenní kosti. V té době už měl za sebou stříbrný juniorský šampionát z roku 2007 a dvě sezony v nejvyšší soutěži v dresu Znojma. Na jeho příchod vzpomíná jeho tehdejší spoluhráč a pozdější trenér David Podhráský. „Pamatuju si, že Miki přišel a dával se do kupy po těžkém zranění. Když to přeženu, tak prakticky nemluvil, ale každý trénink na sobě tvrdě makal. To asi tak nějak symbolizuje celou jeho kariéru.”

Do ročníku 2010/11 naskočil Ondřej Mikeš v jejím průběhu a ve čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi už patřil ke klíčovým hráčům týmu, když tehdy nastupoval v obraně. Následně odehrál v chodovském dresu další čtyři sezony. V ročníku 2012/13 si s týmem zahrál Superfinále, ve kterém Chodov těsně podlehl Vítkovicím. V roce 2014 ho výkony v klubu katapultovaly na MS v Göteborgu, ze kterého si odvezl bronzovou medaili. Zatím poslední, kterou česká seniorská reprezentace ze světového šampionátu přivezla.

Po sezoně 2014/15 se znojemský rodák rozhodl vyzkoušet nejlepší ligu světa, švédskou Superligu, ve které strávil dva roky. Začal v Granlo, kde se setkal například s kapitánem švédské reprezentace Johanem Samuelssonem nebo elitním obráncem Robinem Nilsberthem, ve druhé švédské sezoně pak oblékal dres Thorengruppenu. K Ondrově smůle v obou zmíněných sezonách získal Chodov mistrovský titul, který mu tak v bohaté sbírce cenných kovů schází.

V létě 2017 se vrátil zpět na Chodov a prožil svou individuálně nejlepší sezonu, když v základní části posbíral 48 bodů (24+24). V posledních třech ročnících atakoval hranici jednoho bodu na zápas, týmu pomáhal hlavně svou bojovností a zkušenostmi. Po návratu ze Švédska se začal výrazně věnovat i kondiční přípravě, letos dokonce tým sám připravoval.

„Mikimu můžu za jeho působení na Chodově pouze poděkovat. Vážím si toho, že jsem mohl být jeho spoluhráčem i trenérem. Vždycky to byl absolutně bezproblémový člen týmu, na kterého byl spoleh. Máme spolu mnoho zážitků, na které se nedá zapomenout. Přeju Mikimu i celé rodině hodně štěstí do další etapy a ještě jednou za všechno děkuji,” smeká před bývalým spoluhráčem, současným svěřencem a hlavně kamarádem David Podhráský.

V následujících dnech se můžete těšit, jak na Mikiho vzpomínají současní spoluhráči i na velký rozhovor s končící legendou.

Miky, děkujeme za vše, co jsi pro náš klub udělal! 


Generální
partner

Partneři
klubu